Kings Education İngilizce dil okulları, çok merkezli dil okullarından olup, Amerika ve İngiltere’de pek çok şubeye sahiptir. Çok geniş seçeneklerde İngilizce kursları sunan Kings Education, İngilizce öğretme konusunda yılların getirmiş olduğu deneyim ve profesyonellikle İngilizce eğitimi sunmaktadır. Okul, öğretmenler konusunda titizlikle seçim yapmakta olup, sertifika sahibi ve deneyimli kişileri seçmektedir.

 

Kings Education İngilizce dil okullarının hemen hemen her şubesinde aynı olanaklar mevcuttur. Var olan olanaklar arasında bilgisayar laboratuvarları, kütüphaneler, interaktif tahtalarla donatılmış sınıflar, öğrenci dinlenme salonları, mutfaklar ve öğrenci destek merkezleri yer almaktadır.

 

Önemli Bilgiler:

 • 1957 yılından itibaren devam eden deneyim ile İngilizce öğretimi,
 • Amerika ve İngiltere’de bulunan toplamda 9 şube ile uluslararası eğitim,
 • IELTS resmi sınav merkezi,
 • Cambridge resmi sınav merkezi,
 • 7/24 acil ulaşım hattı,
 • ACCET ve British Council akreditasyonu,
 • English UK üyeliği,

 

Okul:

 • Seviyeler: Başlangıç ve İleri
 • Sınıflar: Maksimum 15 kişilik, ort. 10 kişi
 • Konaklama: Aile yanı, Yurt
 • Yetişkinler için İngilizce Kursu : 16+ yaş
 • Şubeler: New York, Boston, Los Angeles (Hollywood), Los Angeles (Marymount), New
  Jersey, Brighton, Bournemouth, London ve Oxford
 • Ücretsiz wi-fi erişimi

Okul Malzemeler


Kayıt Süresi: Minimum 2 hafta

Ders Süresi: 20 ders (haftalık)

 

Hafta içi işlenen toplamda 20 derste genellikle günlük konuşma İngilizcesi üzerinde durulmakta ve katılımcılar seyahatte, restoranda ya da banka gibi yerlerde kendilerini İngilizce olarak ifade edebilmeyi öğrenmektedirler. Genel İngilizce kursu Boston, Los Angeles (Hollywood), Bournemouth, London, Oxford, New York ve Brighton şubelerinde mevcuttur.

Kayıt Süresi: Minimum 2 hafta

Ders Süresi: 28 ders (haftalık)

 

Kings Education genel İngilizce yoğun kursunda haftalık 28 ders işlenmektedir. 20 derste genel İngilizce konuları üzerinde durulmakta ve 8 derste ise öğrencilerin İngilizce ihtiyaçları ve ilgi alanları üzerinde durulmaktadır. Kursa 16 yaş ve üzeri gruplar katılabilirken, Los Angeles (Hollywood) şubesinde ise 25 ve üzeri yaş grubuna özel kurs seçeneği sunulmaktadır. Genel İngilizce yoğun kursuna İngilizce Beginner (Başlangıç) seviyesi haricinde diğer seviyelere sahip olanlar yıl boyunca her pazartesi başlayabilmektedir. Beginner seviyeleri için ise belirlenmiş başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Kayıt Süresi: Minimum 24 hafta

Ders Süresi: 28 ders (haftalık)

 

Uzun dönem İngilizce kursları en az 24 haftadan başlayan kayıtları içeren bir kurs çeşididir. İngilizceyi tüm yönleriyle öğrenmek, İngilizce sınavlarına hazırlanmak ya da profesyonel seviyede İngilizce konuşmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Dersler hafta için sabah 09:00’da başlayıp, 1 saatlik öğle arasından sonra 15:00’da sona ermektedir. Kursta katılımcılara derslerde işlenen konular üzerinden ödevler verilmekte ve öğrendiklerini pekiştirmeleri sağlanmaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta Üstü – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 24 hafta

Ders Süresi: 28 ders (haftalık)

 

Uluslararası İşletmecilik İngilizce Diploma programı, katılımcılara uluslararası kabul gören CTH işletme diploması sunmakta olup, işletme veya yönetim üzerine bir üniversitede lisans programına devam etmek isteyenler için tasarlanmıştır. Programın genel hatlarıyla içeriği; uluslararası ticaretin amacı ve işlevi, işletmenin amaç ve hedefleri, ticarette ekonomi ve ticaret fonksiyonlarından oluşmaktadır. Program 6 ay sürmekte ve katılımcıların en az Upper-Intermediate (Orta Üstü) seviyesinde İngilizce bilmeleri beklenmektedir. Uluslararası İşletmecilik İngilizce Diploma programı, Bournemouth, London, Oxford ve Brighton şubelerinde yer almaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta Altı – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 4 hafta

