LAL İngilizce dil okulu, 1980 yılında Torbay’da kurulmuş olup, günümüzde pek çok şubesi olan bir zincir okul durumundadır. Okul yetişkinler için Boston, Fort Lauderdale, Londra, Torbay, Gozo, Cape Town ve Dublin şubelerinde kurs seçenekleri sunmaktadır. Okulda üniversiteye hazırlık, havacılık, safari ve genel İngilizce gibi pek çok kurs seçeneği geniş yelpazede sunulmaktadır.

 

LAL İngilizce dil okulunun her şubesinde teknolojik materyallerle donatılmış modern derslikler, kütüphane, ortak alan, internet erişimi, bilgisayar odaları ve mutfak bulunmaktadır.,

 

Önemli Bilgiler:

 • Amerika, İngiltere ve İrlanda gibi dünyanın önde gelen ülkelerinde şubelere sahip olma,
 • İki farklı şubede eğitim alma seçeneği,
 • Uluslararası öğrenci profili,
 • British Council, Feltom ve CEA akreditasyonları,
 • English UK üyeliğine sahip,
 • Cambridge Sınav Merkezi (Londra, Fort Lauderdale, Malta, Torbay)

 

Okul:

 • Seviyeler: Başlangıç ve İleri
 • Sınıflar: Maksimum 15 kişilik, ort. 12 kişi
 • Konaklama: Aile yanı, yurt, otel
 • Şubeler: Boston, Fort Lauderdale, Londra, Torbay, Gozo, Cape Town, Dublin
 • Yetişkinler için İngilizce Kursu: 16+ yaş
 • Ücretsiz wi-fi erişimi

Okul Malzemeler


Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi: 20 ders (haftalık)

 

LAL İngilizce Dil Okulu Genel İngilizce kursu, katılımcılara İngilizce konuşma, dinleme, okuma ve yazma gibi 4 temel beceriyi kazandırmak üzere oluşturulmuştur. Kursta seyahat etme, alışveriş yapma ve yeni insanlarla tanışma gibi günlük hayatta gereken konularda İngilizce öğrenmeye yönelik eğitimler sunulmaktadır.

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi: 30 ders (haftalık)

 

Tüm şubelerde mevcut olan Genel İngilizce Yoğun kursu, İngilizce öğrenmede daha hızlı sonuç almak isteyenlere yöneliktir. Katılımcılar öğleden sonraki ek derslerde öğrendiklerini pekiştirmekte ve eksik kaldıkları konular üzerinden geçmektedirler.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Başlangıç – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi: 20 ders (haftalık)

 

Premium Genel İngilizce kursu, haftada 20 ders seçeneği sunar ve genel İngilizce kursundan farklı olarak maksimum 6 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. Derslerin az sınıf mevcudiyetiyle işlenmesi, öğrencilerin derslere katılım oranını artırmaktadır. Eğitmenler ise; öğrencileri daha iyi tanımakta ve derse odaklanmalarını artırmaktadır. Premium Genel İngilizce kursu Londra, Malta ve Torbay şubelerinde mevcuttur.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 1 – 7 hafta arası

Ders Süresi: 20 ders (haftalık)

 

İş İngilizcesi kursu, uluslararası iş dünyasında İngilizce sunumlar, toplantılar ve müzakereler gerçekleştirebilecek seviyede İngilizce sahibi olmak isteyenler için tasarlanmıştır. Haftada 20 ders olan İş İngilizcesi kursuna ek olarak haftada 7,5 saat tıp, pazarlama, hukuk, finans, işletme ve turizm gibi alanlara yönelikte İngilizce eğitimi sunulabilmektedir. LAL Schools İş İngilizcesi kursu; Torbay, Malta, Gozo, Boston ve Fort Lauderdale şubelerinde mevcuttur.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 3 veya 10 hafta

Ders Süresi: 20 ders (haftalık)

 

