Ese Malta Dil Okulu

ESE Malta İngilizce dil okulu, 1996 yılında Malta’nın eğlence merkezi Paceville’nin eteklerinde elverişli bir konumda kurulmuştur. Okula yakın mesafede restoranlar, bankalar, mağazalar, alışveriş merkezi, sinema salonu, bowling salonu ve oteller mevcuttur. Malta’da İngilizce Eğitimi Okul modern olanaklara sahiptir: klimalı sınıflar, ücretsiz wi-fi, 2 bilgisayar laboratuvarı, kütüphane ve kafeterya.

 

ESE Malta İngilizce dil okulunda verilen kurslar geniş bir yelpazede olup, çok çeşitli kurs seçenekleri bulunmaktadır. Eğitmenler deneyimli ve gelişen öğretim metotlarına göre kendini güncelleyen kişilerden oluşmaktadır. Okulda sunulan kurslar öğrenci merkezlidir ve öğrencilerin dil öğrenme yeteneklerini bütüncül bir yaklaşımla geliştirebilmektedir.

Malta İngilizce Kursu

 Önemli Bilgiler:

 • 1996’da European School of English (ESE) adıyla kurulan okul, Malta’da en çok uluslararası akreditasyona                    sahiptir,
 • Öğrenci odaklı iletişimsel öğretim yaklaşımı,
 • Eaquals, IALC, Quality English ve ALTO gibi kuruluşlar tarafından akrediteye sahip,
 • İngiltere, York kentinde kardeş dil okulu EİY’de de eğitim alma fırsatı,
 • En iyi Malta Dil Okulu Ödülü,
 • 7/24 acil ulaşım hattı,

Malta’da İngilizce Eğitimi

Okul: 

 • Seviyeler: Başlangıç ve İleri
 • Sınıflar: Maksimum 12 kişilik, ort. 8 kişi
 • Konaklama: Aile yanı, yurt, otel
 • Yetişkinler için İngilizce Kursu: 17+ yaş
 • Ücretsiz wi-fi erişimi

Okul Malzemeler


Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 20 ders (haftalık)

 

Genel İngilizce kursu haftalık 20 dersten oluşmakta, 18 ve üzeri yaş grubu kabul edilmektedir. Bütüncül yaklaşımların uygulandığı kursta katılımcılar, İngilizce dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerilerini eş zamanlı olarak geliştirmektedirler. ESE Malta İngilizce dil okulu genel İngilizce kursuna resmi tatiller hariç her hafta başlanabilir.

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 30 ders (haftalık)

 

Genel İngilizce yoğun kursu, sınıf ortamında, hafta içi her gün toplamda 30 ders olarak işlenmektedir. Yoğun olan İngilizce kursu sayesinde katılımcılar, hızlı bir öğrenme sürecinde olmaktadırlar. Kursta 1 ders süresi 45 dakikadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Başlangıç – İleri Seviye
Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 10, 20, 30, 40 ders (haftalık)

 

Bire bir İngilizce kursu kişiye özel olarak oluşturulan kurs çeşididir. Öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda oluşan ders programına sahiptir. Bire bir İngilizce kursunda katılımcılar haftalık 10, 20, 30 veya 40 derse kadar seçeneklerden istediklerini alabilmektedirler. Aynı zamanda genel İngilizce haftalık 20 derse ek olarak 10 ders birebir İngilizce kursu da alınabilmektedir. Kursa en az 17 yaşında olanlar kayıt yaptırabilmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Başlangıç – İleri Seviye
Kayıt Süresi: Minimum 8 hafta
Ders Süresi: 20, 30 ders (haftalık)

 

Uzun dönem İngilizce kurslarında genel İngilizce kurslarından fiyatlarının daha uygun olmasıyla birlikte en az 8 hafta kayıt kabul edilmektedir. Standart haftalık 20 ders ve yoğun haftalık 30 ders seçenekleri mevcuttur. Katılımcılar İngilizce seviyeleri ve ihtiyaçları doğrultusunda istedikleri yoğunlukta eğitim alabilmektedirler.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Temel – İleri Seviye
Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 30 ders (haftalık)

 

Genel İngilizce Kursu 30+ kursunun amacı; 30 ve üzeri yaş grupları için özel olarak tasarlanmış olmasıdır. Katılımcılara ücretsiz olarak Speakesay’de haftada 3 öğle yemeği fırsatı sunulmaktadır. Genel İngilizce kursu 30+ programına katılanların en az temel (Elementary) seviyesinde İngilizce bilmeleri beklenmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye
Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 20 ders (haftalık)

 

İş İngilizcesi kursu, İngilizceyi kariyer veya iş amaçlı geliştirmek isteyenler için düzenlenmiş bir kurs seçeneğidir. Kursa 18 yaş ve üzeri olanlar katılabilmekte ve aldıkları eğitimle ile iş dünyasında akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmeyi öğrenmektedirler. İş İngilizcesi kursunda maksimum 6 kişilik sınıflarda sunulan eğitimlere, orta (Intermediate) seviyede İngilizce bilenler kabul edilmektedir. Haftalık standart 20 grup dersinin yanında isteyen katılımcılar 10 birebir ders alarak yoğun bir şekilde kursa devam edebilmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: İleri Seviye
Kayıt Süresi: Minimum 8 hafta
Ders Süresi: 20 ders (haftalık)

 

