Actilingua Almanca dil okulu, Avusturya’nın başkenti Viyana’da yer alan modern bir Almanca dil okuludur. Okulda Almanca başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyede Almanca dil kursu verilmektedir. Eğitmenler, ana dili Almanca olan kişilerden oluşmaktadır. Kurslarda öğrenciler, sadece Almanca öğrenmekle kalmamakta, aynı zamanda Avusturya kültürünü ve dilini de öğrenmektedirler.  

 

Actilingua Almanca dil okulunda öğrenciler özgün ve güncel öğretim materyallerini kullanmaktadırlar. 20 bilgisayarlı bir laboratuvarı bulunan okulda Almanca dersleri için sayısız video ve kısa film içeren Actilingua veri tabanı bulunmaktadır.  

 

Önemli Bilgiler: 

  • Avusturya’nın başkenti Viyana’da Almanca öğrenme fırsatı 
  • 1988’den itibaren deneyimli eğitim kadro ile sunulan eğitimler 
  • Haftada iki kez kültürel gezi ve etkinlikler 

 

Okul: 

  • Seviyeler: Başlangıç ve İleri  
  • Sınıflar: Maksimum 12 kişilik, ort. 8 kişi  
  • Konaklama: Aile yanı, Yurt, Öğrenci evleri 
  • Yetişkinler için Almanca Kursu: 16+ yaş 
  • Ücretsiz wi-fi erişimi 

Okul Malzemeler


Kayıt Süresi: 1- 11 hafta arası

Ders Süresi: 25 ders (haftalık)

 

Genel Almanca Kursunda haftalık 20 ders Almanca ve 5 ders kültürel/özel etkinlikler düzenlenmektedir. Kursa minimum 16 yaşında öğrenciler kabul edilmektedir. Her seviyeden Almanca bilgisine sahip olanların kabul edildiği Genel Almanca Kursunda dersler ortalama 8 ve maksimum 12 kişilik sınıflarda işlenmektedir. Kursa minimum 1 ve maksimum 11 hafta kayıt kabul edilmektedir.

Kayıt Süresi: 1-11 hafta arası

Ders Süresi: 35 ders (haftalık)

 

Yoğun Almanca Kursunda haftalık 20 ders Almanca, 10 ders mini gruplarla yapılan çalışma ve 5 ders etkinlik programları olmak üzere toplamda 35 ders bulunmaktadır. 5 veya 8 katılımcıyla yapılan mini grup derslerinde öğrencilerin eksik oldukları konular üzerinde durulmaktadır. Yoğun Almanca Kursu, kısa sürede hızlı bir şekilde Almanca öğrenmek isteyenler için tasarlanmıştır.

Kayıt Süresi: 1-11 hafta arası

Ders Süresi: 35 ders (haftalık)

 

Süper-Yoğun Almanca Kursunda haftalık sınıfla 20 ders, birebir öğretmenle 10 ders ve 5 derste etkinlik programı bulunmaktadır. Haftada 10 saat öğretmenle bire bir Almanca çalışabilme imkanına sahip olan öğrenciler, Almanca konusunda eksikliklerini daha hızlı tamamlayabilmektedirler. 11 haftaya kadar kayıt kabul edilen Süper-Yoğun Almanca kursuna her seviyede Almanca bilgisine sahip kişiler kabul edilmektedir.

Kayıt Süresi: 12 – 52 hafta arası

Ders Süresi: 25 ders (haftalık)

 

Uzun Dönem Almanca Kursu (Standart), en az 12 haftadan 1 yıla kadar eğitim imkânı sunan bir kurs çeşididir. Kursa her milletten öğrenci kabul edilmekte ve dersler uluslararası bir ortamda işlenmektedir. Uzun Dönem Almanca Kursunda haftalık 20 ders genel Almanca ve 5 ders kültürel/özel etkinlikler yapılmaktadır.

Kayıt Süresi: 12- 52 hafta arası

Ders Süresi: 35 ders (haftalık)

 

Uzun Dönem Almanca Kursu (Yoğun), 12 aya kadar kayıt kabul eden hem uzun hem de yoğun bir programdır. Günde 8 ders işlenen kursta haftalık toplamda 35 ders işlenmektedir. Derslerin 20’si sınıfla genel Almanca, 10’u mini grup çalışması ve 5’i kültürel/özel etkinlikleri kapsamaktadır. Her seviyeden Almanca bilgisine sahip kişilerin kabul edildiği kursta, başlangıç seviyesinde Almanca bilenler için belli kursa başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

 

Gerekli İngilizce Seviyesi: Başlangıç – İleri

Seviye Kayıt Süresi: 1-12 hafta arası

Ders Süresi: 15 veya 45 ders (haftalık)

 

Bire bir Almanca Kursunda haftalık 15 dersten 45 derse kadar istenilen yoğunlukta eğitim alınabilmektedir. Kursa 12 haftaya kadar kayıt yapılabilmekte ve Almanca dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrenciler kabul edilmektedir. Bire bir Almanca kursu sayesinde kısa sürede hızlı gelişme gösterilmektedir.

