English in Chester İngiltere Dil Okulu, 1976 yılında kurulmuş olan yerel bir okuldur. Chester şehrinin merkezinde, tarihi bir binada yer alan okul, yılların getirmiş olduğu birinci sınıf bir deneyim ile öğrencilere profesyonel bir eğitim sunmaktadır. Okulda toplamda 180 kişi kapasiteli 20 derslik bulunmaktadır. Ayrıca ücretsiz internet erişimi, bilgisayar laboratuvarı, boş zamanlar ortak salon ve kantin yer almaktadır.

 

English in Chester İngiltere Dil okulunda farklı yaş grupları ile farklı İngilizce dil ihtiyaçlarına sahip öğrencilere uygun ve rahat bir öğrenme ortamı ile kurslar sunulmaktadır. İngiltere’de dil eğitimi konusunda öne çıkan okul, küresel bağlamda daha etkin ve bağımsız bir İngilizce dil eğitimi sunmak için öğretmenlerini de yeniliklere teşvik etmektedir.

 

Önemli Bilgiler:

 • İngiltere’nin fantastik şehirlerinden Chester’ın merkezinde İngilizce öğrenimi,
 • Dünya çapında 63 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrenci profili,
 • Cambridge Sınav Merkezi,
 • İngiltere’nin EL Gazetesi’nde “Mükemmel Eğitim Merkezi” olarak gösterilmesi,
 • 24 saat ulaşılabilir acil durum telefonu,
 • English UK üyeliği,
 • British Council tarafından onaylı,

 

Okul:

 • Seviyeler: Başlangıç ve İleri
 • Sınıflar: Maksimum 16
 • Konaklama: Aile yanı –  yurt – otel
 • Yetişkinler için İngilizce Kursu: 16+ yaş
 • Ücretsiz wi-fi erişimi

Okul Malzemeler


Gerekli İngilizce Seviyesi: Temel – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 2 hafta

Ders Süresi: 28 ders (haftalık)

 

English in Chester dil okulu genel İngilizce kursu, katılımcıların İngilizce etkili iletişim kurma becerilerini geliştirmektedir. Dilin tüm yönleri (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) eş zamanlı olarak öğretilmektedir. Haftalık 28 ders işlenmekte ve bu derslerin 20’si genel İngilizce, 8’i ise öğleden sonraları seçmeli ve pekiştirici derslerdir. Saat 14:15’ten 15’45’e kadar süren öğleden sonra derslerinde öğrenciler ihtiyaçları doğrultusunda eğitim almaktadırlar. Bu dersler arasında, akıcı konuşma, akademik yazı yazma ve dinleme becerileri geliştirme gibi konular yer almaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Temel – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 1 – 6 hafta arası

Ders Süresi: 30 ders (haftalık)

 

Genel İngilizce kursu 25+ programı, 25 ve üzeri yaş grupları için tasarlanmış ve maksimum 6 kişilik sınıflarda işlenen dersleri içeren özel bir kurstur. Kurs, yoğun programlara sahip ve meşgul olan çalışanlar veya sınava hazırlananlar için tasarlanmış bir seçenektir. Özel amaçları için İngilizce öğrenmek isteyenlerin tercihi olan kursta dersler grup olarak ya da bire bir olarak işlenebilmektedir. Haftalık 30 derste genel İngilizcenin yanında turizm İngilizcesi, finans İngilizcesi, pazarlama İngilizcesi, insan kaynakları yönetimi İngilizcesi ve havacılık İngilizcesi gibi pek çok farklı alanda eğitim alınabilmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 2 hafta

Ders Süresi: 30 ders (haftalık)

 

English in Chester dil okulunun sunmuş olduğu öğretmenler için İngilizce programı, ana dili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenleri için tasarlanan yoğun bir kurstur. İngilizce öğretmenlerinin mesleki gelişimlerini geliştirmek amacıyla farklı metodolojiler, teknikler ve fikirler sunulmaktadır. Öğretmenler için İngilizce kursuna minimum Intermediate (orta) seviyesinde İngilizce bilenler kabul edilmektedir. Haftalık 30 ders olarak işlenen kursta ayrıca İngilizce konularının öğretilmesi, temel ilkeler, materyal tasarımı, pratik etkinlikler ve sınıf içi yönetim konularının üzerinde durulmaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 2 hafta

