50 yılı aşkın deneyimle dünya çapında 7 ülkede 16 okula sahip olan LSI İngilizce dil okulları, sadece İngilizce konuşulan ülkelerde İngilizce kursları ile kalmayıp, Almanca ve Fransızca konuşulan ülkelerde bu dillerin kurslarını da sunmaktadır. İngiltere dil okulları, Amerika dil okulları, Avustralya dil okulları, Kanada dil okulları, Yeni Zelanda dil okulları, Malta dil okulları, Fransa dil okulları ve İsviçre dil okulları  şubeleri olan LSI dil okullarında eğitim alan kişiler, uzun dönem kurlarını iki ayrı şubede alarak farklı yerleri keşfedebilmektedirler.

 

LSI İngilizce dil okulları standart düzene ve olanaklara sahiptir. Hemen hemen her şubede interaktif tahtalar, ücretsiz internet erişimi, bilgisayar laboratuvarı, boş zaman alanı, kütüphane ve mutfak yer almaktadır. Katılımcılar LSI İngilizce dil okullarında uluslararası bir ortamda dil öğrenirken, sosyal aktiviteler ve geziler ile de öğrendikleri dili kullanma fırsatı yakalamaktadırlar.

 

Önemli Bilgiler:

 • Dünya çapında en fazla şubeye sahip olan zincir okullardan biri,
 • 1965’ten itibaren uluslararası eğitim,
 • TOEIC ve TOEFL IBT test merkezi,
 • British Council, Eaquals ve daha pek çok akreditasyon,
 • English UK üyeliği,

 

Okul:

 • Seviyeler: Başlangıç ve İleri
 • Sınıflar: Maksimum 15 kişilik, ort. 10 kişi
 • Konaklama: Aile yanı, yurt, otel
 • Şubeler: Londra, Cambridge, Brighton, San Francisco, San Diego, Boston, New York, Vancouver, Toronto, Brisbane, Auckland
 • Yetişkinler için İngilizce Kursu: 16+ yaş
 • Ücretsiz wi-fi erişimi

Okul Malzemeler


Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi:20 ders (haftalık)

 

LSI İngilizce dil okullarının tüm şubelerinde yer alan genel İngilizce haftalık 20 ders kursunda gündelik hayat için gerekli olan İngilizce durumları öğretilmektedir. Günlük derslerde genel olarak İngilizce dilbilgisi, kelime, telaffuz ile okuma, yazma, dinleme ve konuşma konuları işlenmektedir. Genel İngilizce kursunda öğrencilere ders kitapları dışında gazeteler, dergiler ve çeşitli materyallerden alıştırmalar yaptırılmaktadır.

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi:24 veya 25 ders (haftalık)

 

Genel İngilizce yoğun kurslarının amacı; genel İngilizcenin yanında iş İngilizcesi veya İngilizce sınavlara hazırlık kurslarının ek ders olarak sunulmasıdır. Katılımcılar, ihtiyaçları doğrultusunda ek derslerini seçebilmektedirler. Avustralya ve İngiltere şubelerinde 24 ders olarak, Amerika ve Kanada şubelerinde ise 25 ders olarak işlenmektedir. Daha çok amaca yönelik olarak sunulan kursta her seviyeden İngilizce bilgisi olanlar katılabilmektedir.

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi:30 ders (haftalık)

 

Her hafta 30 ders olarak işlenen genel İngilizce süper yoğun kursu, kısa bir zamanda hızlı bir şekilde İngilizce bilgisini ve seviyesini ilerletmek isteyenler için oluşturulmuştur. Her hafta toplam 20 derste genel İngilizce konuları görülmekte ve kalan 10 derste ise akıcı İngilizce konuşma, ülke kültürü ve gelenekleri ile ilgili konular üzerinde durularak alınan eğitim desteklenmekte ve güçlendirilmektedir. LSI okullarının bütün şubelerinde yer alan süper yoğun kursu, bazı şubelerde iş İngilizcesi ile birleştirme imkânı sunmaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta– İleri Seviye

Kayıt Süresi: 12 hafta

Ders Süresi:30 ders (haftalık)

 

İş İngilizcesi kursu, genel İngilizce konularıyla birleştirilmiş 12 haftalık bir programdan oluşmaktadır. Derslerde katılımcıların iş dünyasında ihtiyaç duyacakları İngilizce toplantılar, sunumlar, diyaloglar, mail ve rapor yazma, mülakat, telefon ve görüşmelerle ilgili konular işlenmekte ve alıştırmalar yapılmaktadır. 12 modülden olarak sunulan dersler; uluslararası ticaret, etkili iletişim, motivasyon ve görevlendirme, liderlik becerilerini geliştirme, pazarlama ve reklam, e-ticaret, viral pazarlama ve sosyal medya, bankacılık, işe alım mülakatı, iş hukuku, satış ve pazarlık, uluslararası firmalarda yönetim şekilleri konularını kapsamaktadır. İş İngilizcesi kursuna en az İngilizce Intermediate seviyesinde olanlar başvurabilmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta– İleri Seviye

