Chichester College İngilizce dil okulu, yüksek kalitesiyle uluslararası kabul görmüş İngilizce dil öğretimi ve yeterliliğini kanıtlamış Chichester College’ın bir parçasıdır. Chichester College’da ayrıca İngiliz eğitim sisteminde var olan A Level ve GCSE eğitimleri sunulmaktadır. Chichester, Londra ve Manchester gibi merkezi şehirlere kıyasla küresel vatandaş nüfusu az olan ve daha çok İngilizlerin yaşadığı küçük bir kenttir. Öğrenciler kentin bu avantajından yararlanarak İngilizlerle daha fazla iletişimde olup, telaffuzlarını daha çok geliştirebilmektedirler.

 

Chichester College İngilizce dil okulunda öğrencilere pek çok olanak sunulmaktadır. Bu olanaklar arasında; bilgi işlem merkezi, spor merkezi, kapalı tırmanma duvarı, spor sahası, tenis kortları, Costa Coffe kafe, saç ve güzellik salonu yer almaktadır.

 

Önemli Bilgiler:

 • İngiltere’de daha çok İngilizlerin yoğun olduğu Chichester kentinde İngilizce öğrenme imkânı,
 • İngiliz öğrencilerin yer aldığı Chichester College’de İngilizce öğrenme fırsatı,
 • Dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrencilerle çok uluslu bir ortamda öğrenim,
 • 24 saat ulaşılabilir acil durum telefonu,
 • British Council tarafından onaylı
 • English UK üyeliğine sahip

 

Okul:

 • Seviyeler: Başlangıç ve İleri
 • Sınıflar: Maksimum 16 kişi
 • Konaklama: Aile yanı, Yurt
 • Yetişkinler için İngilizce Kursu : 16+ yaş
 • Ücretsiz wi-fi erişimi

Okul Malzemeler


Kayıt Süresi: Minimum 2 hafta
Ders Süresi: 15 saat (haftalık)

 

Chichester College İngilizce dil okulu Genel İngilizce kursunda dersler dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrencilerle uluslararası bir ortamda işlenmektedir. Sınıf mevcudiyeti maksimum 16 kişiden oluşmaktadır. Genel İngilizce kursuna yıl boyunca her pazartesi başlamak mümkündür.

Kayıt Süresi: Minimum 2 hafta

Ders Süresi: 21 saat (haftalık)

 

Genel İngilizce yoğun kursu, İngilizceyi hızlı bir şekilde öğrenmek isteyenler içindir. Katılımcılar bu kursta haftalık 21 saat eğitim görmekte ve genel İngilizcenin yanında ekstra olarak dil bilgisine yoğunlaşmakta ya da İngilizce sınavlarına hazırlanmaktadırlar. Genel İngilizce yoğun kursuna İngilizce Beginner (başlangıç) seviyesinden Advanced (ileri) seviyeler arasında olan herkes kursa katılabilmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta– İleri Seviye

Kayıt Süresi: 2-60 hafta arası

Ders Süresi: 25 ders (haftalık)

 

Uzun dönem İngilizce kursunda genel İngilizcenin yanında akademik konular olan ekonomi ve işletme, tarih ve coğrafya, fizik ve matematik, kimya ve biyoloji gibi derslerde alınabilmektedir. Bu dersleri almak isteyen öğrencilerin en az orta seviye İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Üç dönemden oluşan uzun dönem İngilizce kursuna her yıl sadece Eylül ayında başlanabilmektedir.

Öğrenciler için iki çeşit konaklama seçeneği sunulmaktadır. Bunlar; Residence ve Homestay konaklama çeşitleridir. Residence konaklama bizim dilimizde daha çok yurt anlamına gelmekte ve Homestay ise aile yanı konaklama olarak bilinmektedir. Konaklama seçeneği öğrencinin tercihine bağlı olarak değişmektedir.

 

Residence: Residence konaklama seçeneği tek veya iki kişilik odalardan oluşmaktadır. İki kişilik oda konaklamalarında okullar, öğrencilerin farklı bir ülkeden geliyor olmaları ve farklı bir ana dile sahip olmaları konusunda titiz davranmaktadırlar. Residence’larda ortak kullanılan bir mutfak ve dinlenme salonu bulunmaktadır. Öğrenciler mutfakta kendi yiyeceklerini hazırlayabilir ya da dışarıdan söyleyebilirler. Bazı yurtlarda tuvalet ve banyolar oda içerisinde yer alırken bazılarında ise katlarda ortak kullanım alanı olarak mevcuttur. Residence’larda öğrenciler boş zamanlarında ortak salonda farklı ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaş olup, İngilizce pratik yaparak sosyalleşebilme imkanı yakalamaktadırlar.

 

Homestay: Homestay yani aile yanı konaklamalarda okullar aileleri seçerken özenli ve dikkatli davranmakta ve yıl boyunca belli aralıklarla aileleri ziyaret etmektedirler. Homestay konaklamada seçilecek aile, dil okuluna katılacak öğrencinin istekleri doğrultusunda ayarlanmaktadır. Tek kişilik mi çift kişilik mi oda da kalmak istiyor? Evde evcil hayvan olsun mu olmasın mı? Sabah ve akşam yemeklerini aile ile birlikte mi yiyecek yoksa sadece tek öğün mü tercih edecek.. gibi pek çok seçenek öğrencinin isteği doğrultusunda düzenlenmektedir. Ayrıca öğrencinin bir rahatsızlığı varsa ya da düzenli kullanması gereken bir ilaç veyahut alerjisi olan bir durum gibi önemli konular Homestay konaklamadaki aileye bildirilmektedir. Homestay konaklamada ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında kalan öğrenciler, aile ile gün içerisinde İngilizce konuşmak zorunda olduklarından İngilizce pratik yapmaktadırlar.