Embassy İngilizce dil okulları, bir çok ülkede şubesi bulunan zincir, uluslarararsı dil okullarındandır. Türk öğrencilerde dahil olmak üzere dünya çapında pek çok farklı milletten katılımcının tercih ettiği ilk İngilizce dil okulları arasında yer almaktadır. Öğrenciler yıl boyunca istedikleri zaman başvurabilir ve eğitim alabilirler. Okulun şubeleri; Amerika dil okulları, Avustralya dil okulları, Yeni Zelanda dil okulları, Kanada dil okulları ve İngiltere dil okulları gibi dünyanın önde gelen ülkelerinde yer almaktadır.

 

Embassy İngilizce dil okullarının neredeyse her şubesinde tüm derslikler modern ve teknolojik ekipmanlarla donatılmıştır. Okullarda bilgisayar laboratuvarları, internet erişimi, dinlenme salonu, kafe ve e-öğrenme sistemi bulunmaktadır. İngilizce dil okullarında öğrenciler, okula kayıt olduklarında İngilizce seviye değerlendirme testine girmekte ve çıkan sonuç doğrultusunda sınıflara yerleştirilmektedirler.

 

Önemli Bilgiler:

 • Dünyanın önde gelen ülkelerinde birden fazla şubeye sahip olma,
 • Dünyanın ilk global Süper Star İngilizce Dil Okulu ödülünü kazanma,
 • Tecrübeli ve profesyonel öğretmenler,
 • Cambridge sınav merkezi,
 • British Council, ACCET, English USA ve NYSED akreditasyonları,
 • English UK üyeliği,

 

Okul:

 • Seviyeler: Başlangıç ve İleri
 • Sınıflar: Maksimum 15 kişilik, ort. 10 kişi
 • Konaklama: Aile yanı, yurt, otel
 • Şubeler: Auckland, Brisbane, Melbourne, Gold Coast, Sydney, Londra, Brighton, Cambridge, Hastings,                            Londra Greenwich, New York, San Diego, San Francisco, Toronto
 • Yetişkinler için İngilizce Kursu: 16+ yaş
 • Ücretsiz wi-fi erişimi

 

Okul Malzemeler


Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi: 20 ders (haftalık)

 

Embassy İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu, standart haftalık 20 dersten oluşan eğitimler sunmaktadır. Tüm İngilizce seviyeleri için uygun olan bu kursta katılımcılar, kendi İngilizce dil seviyelerine uygun sınıflarda eğitim almaktadırlar. Tecrübeli öğretmenler, derslerde İngilizce dil becerilerinin (konuşma, okuma, yazma ve dinleme) tüm yönlerini aktarmakta ve bu becerilerin katılımcılarda eş zamanlı gelişmesini sağlamaktadırlar.

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi: 24 veya 28 ders (haftalık)

 

Embassy İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursu, standartın aksine daha hızlı bir öğrenim programı sunmaktadır. Kursta haftalık 20 ders genel İngilizce, 4 veya 8 ders ise katılımcıların talep ettikleri ya da becerilerini geliştirmek istedikleri alanlara yönelik eğitimleri içermektedir. Bu alanlar arasında iletişim becerileri, telaffuz, iş İngilizcesi, sınavlara hazırlık ve dil bilgisi bulunmaktadır. Katılımcılar seçmeli alanlardan istedikleri birinde eğitim görebilmektedirler. Haftalık 24 ders, Yeni Zelanda ve Avutralya dil okullarında bulunmaktadır. 28 ders seçeneği ise Amerika, Kanada ve İngiltere dil okullarında mevcuttur.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta– İleri Seviye

Kayıt Süresi: 4 – 24 hafta arası

Ders Süresi: 28 ders (haftalık)

 

Embassy İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu, iş dünyasında İngilizce konuşarak kendisini doğru bir şekilde ifade etmek ve özgüvenle hareket etmek isteyen kişiler için tasarlanmıştır. iş başvurularında diğer adaylardan bir adım öne çıkmak ve iş başvuru alternatiflerini genişletmek isteyen kişiler haftalık 24 veya 28 ders olarak sunulan iş İngilizcesi kursuna katılmaktadırlar. İş İngilizcesi kursuna Intermediate (orta) seviyesinde İngilizce bilenler katılabilmektedir. Derslerde İngilizce sunum yapma, resmi yazışmaları gerçekleştirme, kelime dağarcığını geliştirme, mülakatve toplantılara katılmak gibi konular işlenmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta Üstü – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 4 – 24 hafta arası

Ders Süresi: 28 ders (haftalık)

 

Embassy Amerika dil okulunda sunulan Profesyoneller için İngilizce kursu, uygulamalı bir kurs olup, çalışanlar ve profesyonellere 4 veya 8 hafta boyunca bir Amerikan şirketinde yer alma imkanı sunmaktadır. Şirket yerleştirmeleri Hukuk, Pazarlama ve Turizm-Otelcilik gibi pek çok sektöre yönelik yapılabilmektedir. Örneğin hukuk alanında katılımcılar normal İngilizce derslerin dışında, avukatlık bürosunda 4 veya 8 hafta geçirerek gerçek zamanlı deneyim yaşamaktadırlar. Profesyoneller için İngilizce kursuna katılmak isteyen adaylar minimum Upper-Intermediate (orta üstü) seviyesinde İngilizce bilmelidir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta– İleri Seviye

Kayıt Süresi: 10 hafta

Ders Süresi: 28 ders (haftalık)

 