LAL Schools’da Havacılık İngilizcesi kursu Boston ve Fort Lauderdale’de bulunmaktadır. Katılımcılar ICAO Sınavına (Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü) yönelik İngilizce eğitimi de almaktadırlar. Maksimum 10 kişilik sınıflarda işlenen derslerde havacılık sektörüyle ilgili terminoloji, etkili iletişim kurma, uçuş öncesi, uçuş esnası ve iniş gibi konularda İngilizce bilgi verilmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 6 veya 10 hafta

Ders Süresi: 30 ders (haftalık)

 

Cambridge sertifikaları İngilizce eğitim sunan üniversite kayıtlarında, göçmenlik veya iş başvurularında kabul edilen İngilizce yeterlilik sınav çeşitlerindendirler. LAL İngilizce dil okullarında FCE sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyenler orta (Intermediate), CAE sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyenler orta-ileri (Upper-Intermediate) ve CPE sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyenler ileri (Advanced) seviyelerde İngilizce dil bilgilerine sahip olmalılar. FCE, CAE ve CPE sınavlarına hazırlık kursları London, Torbay, Malta, Cape Town, Boston ve Fort Lauderdale’de yer almaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 2 veya 6 hafta

Ders Süresi: 20 ders (haftalık)

 

TOEFL, dünya çapında tanınan ve özellikle Amerikan üniversitelerine girişte kabul gören bir İngilizce yeterlilik sınav çeşididir. IELTS, başta İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada’da yükseköğrenim ve göçmenlik için kullanılan ve dünyanın diğer birçok ülkesinde kabul gören dil yeterlilik sınavıdır. TOEIC ise yine dünyanın pek çok yerinde iş başvurularında kullanılan İngilizce yeterlilik sınavıdır. LAL İngilizce dil okullarında IELTS, TOEFL ve TOEIC sınavları Londra, Boston ve Fort Lauderdale, Torbay ve Malta şubelerinde bulunmaktadır.

Öğrenciler için iki çeşit konaklama seçeneği sunulmaktadır. Bunlar; Residence ve Homestay konaklama çeşitleridir. Residence konaklama bizim dilimizde daha çok yurt anlamına gelmekte ve Homestay ise aile yanı konaklama olarak bilinmektedir. Konaklama seçeneği öğrencinin tercihine bağlı olarak değişmektedir.

 

Residence: Residence konaklama seçeneği tek veya iki kişilik odalardan oluşmaktadır. İki kişilik oda konaklamalarında okullar, öğrencilerin farklı bir ülkeden geliyor olmaları ve farklı bir ana dile sahip olmaları konusunda titiz davranmaktadırlar. Residence’larda ortak kullanılan bir mutfak ve dinlenme salonu bulunmaktadır. Öğrenciler mutfakta kendi yiyeceklerini hazırlayabilir ya da dışarıdan söyleyebilirler. Bazı yurtlarda tuvalet ve banyolar oda içerisinde yer alırken bazılarında ise katlarda ortak kullanım alanı olarak mevcuttur. Residence’larda öğrenciler boş zamanlarında ortak salonda farklı ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaş olup, İngilizce pratik yaparak sosyalleşebilme imkanı yakalamaktadırlar.

 

Homestay: Homestay yani aile yanı konaklamalarda okullar aileleri seçerken özenli ve dikkatli davranmakta ve yıl boyunca belli aralıklarla aileleri ziyaret etmektedirler. Homestay konaklamada seçilecek aile, dil okuluna katılacak öğrencinin istekleri doğrultusunda ayarlanmaktadır. Tek kişilik mi çift kişilik mi oda da kalmak istiyor? Evde evcil hayvan olsun mu olmasın mı? Sabah ve akşam yemeklerini aile ile birlikte mi yiyecek yoksa sadece tek öğün mü tercih edecek.. gibi pek çok seçenek öğrencinin isteği doğrultusunda düzenlenmektedir. Ayrıca öğrencinin bir rahatsızlığı varsa ya da düzenli kullanması gereken bir ilaç veyahut alerjisi olan bir durum gibi önemli konular Homestay konaklamadaki aileye bildirilmektedir. Homestay konaklamada ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında kalan öğrenciler, aile ile gün içerisinde İngilizce konuşmak zorunda olduklarından İngilizce pratik yapmaktadırlar.