 

Gerekli İngilizce Seviyesi: Başlangıç – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 6- 52 hafta arası

Ders Süresi: 25 veya 35 ders (haftalık)

 

Üniversiteye Hazırlık Almanca Kursunda genel Almancanın yanında akademik Almanca eğitimi de verilmektedir. Minimum 6 hafta kayıt kabul edilen kursta 12 aya kadar eğitim alınabilmektedir. Üniversiteye Hazırlık Almanca kursunda haftalık standart 25 ders veya yoğun 35 ders seçeneklerinden biri tercih edilebilmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Başlangıç – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 4-52 hafta arası

Ders Süresi: 26 veya 36 ders (haftalık)

 

Müzik ve Almanca Kursunda haftalık standart 26 veya yoğun 36 ders işlenmektedir. Standart Almanca’da derslerin 20’si genel Almanca, 1’i Müzik ve 5’i kültürel/özel etkinliklerden oluşmaktadır. Yoğun Almanca’da ise 20 ders genel Almanca, 10 ders mini grup çalışması, 1 ders müzik ve 5 ders kültürel/özel etkinliklerden oluşmaktadır. Kursta öğrenciler, müzik tarihi, enstrümantal ve akustik müzik gibi derslerinin yanı sıra enstrümantal ve vokal pratik dersler de almaktadırlar. Almanca ve Müzik kursuna minimum 4 hafta olmak koşuluyla 12 aya kadar kayıt yapılabilmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Başlangıç – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 2 hafta

Ders Süresi: 4 veya 8 ders (haftalık)

 

Almanca OSD Sertifika Sınavına Hazırlık Kursunun yıl boyunca belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır. Almanca OSD seviye belirleme sınavını Avusturya’da, Almanya’da ve İsviçre’de bulunan pek çok üniversite kabul etmektedir. Actilingua Almanca dil okulu, resmi Almanca OSD dil sınav merkezidir. Uluslararası tanınan Almanca OSD Sertifika sınavına hazırlık sonrasında öğrenciler aynı yerde sınava girebilmektedirler.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 2 hafta

Ders Süresi: 8 ders (haftalık)

 

Almanca TELC Sınavına Hazırlık Kursu, İsviçre ve Almanya’daki üniversiteler tarafından kabul edilen bir sınavdır. Kursta TELC B2 ve TELC C1 sınavları standart ya da yoğun kurslar verilmektedir. Öğrenciler talepleri üzerine birebir özel kursta alabilmektedirler.

 

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 2 hafta

Ders Süresi: 25 ders (haftalık)

 

Almanca Öğretmenleri için hazırlanan kursta ana dili Almanca olmayan Almanca öğretmenlerine eğitim verilmektedir. Kursa öğretmenler, ülkemizde geçerliliği olan Erasmus+ dahilinde katılabilirler ve ücretleri de Erasmus+ tarafından karşılanmaktadır. Almanca öğretmenleri için kurs seçeneğine en az B2 seviyesinde Almanca bilgisi olanlar kabul edilmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 2 hafta

Ders Süresi: 35 ders (haftalık)

 

İş Almancası Kursu, Almancayı iş hayatında kullanan ve Almanca iş toplantıları, sunumlar ve müzakereler için Almancasını geliştirmek isteyen iş adamları, çalışanlar ve yeni mezunlar için düzenlenmiştir. İş Almancası kursuna orta seviyede Almanca bilgisi olanlar katılabilmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Başlangıç – İleri

Seviye Kayıt Süresi: 2- 16 hafta arası

Ders Süresi: 25 veya 35 ders (haftalık)

 

Viyana’da kış sporları ve Almancası Kursu, kış tatilinde Almanca öğrenmek isteyenler için tasarlanmıştır. Katılımcılar hem snowboard, kayak yapıp, hem de Almancalarını geliştirebilmektedirler. Kursta öğrenciler kendi spor ekipmanlarını getirebilmekte ya da kayak merkezinde kiralayabilmektedirler. Kış sporları ve Almanca kursu yılın belli tarihlerinde yapılmaktadır.

Öğrenciler için iki çeşit konaklama seçeneği sunulmaktadır. Bunlar; Residence ve Homestay konaklama çeşitleridir. Residence konaklama bizim dilimizde daha çok yurt anlamına gelmekte ve Homestay ise aile yanı konaklama olarak bilinmektedir. Konaklama seçeneği öğrencinin tercihine bağlı olarak değişmektedir.

 

Residence: Residence konaklama seçeneği tek veya iki kişilik odalardan oluşmaktadır. İki kişilik oda konaklamalarında okullar, öğrencilerin farklı bir ülkeden geliyor olmaları ve farklı bir ana dile sahip olmaları konusunda titiz davranmaktadırlar. Residence’larda ortak kullanılan bir mutfak ve dinlenme salonu bulunmaktadır. Öğrenciler mutfakta kendi yiyeceklerini hazırlayabilir ya da dışarıdan söyleyebilirler. Bazı yurtlarda tuvalet ve banyolar oda içerisinde yer alırken bazılarında ise katlarda ortak kullanım alanı olarak mevcuttur. Residence’larda öğrenciler boş zamanlarında ortak salonda farklı ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaş olup, İngilizce pratik yaparak sosyalleşebilme imkanı yakalamaktadırlar.

 

Homestay: Homestay yani aile yanı konaklamalarda okullar aileleri seçerken özenli ve dikkatli davranmakta ve yıl boyunca belli aralıklarla aileleri ziyaret etmektedirler. Homestay konaklamada seçilecek aile, dil okuluna katılacak öğrencinin istekleri doğrultusunda ayarlanmaktadır. Tek kişilik mi çift kişilik mi oda da kalmak istiyor? Evde evcil hayvan olsun mu olmasın mı? Sabah ve akşam yemeklerini aile ile birlikte mi yiyecek yoksa sadece tek öğün mü tercih edecek.. gibi pek çok seçenek öğrencinin isteği doğrultusunda düzenlenmektedir. Ayrıca öğrencinin bir rahatsızlığı varsa ya da düzenli kullanması gereken bir ilaç veyahut alerjisi olan bir durum gibi önemli konular Homestay konaklamadaki aileye bildirilmektedir. Homestay konaklamada ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında kalan öğrenciler, aile ile gün içerisinde İngilizce konuşmak zorunda olduklarından İngilizce pratik yapmaktadırlar.