Ders Süresi: 20 ders (haftalık)

 

Los Angeles (Hollywood) şubesine ait olan İngilizce ve Film kursu, yaz aylarında yapılan hem tatil hem de İngilizce ve film eğitimini içeren bir programdır. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında kayıt alan 4 haftalık bu kursta çağdaş film yapımı, sahnelerde hikaye anlatımı, oyunculuk temelleri, prodüksiyon ve film üretim teknikleri konuları işlenmektedir. Kursa katılmak isteyenlerin bilmesi gereken minimum İngilizce seviyesi Pre-Intermediate (orta altı)’dir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta Altı – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 4 veya 12 hafta

Ders Süresi: 28 ders (haftalık)

 

İngilizce ve spor bilimleri kursunda katılımcılar İngilizce dil becerilerini geliştirirken spor bilimleri konusunda da eğitim almaktadırlar. Pre-Intermediate (orta altı) seviyesinde İngilizce bilenlerin katılabildiği kursta sabahları genel İngilizce, öğleden sonraları spor bilimi ve spora özgü İngilizce terminoloji dersleri verilmektedir. Kurs bitiminde verilen sertifikalar sayesinde katılımcılar spor, sağlık ve egzersiz alanlarında kariyer yapma imkânına sahip olmaktadırlar. Sadece Bournemouth şubesine özgü olan bu kursa Ocak, Nisan, Haziran ve Temmuz aylarında başlanabilmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta Altı – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 2 hafta

Ders Süresi: 28 ders (haftalık)

 

Hukuk İngilizcesi kursu, genel İngilizce ve hukukla ilgili konuları içeren kombinasyon kurs çeşididir. Derslerde hukuk İngilizcesine giriş, şirket hukuku, iş kanunu, sözleşmeler, fikri mülkiyet, AB hukuku, borçlu-senet hukuku gibi konularda İngilizce terminoloji ve İngilizce kullanım işlenmektedir. Sadece Londra şubesinde yer alan Hukuk İngilizcesi kursunda katılımcılar Parlamento Evleri, Rolls Binası ve Kraliyet Adalet Divanları gibi merkezleri de ziyaret etmektedirler.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta Altı – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 4 hafta

Ders Süresi: 28 ders (haftalık)

 

Kings Education İngilizce dil okulunun New York şubesinde yer alan İngilizce – Moda, Sanat ve Tasarım kursu, New York kenti çerçevesinde gerçek hayatta Moda, Sanat ve Tasarım’ı keşfetme imkânı sunmaktadır. 4 hafta süren kursta katılımcılar genel İngilizcenin yanında sanat ve tasarım teknikleri ile sunum becerileri gibi dersleri görmektedirler.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta Altı – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 4 hafta

Ders Süresi: 28 ders (haftalık)

 

Boston şubesinde yer alan İngilizce ve Girişimcilik kursunda Amerika girişimcilik kültürü hakkında bilgileri içermektedir. Program boyunca katılımcılar, start-up şirketleri, eğitim kurumlarını ziyaret etmekte ve iş adamları ile görüşmelere katılmaktadırlar. Derslerde işletme terminolojisi, resmi yazışmalar, sunum becerileri, girişimcilerin özellikleri, iş planı hazırlama, sosyal medyanın rolü ve bir fikrin işletmeye nasıl dönüştürüleceği hakkında eğitim verilmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta Altı – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 2 hafta

Ders Süresi: 28 ders (haftalık)

 

İngilizce – İşletme ve Finans kursu Bournemouth ve London şubelerinde yer almaktadır. İşletme ve Finans ile ilgili konuların öğretildiği kursta Cambridge BEC sınavına hazırlanma imkânı bulunmaktadır. Derslerde işletme ve finans terminolojisi, iş belgeleri yazımı, sunumlar, işletme iletişim becerileri gibi konular işlenmektedir. Minimum 2 hafta kayıt olunan kursta maksimum kayıt hafta sınırlaması bulunmamaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta Altı – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 2 hafta

Ders Süresi: 28 ders (haftalık)

 

Kurs, dijital medyada ya da yaratıcı sektörlerde çalışan ya da çalışmayı planlayan kişiler için tasarlanmıştır. Haftalık 28 dersten oluşan kursta sabahları genel İngilizce ve öğleden sonraları yeni medya, dijital iletişim ve yaratıcı teknolojiler alanlarında terminoloji geliştirilmekte ve bu alanlarda eğitim sunulmaktadır. İngilizce – İşletme ve Dijital Medya kursu Brighton şubesinde yer almaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Temel – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 2 hafta