Ders Süresi: 28 ders (haftalık)

 

IELTS sınavı, uluslararası tanınırlığa sahip İngilizce sınavlarından biridir. English in Chester okulunda sunulan IELTS hazırlık kursu, genel İngilizce, akademik yazma ve sınav odaklı eğitimlerden oluşmaktadır. Haftalık 28 ders sunulan kursta katılımcılar, deneyimli ve profesyonel öğretmenler sayesinde IELTS sınav tekniklerini geliştirmektedirler. Kursa minimum Intermediate (orta) düzeyinde İngilizce bilgisine sahip olanlar katılabilmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta Üstü – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 5 veya 10 hafta

Ders Süresi: 30 ders (haftalık)

 

Cambridge sınavları uluslararası tanınmış olan sınavlardır. English in Chester dil okulunda CAE ve FCE sınavlarına hazırlık kursları sunulmaktadır. CAE ve FCE sınavları, iş dünyasında ve eğitim kurumlarında kabul gören uluslararası İngilizce sınavlarındandır. Her iki kursta da haftalık 30 ders işlenmekte ve 20 ders genel İngilizce ile 10 ders sınava yönelik eğitim sunulmaktadır. CAE ve FCE sınavlarına hazırlık kurslarına katılmak isteyenlerin en az Upper-Intermediate (orta üstü) seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmaları beklenmektedir.

Öğrenciler için iki çeşit konaklama seçeneği sunulmaktadır. Bunlar; Residence ve Homestay konaklama çeşitleridir. Residence konaklama bizim dilimizde daha çok yurt anlamına gelmekte ve Homestay ise aile yanı konaklama olarak bilinmektedir. Konaklama seçeneği öğrencinin tercihine bağlı olarak değişmektedir.

 

Residence: Residence konaklama seçeneği tek veya iki kişilik odalardan oluşmaktadır. İki kişilik oda konaklamalarında okullar, öğrencilerin farklı bir ülkeden geliyor olmaları ve farklı bir ana dile sahip olmaları konusunda titiz davranmaktadırlar. Residence’larda ortak kullanılan bir mutfak ve dinlenme salonu bulunmaktadır. Öğrenciler mutfakta kendi yiyeceklerini hazırlayabilir ya da dışarıdan söyleyebilirler. Bazı yurtlarda tuvalet ve banyolar oda içerisinde yer alırken bazılarında ise katlarda ortak kullanım alanı olarak mevcuttur. Residence’larda öğrenciler boş zamanlarında ortak salonda farklı ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaş olup, İngilizce pratik yaparak sosyalleşebilme imkanı yakalamaktadırlar.

 

Homestay: Homestay yani aile yanı konaklamalarda okullar aileleri seçerken özenli ve dikkatli davranmakta ve yıl boyunca belli aralıklarla aileleri ziyaret etmektedirler. Homestay konaklamada seçilecek aile, dil okuluna katılacak öğrencinin istekleri doğrultusunda ayarlanmaktadır. Tek kişilik mi çift kişilik mi oda da kalmak istiyor? Evde evcil hayvan olsun mu olmasın mı? Sabah ve akşam yemeklerini aile ile birlikte mi yiyecek yoksa sadece tek öğün mü tercih edecek.. gibi pek çok seçenek öğrencinin isteği doğrultusunda düzenlenmektedir. Ayrıca öğrencinin bir rahatsızlığı varsa ya da düzenli kullanması gereken bir ilaç veyahut alerjisi olan bir durum gibi önemli konular Homestay konaklamadaki aileye bildirilmektedir. Homestay konaklamada ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında kalan öğrenciler, aile ile gün içerisinde İngilizce konuşmak zorunda olduklarından İngilizce pratik yapmaktadırlar.