Linguatime İngilizce dil okulu, bir tatil kasabası havasına sahip olan Malta’nın Sliema kentinde, hoş bir lokasyonda yer almaktadır. Okulunda yer alan olanaklar; modern donanımlı 16 derslik, 2 adet bilgisayar odası, televizyon salonu, ücretsiz internet erişimi, kütüphane, öğrenci salonu ve mutfak bulunmaktadır.

 

Linguatime İngilizce dil okulunda yer alan öğretmenler, öğrencilerle iletişime geçme ve ders anlatma konusunda deneyimli, güncel öğretim yöntemlerini takip eden kişilerdir. Her hafta ders bitiminde öğrencilere konu testi yapan öğretmenler böylece öğrencilerin İngilizce seviyelerinin ilerlemesini takip edebilmektedirler.

 
Önemli Bilgiler:

  • Malta’da Sliema kentinin nezih bölgesinde İngilizce eğitimi,
  • 40’tan fazla ülkeden gelen uluslararası öğrenci profili,
  • Feltom ve IALC akreditasyonları,
  • Eğitim için modern teknoloji ile donatılmış sınıflar,

 

Okul:

  • Seviyeler: Başlangıç ve İleri
  • Sınıflar: Maksimum 12 kişilik, ort. 8 kişi
  • Konaklama: Aile yanı, Yurt, Otel
  • Yetişkinler için İngilizce Kursu : 16+ yaş
  • Ücretsiz wi-fi erişimi

Okul Malzemeler


Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi: 20 ders (haftalık)

 

Genel İngilizce kursları, İngilizceyi günlük hayatta, seyahat ederken ya da yeni insanlarla tanışırken kullanmak isteyenler için idealdir. İngilizce öğrenmeye yeni başlamış ve bir amacı olan kişiler için de tercih edilen kursların ilk aşamasıdır genel İngilizce kursları. Kursa katılanlar yapılan İngilizce seviye belirleme testine uygun olarak sınıflara yerleştirilmektedirler.

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi: 25 ders (haftalık)

 

Hafta içi her gün sabah 09:00’dan öğlen 14:30’a kadar süren derslerde öğrenciler İngilizceyi tüm yönleriyle görmekte ve yapılan alıştırmalar ile öğrendiklerini pekiştirmektedirler. Genel İngilizce yoğun kursunda İngilizce Elementary ile Advance seviyeleri arasında dersler sunulmaktadır.

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi: 30 ders (haftalık)

 

Linguatime İngilizce dil okulu genel İngilizce süper yoğun kursunda haftalık 30 ders (22,5 saat) işlenmektedir. Çok yoğun bir programla İngilizceyi kısa sürede öğrenmek isteyenler bu kurs seçeneğine kayı olmaktadırlar. Her hafta yapılan İngilizce seviye değerlendirme testlerinde başarılı olanlar, bir üst seviyeye geçmektedirler.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Temel – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi: 10 – 20 – 30 – 40 ders (haftalık)

 

Tek başına İngilizce eğitimi almak isteyenlerin tercihi olan birebir İngilizce kursunda haftalık 7.5, 15, 22.5 ve 30 saat ders alma seçenekleri bulunmaktadır. Dersler sabah saat 08:00 ile akşam 18:00 arasında alınabilmektedir. Birebir İngilizce kursuna dileyen öğrenciler bir arkadaşları ile birlikte iki kişi olarak katılabilmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi: 20 veya 30 ders (haftalık)

 

İş dünyasında İngilizce konuşabilmek için mükemmel fırsatlar sunan iş İngilizcesi kursları haftalık 20 veya 30 ders olarak sunulmaktadır. Haftalık 30 dersi tercih edenler 20 ders grup olarak ve 10 ders birebir eğitim görmektedirler. 8 kişilik küçük gruplar halinde işlenen derslerde konular ve içerikler katılımcıların ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmaktadır. Daha çok iletişimsel bir eğitim metodolojisi izlenmekte ve finans, yönetim, endüstri ve uluslararası ilişkiler gibi departmanlara yönelik İngilizce eğitimi sunulmaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 5 hafta

