Burlington School İngiltere dil okulu, 1990 yılında Londra’da açılmış olup, o zamandan itibaren dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere İngilizce dil eğitimi sunmaktadır. Ders müfredatlarında, modern global bir ortamda İngilizce öğrenmeye yönelik iletişimsel bir yaklaşım kullanılmaktadır. İngilizce öğrenme amacının tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek kalitede İngilizce kurslar sunan Burlington School İngiltere dil okulunda hem bireysel hem de grup kursları mevcuttur.

 

İngiltere’de İngilizce öğrenme deneyimi yaşamak isteyen öğrenciler için Londra’nın merkezinde bulunan Burlington School İngiltere dil okulu idealdir. Okulda öğrencilerin kullanımına sunulan olnaklar arasında bilgi işlem merkezi, spor merkezi, kapalı tırmanma duvarı, spor sahası, tenis kortları, Costa Coffe, saç ve güzellik salonu yer almaktadır.

 

Önemli Bilgiler:

  • Londra’nın merkezinde Thames nehrinin kıyısında bulunan harika lokasyon,
  • İletişimsel bir müfredat ile İngilizce öğrenme deneyimi,
  • Farklı ülke ve kültürlerden gelen diğer öğrencilerle uluslararası bir ortamda İngilizce öğrenme,
  • British Council onaylı,
  • English UK üyeliği,

 

Okul:

  • Seviyeler: Başlangıç ve İleri
  • Sınıflar: Maksimum 16 kişilik,
  • Konaklama: Aile yanı – yurt
  • Yetişkinler için İngilizce Kursu: 16+ yaş
  • Ücretsiz wi-fi erişimi

Okul Malzemeler


Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 20 veya 25 ders (haftalık)

 

Burlington School İngiltere dil okulu genel İngilizce kursunda İngilizce konuşma, dinleme, telaffuz, dilbilgisi, kelime bilgisi, okuma ve yazma dahil olmak üzere dilin tüm yönlerine odaklanılmaktadır. Derslerde öğrencilerin İngilizce dilini öğrenmelerine ve kullanmalarına yardımcı olacak pek çok metodoloji ve etkinlik kullanılmaktadır. Öğretmenler, ders dışında öğrencilerin İngilizce pratik yapmalarını sağlayacak nitelikte ödevler vermektedirler.

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 30 veya 35 ders (haftalık)

 

Burlington School İngiltere dil okulu genel İngilizce yoğun kursu haftada 30 ders veya 35 ders seçeneklerine sahiptir. Katılımcılar sabahları genel İngilizce eğitimine odaklanırken öğleden sonraları seçtikleri akademik veya iş İngilizcesi, sınavlara hazırlık İngilizcesi gibi alanlarda eğitim almaktadırlar. Kursa İngilizce seviyesi başlangıç ve ileri seviyeler arasında her seviyeden katılımcı kabul edilmektedir. Derslerde öğretmenler uyguladıkları yöntemlerle öğrencilerin güçlü ve zayıf yönlerini tanımalarına yardımcı olmakta ve İngilizce gelişimlerini kontrol etmelerine yardımcı olmak için düzenli ilerleme testleri yapmaktadırlar.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta– İleri Seviye
Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 20, 25, 30, 35 veya 40 ders (haftalık)

 

Burlington School, profesyonel İngilizce kursları için mükemmel bir üne sahiptir ve dünyanın her yerinden şirketlere ve bireylere eğitim vermektedir. İngilizceyi iş veya şirket bağlamında geliştirmek isteyen kişiler için tasarlanana iş İngilizcesi kursunda haftalık 20, 25, 30, 35 veya 40 ders gibi farklı yoğunluklarda kurs seçenekleri mevcuttur. Derslerde katılımcıların gerçek hayatta İngilizce resmi tartışmalara katılabilmeleri, telefonda güvenle konuşabilmeleri, doğru rapor ve e-postalar yazabilmeleri konularında eğitimler sunulmaktadır. Öğretmenler, katılımcılara İngilizce araştırma konuları verir ve bunun sonucunda katılımcılar derslerde araştırma sunumu yapmak, raporu yazmak ve toplantılara katılmak gibi canlı etkinlikler düzenlemektedirler.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta– İleri Seviye
Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 20, 25, 30, 35 veya 40 ders (haftalık)

 

Profesyoneller için İngilizce kursu, Hukuk, Finans, İnsan Kaynakları, Tıp, Pazarlama ve Turizm sektörlerinde çalışan profesyonel çalışanlar için bu alanlara yönelik terminolojiyi de içeren eğitimlerden oluşmaktadır. Kurslar öğretmenle bire bir alınmanın yanında aynı sektör için küçük gruplar eşliğinde de alınabilmektedir. Profesyoneller için İngilizce kursuna katılmak isteyenlerin en az Intermediate (orta) seviyede İngilizce bilmeleri beklenmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Başlangıç – İleri Seviye
Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 15, 20, 25, 30, 35 veya 40 ders (haftalık)

