ASA College, 1985 yılında, ilk olarak 12 öğrenciyle eğitim hayatına başlamıştır. ASA College, İngilizce dil okulu olmaktan çok lise sonrası sertifika eğitimleri sunan bir kolej konumundadır. Okul bünyesinde yoğun İngilizce kursu ve TOEFL sınavına hazırlık kursu eğitimleri de sunulmaktadır.  

 

ASA College daha çok yazılım ve bilgisayar programcılığı üzerine eğitim sunan bir okul iken, ilerleyen yıllarda sağlık, işletme ve hukuk alanlarında da eğitimler sunan bir okul haline gelmiştir. ASA College, Brooklyn, Miami ve Florida’da yer alan kampüslerinde toplamda 3000’den fazla öğrenciye 20 farklı eğitim programı sunana uluslararası bir eğitim merkezidir.  

 

Önemli Bilgiler: 

  • Brooklyn şehir merkezi ile Miami ve Florida’da iki ayrı kampüs, 
  • Dünyanın en güzel şehirlerinden New York’ta İngilizce öğrenme fırsatı, 
  • College çatısı altında ana dili İngilizce olan öğrencilerle arkadaşlık kurma imkânı, 
  • İngilizce kursu sonrası aynı merkezde Sertifika programlarına katılma imkânı,  

 

Okul: 

  • Seviyeler: Başlangıç ve İleri  
  • Sınıflar: Maksimum 15 kişilik 
  • Konaklama: Aile yanı veya Yurt 
  • Yetişkinler için İngilizce Kursu: 16+ yaş 
  • Kütüphane 

Okul Materials


Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi: 20 ders (haftalık)

 

ASA College Genel İngilizce yoğun kursu, İngilizceyi kısa sürede hızlı bir şekilde öğrenmek isteyenler için tasarlanmıştır. Öğrenciler ayrıca Genel İngilizce yoğun kursunda kendi sınıflarındaki arkadaşlarının dışında ASA College’da yer alan diğer öğrencilerle de arkadaşlık kurabilmektedirler. Bu sayede İngilizce seviyelerini hızlı bir şekilde geliştirebilmektedirler.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi: 25 ders (haftalık)

 

TOEFL, yurtdışında İngilizce eğitim sunan üniversitelerde eğitim almak isteyen ve bunun için İngilizce dil yeterliliğini kanıtlama ihtiyacı duyan kişiler için tasarlanmış bir sınavdır. Uluslararası geçerliliği olan TOEFL sınavı için ASA College’da hazırlık kursu bulunmaktadır. Amerika’da TOEFL’a hazırlanma imkânı yakalayan öğrenciler ASA College sayesinde sınav için gerekli olan tüm becerilere sahip olmaktadırlar.

Öğrenciler için iki çeşit konaklama seçeneği sunulmaktadır. Bunlar; Residence ve Homestay konaklama çeşitleridir. Residence konaklama bizim dilimizde daha çok yurt anlamına gelmekte ve Homestay ise aile yanı konaklama olarak bilinmektedir. Konaklama seçeneği öğrencinin tercihine bağlı olarak değişmektedir.

 

Residence: Residence konaklama seçeneği tek veya iki kişilik odalardan oluşmaktadır. İki kişilik oda konaklamalarında okullar, öğrencilerin farklı bir ülkeden geliyor olmaları ve farklı bir ana dile sahip olmaları konusunda titiz davranmaktadırlar. Residence’larda ortak kullanılan bir mutfak ve dinlenme salonu bulunmaktadır. Öğrenciler mutfakta kendi yiyeceklerini hazırlayabilir ya da dışarıdan söyleyebilirler. Bazı yurtlarda tuvalet ve banyolar oda içerisinde yer alırken bazılarında ise katlarda ortak kullanım alanı olarak mevcuttur. Residence’larda öğrenciler boş zamanlarında ortak salonda farklı ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaş olup, İngilizce pratik yaparak sosyalleşebilme imkanı yakalamaktadırlar.

 

Homestay: Homestay yani aile yanı konaklamalarda okullar aileleri seçerken özenli ve dikkatli davranmakta ve yıl boyunca belli aralıklarla aileleri ziyaret etmektedirler. Homestay konaklamada seçilecek aile, dil okuluna katılacak öğrencinin istekleri doğrultusunda ayarlanmaktadır. Tek kişilik mi çift kişilik mi oda da kalmak istiyor? Evde evcil hayvan olsun mu olmasın mı? Sabah ve akşam yemeklerini aile ile birlikte mi yiyecek yoksa sadece tek öğün mü tercih edecek.. gibi pek çok seçenek öğrencinin isteği doğrultusunda düzenlenmektedir. Ayrıca öğrencinin bir rahatsızlığı varsa ya da düzenli kullanması gereken bir ilaç veyahut alerjisi olan bir durum gibi önemli konular Homestay konaklamadaki aileye bildirilmektedir. Homestay konaklamada ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında kalan öğrenciler, aile ile gün içerisinde İngilizce konuşmak zorunda olduklarından İngilizce pratik yapmaktadırlar.