Ders Süresi: 30 ders (haftalık)

 

CAE kursu için gerekli olan İngilizce seviyesi Advanced (ileri) iken, FCE kursu için Upper-Intermediate (orta-ileri) seviyesindedir. Her iki sınavda uluslararası geçerliliği ve daha çok eğitim kurumları tarafından kabul edilen İngilizce sınavlarıdır. Kursa 18 yaş ve üzerinde olanlar katılabilmektedir. CAE ve FCE sınavlarına hazırlık kurslarında, sınava yönelik eğitim sunulmakta ve katılımcılar en iyi şekilde hazırlanmaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 5 hafta

Ders Süresi: 30 ders (haftalık)

 

IELTS, TOEFL ve TOEIC sınavları, tanınmış ve standartlaşmış İngilizce sınavlarıdır. Yurtdışında üniversite okumak, master yapmak isteyen, göçmenliğe başvuran ya da iş başvurusunda İngilizce yeterlilik belgesine ihtiyaç duyanların tercih ettiği sınav çeşitleridir. Linguatime İngilizce dil okulunda IELTS, TOEFL veya TOEIC kurslarına katılmak isteyen kişilerin Upper- Intermediate (orta ileri) seviyesinde İngilizce bilmeleri gerekmektedir. Dersler en fazla 12 kişilik sınıflarda işlenmektedir.

Öğrenciler için iki çeşit konaklama seçeneği sunulmaktadır. Bunlar; Residence ve Homestay konaklama çeşitleridir. Residence konaklama bizim dilimizde daha çok yurt anlamına gelmekte ve Homestay ise aile yanı konaklama olarak bilinmektedir. Konaklama seçeneği öğrencinin tercihine bağlı olarak değişmektedir.

 

Residence: Residence konaklama seçeneği tek veya iki kişilik odalardan oluşmaktadır. İki kişilik oda konaklamalarında okullar, öğrencilerin farklı bir ülkeden geliyor olmaları ve farklı bir ana dile sahip olmaları konusunda titiz davranmaktadırlar. Residence’larda ortak kullanılan bir mutfak ve dinlenme salonu bulunmaktadır. Öğrenciler mutfakta kendi yiyeceklerini hazırlayabilir ya da dışarıdan söyleyebilirler. Bazı yurtlarda tuvalet ve banyolar oda içerisinde yer alırken bazılarında ise katlarda ortak kullanım alanı olarak mevcuttur. Residence’larda öğrenciler boş zamanlarında ortak salonda farklı ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaş olup, İngilizce pratik yaparak sosyalleşebilme imkanı yakalamaktadırlar.

 

Homestay: Homestay yani aile yanı konaklamalarda okullar aileleri seçerken özenli ve dikkatli davranmakta ve yıl boyunca belli aralıklarla aileleri ziyaret etmektedirler. Homestay konaklamada seçilecek aile, dil okuluna katılacak öğrencinin istekleri doğrultusunda ayarlanmaktadır. Tek kişilik mi çift kişilik mi oda da kalmak istiyor? Evde evcil hayvan olsun mu olmasın mı? Sabah ve akşam yemeklerini aile ile birlikte mi yiyecek yoksa sadece tek öğün mü tercih edecek.. gibi pek çok seçenek öğrencinin isteği doğrultusunda düzenlenmektedir. Ayrıca öğrencinin bir rahatsızlığı varsa ya da düzenli kullanması gereken bir ilaç veyahut alerjisi olan bir durum gibi önemli konular Homestay konaklamadaki aileye bildirilmektedir. Homestay konaklamada ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında kalan öğrenciler, aile ile gün içerisinde İngilizce konuşmak zorunda olduklarından İngilizce pratik yapmaktadırlar.