IBAT College, İrlanda’nın önde gelen endüstri odaklı kolejlerinden biridir. Kolejde lisans, lisansüstü ve mesleki gelişim programlarının yanında İngilizce kurs seçenekleri bulunmaktadır. İrlandalı öğrencilerinde yer aldığı okul, uluslararası öğrenci profiline de sahiptir. IBAT College’da İngilizce eğitimi alacak öğrenciler, kolejin sunduğu tüm olanakları kullanabilmektedirler. Bu olanaklar arasında teknoloji ve bilgisayar laboratuvarları, kütüphane, çalışma salonları, internet erişimi, kafeterya ve kariyer merkezi bulunmaktadır.

 

Sürekli gelişim gösteren IBAT College, iş dünyası ve teknoloji ile aynı hızda yenilenmekte olup, yeni eğitim modelinin öncülerindendir. Pek çok önde gelen eğitim kurumu ve şirketlerle bağlantısı olan okulda İngilizce eğitimi alan öğrenciler, hem daha geniş bir çevrede İngilizce öğrenmekte hem de farklı konularda bilgi ve deneyim elde etmektedirler.

 

Önemli Bilgiler:

  • Dublin şehir merkezinde İngilizce eğitimi,
  • İrlandalı öğrencilerinde bulunduğu Dublin’in ünlü kolejlerinden IBAT’de İngilizce öğrenme fırsatı,
  • 7/24 acil ulaşım hattı,
  • ACELS akreditasyonu,
  • MEI üyeliği,

 

Okul:

  • Seviyeler: Başlangıç ve İleri
  • Sınıflar: Maksimum 15 kişilik, ort. 10 kişi
  • Konaklama: Aile yanı, Yurt
  • Yetişkinler için İngilizce Kursu : 16+ yaş
  • Ücretsiz wi-fi erişimi

Okul Malzemeler


Kayıt Süresi: 1 – 50 hafta arası

Ders Süresi: 20 saat (haftalık)

 

IBAT College genel İngilizce kursunda öğretmenler, günlük ders programının içerisinde öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirmek için yol tarifi sormak, banka işlemleri halletmek, doktor görüşmesi, telefon konuşması gibi temel konularda İngilizce pratik yaptırmaktadırlar. Kursta dersler sabah ya da öğleden sonraları alınabilmektedir. Sabah dersleri 09:00 ile 12:15 arasında ve öğleden sonraları 13:30 ile 16:45 arasında işlenmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta üstü – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 6 veya 25 hafta

Ders Süresi: 20 saat (haftalık)

 

IBAT College’da her yıl Eylül ayında başlayan IELTS sınavına hazırlık kursları katılımcının İngilizce seviyesi ve hedeflediği skora bağlı olarak 6 veya 25 hafta olarak alınabilmektedir. Ayrıca katılımcılardan beklenen minimum İngilizce seviyesi Upper-Intermediate (orta üstü) seviyesidir. Kursta İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşmayı içeren dört temel beceriye odaklanılmaktadır. IELTS sınavının genel yapısı öğretilmekte ve sınava dair pratik soru çözümü üzerinde durulmaktadır.

Öğrenciler için iki çeşit konaklama seçeneği sunulmaktadır. Bunlar; Residence ve Homestay konaklama çeşitleridir. Residence konaklama bizim dilimizde daha çok yurt anlamına gelmekte ve Homestay ise aile yanı konaklama olarak bilinmektedir. Konaklama seçeneği öğrencinin tercihine bağlı olarak değişmektedir.

 

Residence: Residence konaklama seçeneği tek veya iki kişilik odalardan oluşmaktadır. İki kişilik oda konaklamalarında okullar, öğrencilerin farklı bir ülkeden geliyor olmaları ve farklı bir ana dile sahip olmaları konusunda titiz davranmaktadırlar. Residence’larda ortak kullanılan bir mutfak ve dinlenme salonu bulunmaktadır. Öğrenciler mutfakta kendi yiyeceklerini hazırlayabilir ya da dışarıdan söyleyebilirler. Bazı yurtlarda tuvalet ve banyolar oda içerisinde yer alırken bazılarında ise katlarda ortak kullanım alanı olarak mevcuttur. Residence’larda öğrenciler boş zamanlarında ortak salonda farklı ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaş olup, İngilizce pratik yaparak sosyalleşebilme imkanı yakalamaktadırlar.

 

Homestay: Homestay yani aile yanı konaklamalarda okullar aileleri seçerken özenli ve dikkatli davranmakta ve yıl boyunca belli aralıklarla aileleri ziyaret etmektedirler. Homestay konaklamada seçilecek aile, dil okuluna katılacak öğrencinin istekleri doğrultusunda ayarlanmaktadır. Tek kişilik mi çift kişilik mi oda da kalmak istiyor? Evde evcil hayvan olsun mu olmasın mı? Sabah ve akşam yemeklerini aile ile birlikte mi yiyecek yoksa sadece tek öğün mü tercih edecek.. gibi pek çok seçenek öğrencinin isteği doğrultusunda düzenlenmektedir. Ayrıca öğrencinin bir rahatsızlığı varsa ya da düzenli kullanması gereken bir ilaç veyahut alerjisi olan bir durum gibi önemli konular Homestay konaklamadaki aileye bildirilmektedir. Homestay konaklamada ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında kalan öğrenciler, aile ile gün içerisinde İngilizce konuşmak zorunda olduklarından İngilizce pratik yapmaktadırlar.