Öğretmenler için İngilizce kursu, belli başlangıç tarihlerine sahiptir ve en az 8 hafta sürmektedir. Öğretmenler adayları, sınıf yönetimi, yeni metodolojileri ve öğrenci merkezli iletişimci öğretim tekniklerini öğrenmektedirler. Kurs sonunda katılımcılara TEFL sertifikası sunulmaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye
Kayıt Süresi: 12-24-30-36 hafta arası
Ders Süresi: 30 ders (haftalık)

 

Akademik Yıl İngilizce Kursu, kariyer ya da eğitim amacıyla İngilizcesini geliştirmek isteyenlere yöneliktir. Belli başlangıç tarihleri olan kursa 17 ve üzeri yaş grubu katılabilmektedir. Akademik Yıl İngilizce kursunun diğer bir amacı da TOEFL, IELTS ve Cambridge gibi sınavlara hazırlık kursuna bir geçiş programı amacı görmesidir. En az Intermediate (orta) seviyesinde İngilizce bilenler katılabilmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye
Kayıt Süresi: 6 veya 9 ay
Ders Süresi: 120 Kredi

 

Uluslararası Foundation Programı, ESE Malta İngilizce dil okulunun NCC Education ortaklığı ile sunduğu bir seçenektir. Foundation programları, üniversiteye hazırlık programlarıdır ve ESE Malta’nın sunduğu bu program, İngiltere, Kanada, ABD, Malta ve Avustralya gibi İngilizce konuşulan ülkelerdeki 30’dan fazla üniversite tarafından kabul edilmektedir. Toplamda 120 krediden oluşan Uluslararası Foundation programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, Bangor Üniversitesi, Birmingham City Üniversitesi, Carroll Üniversitesi, CQU Üniversitesi ve Croydon Üniversitelerine girebilmektedirler.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Temel – İleri Seviye
Kayıt Süresi: 8 hafta
Ders Süresi: 30 ders (haftalık)

 

Cambridge sınavları arasında olan KET, PET, FCE, CAE ve CPE sınavları, tüm dünyada yetkili merkezlerde yapılmakta olan ve işverenler ile üniversiteler tarafından kabul gören İngilizce dil sınavlarıdır. KET, PET, FCE, CAE ve CPE sınavlarına hazırlık kurslarının her birinin farklı İngilizce seviye beklentileri mevcuttur. Seviyeler, Elementary – Advance (temel – ileri) arasında değişmektedir. Kurslar 8 hafta sürmekte ve en az 17 yaşında olanlar eğitim alabilmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye
Kayıt Süresi: 4 veya 6 hafta
Ders Süresi: 30 ders (haftalık)

 

IELTS, TOEFL IBT ve TOEIC sınavları İngilizce dil seviyesini ispatlama konusunda uluslararası geçerliliği olan sınavlardır. IELTS ve TOEFL IBT daha çok eğitim amaçlı İngilizce sınavlarıyken TOEIC sınavı iş başvurularında İngilizce seviyeyi ispatlamak için kullanılan bir sınav çeşididir. Bu sınavlara hazırlık kurslarının hepsinde 4 ya da 6 hafta eğitim alma seçeneği mevcuttur. En az orta (Intermediate) seviye İngilizce bilgisi olanlar kabul edilir.

Öğrenciler için iki çeşit konaklama seçeneği sunulmaktadır. Bunlar; Residence ve Homestay konaklama çeşitleridir. Residence konaklama bizim dilimizde daha çok yurt anlamına gelmekte ve Homestay ise aile yanı konaklama olarak bilinmektedir. Konaklama seçeneği öğrencinin tercihine bağlı olarak değişmektedir.

 

Residence: Residence konaklama seçeneği tek veya iki kişilik odalardan oluşmaktadır. İki kişilik oda konaklamalarında okullar, öğrencilerin farklı bir ülkeden geliyor olmaları ve farklı bir ana dile sahip olmaları konusunda titiz davranmaktadırlar. Residence’larda ortak kullanılan bir mutfak ve dinlenme salonu bulunmaktadır. Öğrenciler mutfakta kendi yiyeceklerini hazırlayabilir ya da dışarıdan söyleyebilirler. Bazı yurtlarda tuvalet ve banyolar oda içerisinde yer alırken bazılarında ise katlarda ortak kullanım alanı olarak mevcuttur. Residence’larda öğrenciler boş zamanlarında ortak salonda farklı ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaş olup, İngilizce pratik yaparak sosyalleşebilme imkanı yakalamaktadırlar.

 

Homestay: Homestay yani aile yanı konaklamalarda okullar aileleri seçerken özenli ve dikkatli davranmakta ve yıl boyunca belli aralıklarla aileleri ziyaret etmektedirler. Homestay konaklamada seçilecek aile, dil okuluna katılacak öğrencinin istekleri doğrultusunda ayarlanmaktadır. Tek kişilik mi çift kişilik mi oda da kalmak istiyor? Evde evcil hayvan olsun mu olmasın mı? Sabah ve akşam yemeklerini aile ile birlikte mi yiyecek yoksa sadece tek öğün mü tercih edecek.. gibi pek çok seçenek öğrencinin isteği doğrultusunda düzenlenmektedir. Ayrıca öğrencinin bir rahatsızlığı varsa ya da düzenli kullanması gereken bir ilaç veyahut alerjisi olan bir durum gibi önemli konular Homestay konaklamadaki aileye bildirilmektedir. Homestay konaklamada ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında kalan öğrenciler, aile ile gün içerisinde İngilizce konuşmak zorunda olduklarından İngilizce pratik yapmaktadırlar.