Kayıt Süresi: 4 veya 8 hafta

Ders Süresi:25 veya 30 ders (haftalık)

 

LSI Auckland şubesinde yer alan pilotlar için İngilizce kursu, okulun anlaşmalı olduğu uçuş okulu ile uygulamalı dersler ile yürütülmektedir. Intermediate ve üzeri İngilizce seviyesinde olanların katıldığı kursta haftalık gruplarla 20 dersin yanında bire bir 5 veya 10 ders alınmaktadır. Birebir derslerle birlikte haftalık 30 ders olan kurs, 4 hafta sürmekte ve 25 ders olan kurs ise 8 hafta sürmektedir. İşlenen konular arasında havacılık kanunu, uçuş ve telefon operatörleri için lisans, navigasyon, meteoroloji ve uçak teknolojisi yer almaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta– İleri Seviye

Kayıt Süresi: 2 – 24 hafta arası

Ders Süresi:30 ders (haftalık)

 

Hemşireler için İngilizce kursu, sağlık sektöründe çalışanlar veya hemşirelik lisans eğitimi alanlar ve bu alanla ilgili İngilizce becerisini geliştirmek isteyenler için oluşturulmuştur. Derslerde hastane dili ve terminolojisi, sağlık sistemi, hastalıklar, tıbbi ve anatomik terminoloji, hasta değerlendirme, yaşlı bakımı, alternatif tedaviler ve ilaç tedavisi konuları işlenmektedir. Sadece Auckland şubesinde yer alan hemşireler için İngilizce kursu için gerekli olan İngilizce Intermediate (orta) dil seviyesidir.

 

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta– İleri Seviye

Kayıt Süresi: 4 hafta

Ders Süresi:25 veya 30 ders (haftalık)

 

İngilizce öğretmenleri ya da İngilizce öğretmeni olmak isteyenler için oluşturulan kursta TKT (Teaching Knowlegde Test) sınavına da hazırlanılmaktadır. Kurs grup olarak ya da bireysel olarak alınabilmektedir. Derslerde öğretmen adaylarına, ders planlama, okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini öğretme, ders içi materyal kullanımı, öğretim süreçlerini yönetme ve sınıf aktiviteleri konuları sunulmaktadır. Öğretmenler için İngilizce kursu Amerika şubelerinde, Cambridge, Londra Hampstead ve Auckland şubelerinde yer almaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Başlangıç – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi:20, 30, 40 veya 50 ders (haftalık)

 

Haftalık 20, 30, 40 veya 50 ders gibi çok yoğun program seçeneği bulunan birebir İngilizce kursları, kişiye özel ihtiyaçlar doğrultusunda oluşturulan ders programlarını içermektedir. İngilizce öğrenmek için kısıtlı zamana sahip olanlar için oldukça avantajlı olan birebir İngilizce kursları İngilizce Beginner (Başlangıç) seviyesinden Advanced (İleri) seviyeye kadar herkes için uygundur. LSI İngilizce dil okullarının tüm şubelerinde bulunmaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi:20,30 veya 40 ders (haftalık)

 

Mini grup İngilizce kursu, maksimum 5 kişilik gruplara iş İngilizcesi öğretmek amacıyla oluşturulmuştur. Derslerde iş dünyasına yönelik İngilizce görüşmeler, sunum ve toplantılar gibi konularda eğitim sunulmaktadır. Kurs sayesinde iletişimin önemli olduğu uluslararası ticarette ve ilişkilerde, çalışanlar İngilizce olarak kendilerini kolay bir şekilde ifade etmeyi öğrenmektedirler. 19 yaş ve üzeri gruplara yönelik olan kurs, Auckland, Vancouver, Toronto, San Francisco, San Diego, Boston, New York, Cambridge ve Londra merkez şubelerinde yer almaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 9 Gün

Ders Süresi: Toplamda 82 veya 92 ders

 

Amerika, Kanada ve İngiltere şubelerinde yer alan 9 günlük kompakt İngilizce kursu, özel amaçları için İngilizce öğrenmek isteyen ve kısa sürede hızlıca verim almak isteyenler için tasarlanmıştır. Çalışanların yıllık izinlerini kullanarak 9 gün artarda alabilecekleri bu kurs sayesinde İngilizce sunumlara, toplantılara ve her türlü iş ortamındaki durumlara kolayca katılım gösterebileceklerdir. Katılımcılar, öğle yemeklerini de dahil öğretmenleriyle birlikte yemekte ve İngilizce konuşmaktadırlar. Kurs, yıl boyunca cumartesi günleri başlamaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta– İleri Seviye

Kayıt Süresi: 8 hafta

Ders Süresi: 20 veya 30 ders (haftalık)

 

 