Embassy Avustralya İngilizce dil okullarında sunulan akademik amaçlar için İngilizce kursu sayesinde katılımcılar 30’dan fazla üniversite veya koleje doğrudan geçiş yapabilmektedirler. IELTS gibi İngilizce sınavlara gerek duymadan Embassy okulunun anlaşmalı olduğu üniversitelere geçiş mevcuttur. Embassy Avustralya dil okulları akademik amaçlar için İngilizce kursunda öğrenciler akademik kelime bilgilerini ve derslerde sunum becerilerini geliştirmekte, not alma, özet çıkarma, makale ve rapor yazma gibi konuları öğrenmektedirler.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta– İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 12 hafta

Ders Süresi: 28 ders (haftalık)

 

Embassy Amerika İngilizce dil okullarının neredeyse tüm şubelerinde yer alan üniversiteye hazırlık İngilizce kursu, öğrencilerin Amerika’da yer alan 40’tan fazla üniversiteye şartlı kabul almalarını sağlamaktadır. Böylece Amerika’da üniversite okumak isteyen öğrencilerin IELTS ya da TOEFL gibi sınavlara girmesine gerek kalmamaktadır. Embassy Amerika dil okulunun anlaşmalı olduğu üniversiteler arasında James Madison University, Lesley University, Wentworth Institute of Technology, John F. Kennedy University ve University of Vermont yer almaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta– İleri Seviye

Kayıt Süresi: 4 – 12 hafta

Ders Süresi: 24 veya 28 ders (haftalık)

 

IELTS, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada gibi ülkelerde üniversite eğitimi almak isteyenlerden en çok istenen İngilizce yeterlilik sınavlarından biridir. Embassy İngilizce dil okulunda IELTS hazırlık kursu 4 – 12 hafta süren eğitimlerden oluşmakta ve katılımcıların Intermediate (orta) seviyesinde İngilizce bilmeleri gerekmektedir. Derslerde genel İngilizcenin yanında IELTS sınavına yönelik stratejik çalışmalarda yapılmaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta– İleri Seviye

Kayıt Süresi: 4 – 12 hafta

Ders Süresi: 24 veya 28 ders (haftalık)

 

ABD’de yer alan üniversiteler ve okullar tarafından başvurularda tercih edilen TOEFL sınavının Embassy İngilizce dil okulundaki hazırlık  kursunda haftalık farklı yoğunluklarda seçenekler bulunmaktadır. Haftalık 20, 24 veya 28 ders seçeneği sunulan kurs sadece Amerika şubelerinde yer almaktadır. Kursta sınav stratejileri, zaman kullanımı, sınava yönelik dilbilgisi, kelime ve konuşma çalışmaları gibi konular işlenmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta– İleri Seviye

Kayıt Süresi: 10 hafta

Ders Süresi: 24 veya 28 ders (haftalık)

 

Cambridge sınavları olarak bilinen CAE ve FCE sınavları, pek çok ülkede eğitim ve iş başvurularında kabul gören İngilizce seviye belirleme sınavlarıdır. Embassy İngilizce dil okulunda CAE ve FCE sınavlarına hazırlık kurslarında katılımcılar sınavların her bölümüne dair bilgi ve strateji öğrenmekte ve sınav becerilerini geliştirmektedirler. Katılımcılar kursta sabahları genel İngilizce öğleden sonra derslerinde ise sınava yönelik konuları işlemektedirler.

Öğrenciler için iki çeşit konaklama seçeneği sunulmaktadır. Bunlar; Residence ve Homestay konaklama çeşitleridir. Residence konaklama bizim dilimizde daha çok yurt anlamına gelmekte ve Homestay ise aile yanı konaklama olarak bilinmektedir. Konaklama seçeneği öğrencinin tercihine bağlı olarak değişmektedir.

 

Residence: Residence konaklama seçeneği tek veya iki kişilik odalardan oluşmaktadır. İki kişilik oda konaklamalarında okullar, öğrencilerin farklı bir ülkeden geliyor olmaları ve farklı bir ana dile sahip olmaları konusunda titiz davranmaktadırlar. Residence’larda ortak kullanılan bir mutfak ve dinlenme salonu bulunmaktadır. Öğrenciler mutfakta kendi yiyeceklerini hazırlayabilir ya da dışarıdan söyleyebilirler. Bazı yurtlarda tuvalet ve banyolar oda içerisinde yer alırken bazılarında ise katlarda ortak kullanım alanı olarak mevcuttur. Residence’larda öğrenciler boş zamanlarında ortak salonda farklı ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaş olup, İngilizce pratik yaparak sosyalleşebilme imkanı yakalamaktadırlar.

 

Homestay: Homestay yani aile yanı konaklamalarda okullar aileleri seçerken özenli ve dikkatli davranmakta ve yıl boyunca belli aralıklarla aileleri ziyaret etmektedirler. Homestay konaklamada seçilecek aile, dil okuluna katılacak öğrencinin istekleri doğrultusunda ayarlanmaktadır. Tek kişilik mi çift kişilik mi oda da kalmak istiyor? Evde evcil hayvan olsun mu olmasın mı? Sabah ve akşam yemeklerini aile ile birlikte mi yiyecek yoksa sadece tek öğün mü tercih edecek.. gibi pek çok seçenek öğrencinin isteği doğrultusunda düzenlenmektedir. Ayrıca öğrencinin bir rahatsızlığı varsa ya da düzenli kullanması gereken bir ilaç veyahut alerjisi olan bir durum gibi önemli konular Homestay konaklamadaki aileye bildirilmektedir. Homestay konaklamada ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında kalan öğrenciler, aile ile gün içerisinde İngilizce konuşmak zorunda olduklarından İngilizce pratik yapmaktadırlar.