 

Bire bir İngilizce kursu, belirli hedefleri ve ihtiyaçları olan veya İngilizceyi hızlı öğrenmek isteyen bireyler ya da küçük gruplar için idealdir. Derslerde katılımcının istek ve ihtiyaçları üzerine konular işlenmekte ve öğretmenler tarafından müfredat hazırlanmaktadır. Bire bir İngilizce kursunun günlük ders süresi ve kaç hafta alınacağı gibi durumlar katılımcı tarafından belirlenmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye
Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 15, 20, 25, 30, 35 veya 40 ders (haftalık)

 

Burlington School, uzun yllardır adayları IELTS sınavına hazırladığından hem öğrencilerin ihtiyaçları hem de sınavın talepleri hakkında bilgi birikimine sahiptir. IELTS sınavna hazırlık kursu, sınava entegre edilmiş bir yaklaşımla İngilizce dilbilgisi, kelime, telaffuz, konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerine odaklanmaktadır. Dersler kitaplar dışında video ve interaktif teknoloji ile desteklenmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta Üstü – İleri Seviye
Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 15, 20, 25, 30, 35 veya 40 ders (haftalık)

 

Cambridge sınavları dünyadaki 20.000’den fazla üniversite, işveren ve resmi kuruluşlar tarafından kabul edilen resmi İngilizce sınavlarıdır. Burlington School’da CAE, CPE ve FCE sınavlarına hazırlık kursları sunulmaktadır. Haftalık farklı yoğunluklarda seçenekleri bulunan kurslarda genel İngilizce dil gelişimi, sınavla ilgili özel dil gelişimi ve deneme sınavları uygulamaları yapılmaktadır. CAE sınavına hazırlık kursu için katılımcılardan en az ileri (Advanced) seviyede İngilizce bilmeleri, CPE sınavına hazırlık için yeterli (Proficiency) ve FCE sınavına hazırlık için orta üstü (Upper-Intermediate) İngilizce bilmeleri beklenmektedir.

Öğrenciler için iki çeşit konaklama seçeneği sunulmaktadır. Bunlar; Residence ve Homestay konaklama çeşitleridir. Residence konaklama bizim dilimizde daha çok yurt anlamına gelmekte ve Homestay ise aile yanı konaklama olarak bilinmektedir. Konaklama seçeneği öğrencinin tercihine bağlı olarak değişmektedir.

 

Residence: Residence konaklama seçeneği tek veya iki kişilik odalardan oluşmaktadır. İki kişilik oda konaklamalarında okullar, öğrencilerin farklı bir ülkeden geliyor olmaları ve farklı bir ana dile sahip olmaları konusunda titiz davranmaktadırlar. Residence’larda ortak kullanılan bir mutfak ve dinlenme salonu bulunmaktadır. Öğrenciler mutfakta kendi yiyeceklerini hazırlayabilir ya da dışarıdan söyleyebilirler. Bazı yurtlarda tuvalet ve banyolar oda içerisinde yer alırken bazılarında ise katlarda ortak kullanım alanı olarak mevcuttur. Residence’larda öğrenciler boş zamanlarında ortak salonda farklı ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaş olup, İngilizce pratik yaparak sosyalleşebilme imkanı yakalamaktadırlar.

 

Homestay: Homestay yani aile yanı konaklamalarda okullar aileleri seçerken özenli ve dikkatli davranmakta ve yıl boyunca belli aralıklarla aileleri ziyaret etmektedirler. Homestay konaklamada seçilecek aile, dil okuluna katılacak öğrencinin istekleri doğrultusunda ayarlanmaktadır. Tek kişilik mi çift kişilik mi oda da kalmak istiyor? Evde evcil hayvan olsun mu olmasın mı? Sabah ve akşam yemeklerini aile ile birlikte mi yiyecek yoksa sadece tek öğün mü tercih edecek.. gibi pek çok seçenek öğrencinin isteği doğrultusunda düzenlenmektedir. Ayrıca öğrencinin bir rahatsızlığı varsa ya da düzenli kullanması gereken bir ilaç veyahut alerjisi olan bir durum gibi önemli konular Homestay konaklamadaki aileye bildirilmektedir. Homestay konaklamada ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında kalan öğrenciler, aile ile gün içerisinde İngilizce konuşmak zorunda olduklarından İngilizce pratik yapmaktadırlar.