Ders Süresi: 28 ders (haftalık)

 

London ve Oxford şubelerinde yer alan İngilizce – Sanat ve Tasarım kursu, sanat veya tasarım alanında lisans veya master yapmak isteyenler için deneyim kazanmaları amacıyla oluşturulmuş bir kurs çeşididir. Haftalık 28 derste sabahları genel İngilizce öğleden sonraları ise sanat öğretmenleri ile çizim ve tasarım gibi konulara odaklanılmaktadır. Minimum Elementary (temel) seviyede İngilizce bilgisi gerekmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta Altı  – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 2 hafta

Ders Süresi: 28 veya 32 ders (haftalık)

 

IELTS sınavına hazırlık kursları Bournemouth, London, Oxford ve Brighton şubelerinde yer almaktadır. Haftalık 28 ders olarak işlenen kurslar Oxford şubesinde 32 ders olarak da sunulmaktadır. En az Pre- Intermediate (orta altı) seviyesi kabul edilen IELTS sınavına hazırlık kursunda sınav teknikleri, zaman yönetimi, çözüm yöntemleri gibi beceriler kazandırılmaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta Üstü – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 4 veya 12 hafta

Ders Süresi: 28 ders (haftalık)

 

FCE ve CAE sınavlarına hazırlık kursları Boston, Los Angeles (Hollywood), Bournemouth, London, Oxford ve Brighton şubelerinde yer almaktadır. Her şubenin farklı kurs başlangıç tarihleri bulunmaktadır. Derslerde sınavlara yönelik içerik öğretilmekte ve yapılan deneme sınavları ile katılımcılar hız kazanmaktadırlar.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 2 – 14 hafta

Ders Süresi: 20 veya 35 ders (haftalık)

 

TOEFL, dünya genelinde 7000’den fazla kolej, üniversite ve uluslararası işveren tarafından tanınan İngilizce dil sınavlarından biridir. Boston, New York ve Los Angeles (Hollywood) şubelerinde yer alan TOEFL sınavına hazırlık kursunun standart 20 ders ve yoğun 35 ders seçenekleri bulunmaktadır. Kursa katılmak isteyenlerden en az Intermediate (orta) seviyesinde İngilizce bilmeleri beklenmektedir.

Öğrenciler için iki çeşit konaklama seçeneği sunulmaktadır. Bunlar; Residence ve Homestay konaklama çeşitleridir. Residence konaklama bizim dilimizde daha çok yurt anlamına gelmekte ve Homestay ise aile yanı konaklama olarak bilinmektedir. Konaklama seçeneği öğrencinin tercihine bağlı olarak değişmektedir.

 

Residence: Residence konaklama seçeneği tek veya iki kişilik odalardan oluşmaktadır. İki kişilik oda konaklamalarında okullar, öğrencilerin farklı bir ülkeden geliyor olmaları ve farklı bir ana dile sahip olmaları konusunda titiz davranmaktadırlar. Residence’larda ortak kullanılan bir mutfak ve dinlenme salonu bulunmaktadır. Öğrenciler mutfakta kendi yiyeceklerini hazırlayabilir ya da dışarıdan söyleyebilirler. Bazı yurtlarda tuvalet ve banyolar oda içerisinde yer alırken bazılarında ise katlarda ortak kullanım alanı olarak mevcuttur. Residence’larda öğrenciler boş zamanlarında ortak salonda farklı ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaş olup, İngilizce pratik yaparak sosyalleşebilme imkanı yakalamaktadırlar.

 

Homestay: Homestay yani aile yanı konaklamalarda okullar aileleri seçerken özenli ve dikkatli davranmakta ve yıl boyunca belli aralıklarla aileleri ziyaret etmektedirler. Homestay konaklamada seçilecek aile, dil okuluna katılacak öğrencinin istekleri doğrultusunda ayarlanmaktadır. Tek kişilik mi çift kişilik mi oda da kalmak istiyor? Evde evcil hayvan olsun mu olmasın mı? Sabah ve akşam yemeklerini aile ile birlikte mi yiyecek yoksa sadece tek öğün mü tercih edecek.. gibi pek çok seçenek öğrencinin isteği doğrultusunda düzenlenmektedir. Ayrıca öğrencinin bir rahatsızlığı varsa ya da düzenli kullanması gereken bir ilaç veyahut alerjisi olan bir durum gibi önemli konular Homestay konaklamadaki aileye bildirilmektedir. Homestay konaklamada ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında kalan öğrenciler, aile ile gün içerisinde İngilizce konuşmak zorunda olduklarından İngilizce pratik yapmaktadırlar.