İngilizce ve kodlamaya giriş kursu, LSI dil okullarının New York şubesinde sunulmaktadır. Kodlama eğitimi TurnToTech kodlama okulu iş birliği ile yapılmaktadır. Genel İngilizce ile birlikte alınan derslerde katılımcılar, mobil ve web geliştirmeyi öğrenmektedirler. 8 hafta süren kursa en az Intermediate (orta) seviyesinde İngilizce bilgisi olanlar katılabilmektedir. Derslerin dışında katılımcılar, okul tarafından teknoloji organizasyonlarına götürülmektedir. Kursa katılmak isteyen adaylarda kodlama bilgisi aranmamaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 8 hafta

Ders Süresi:20 veya 30 ders (haftalık)

 

İngilizce ve Dijital Pazarlamaya giriş kursu, LSI New York şubesinde TurnToTech iş birliği ile sunulmaktadır. Günümüz dünyasında küçük veya büyük çaplı her firma dijitalleşmekte ve dijital süreçten geçmek durumunda kalmaktadır. Bundan dolayı dijital pazarlama alanında bilgi ve tecrübe sahibi olan kişilere ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Genel İngilizce ile birlikte sunulan Dijital Pazarlama kursunun haftalık 20 ve 30 ders seçeneği bulunmaktadır. Dijital Pazarlama derslerinde katılımcılara arama motoru optimizasyonu (SEO), ücretli Google/Twitter/Facebook kampanyaları, içerik pazarlaması, kampanyalar için veri tabanlı stratejiler, ödenen ve kazanılan medya, Google Analytics ve KPI’lar hakkında kamsaplı bilgi verilmektedir. İngilizce ve Dijital Pazarlama kursuna katılmak isteyenlerin en az Intermediate (orta) seviyesinde İngilizceye sahip olmaları beklenmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 4 – 48 hafta arası

Ders Süresi: 30 ders (haftalık)

 

Akademik amaçlar için İngilizce kursu, yurtdışında İngilizce eğitim veren üniversitelerde okumak isteyen ve bunun için İngilizce akademik becerilerini geliştirmek isteyenler için oluşturulmuştur. LSI İngilizce dil okullarının tüm şubelerinde bulunan akademik amaçlar için İngilizce kursuna Intermediate (Orta) ve üzeri İngilizce seviyeye sahip olanlar kabul edilmektedir. Derslerde katılımcıların akademik okuma ve yazma becerileri geliştirilmekte ve diğer taraftan bireysel İngilizce dil ihtiyaçlarına odaklanılmaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 4 – 12 hafta arası

Ders Süresi: 20, 30 veya 40 ders (haftalık)

 

IELTS, TOEFL ve TOEIC sınavları, dünya çapında tanınmış ve pek çok kurum tarafından kabul gören İngilizce sınavlarıdır. IELTS ve TOEFL daha çok eğitim ağırlıklı kullanılıyorken TOEIC iş amaçlı kullanılmaktadır. Kurslarda haftalık 20, 30 veya 40 ders seçeneği bulunmakta olup, katılımcılar İngilizce ihtiyaçları doğrultusunda istedikleri yoğunlukta eğitim alabilmektedirler. Derslerde sınavlara yönelik İngilizce gramer, kelime bilgisi, okuma, yazma, dinleme, konuşma ve sınav stratejileri üzerinde durulmaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 4, 8 veya 12 hafta

Ders Süresi: 20, 24 veya 30 ders (haftalık)

 

Cambridge sınavları arasında yer alan FCE, CAE, CPE ve BEC sınavları, iş ve eğitim kurumları başvurularında kabul gören, uluslararası İngilizce sınavlarındandır. Dersler, haftalık 20, 24 veya 30 ders olarak işlenebilmektedir. Kursa katılanlar ders yoğunluk seçeneklerinden istediklerinde eğitim alabilmektedirler. FCE, CAE, CPE ve BEC sınavlarına hazırlık kurslarında katılımcılara sınava yönelik bilgiler verilmekte, stratejiler geliştirilmekte ve pratik yaptırılmaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 3 hafta

Ders Süresi: 25 veya 30 ders (haftalık)

 

GMAT (Graduate Management Admission Test), özellikle Amerika’da yer alan üniversiteler tarafından kabul gören bir sınavdır. Daha çok Yönetim Programları ve MBA eğitimi almak isteyen öğrencilerden talep edilmektedir. LSI İngilizce dil okulunun sunduğu GMAT sınavına hazırlık kursu sadece Amerika’da yer alan şubelerde bulunmaktadır. Derslerde sınava yönelik İngilizce test, analitik yazma, eleştirel düşünme, problem çözme ve okuma konuları üzerinde durulmaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 3 hafta

Ders Süresi: 25 veya 30 ders (haftalık)

 

SAT (Scholastic Assessment Test), Amerika’da yer alan birçok üniversitede Lisans eğitimi almak isteyenlerin başvurularında talep edilen sınavlardan biridir. Kursa katılmak isteyen öğrencilerin minimum Intermediate (orta) seviyesinde İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir. Derslerde sınava yönelik İngilizce eleştirel okuma, yazma ve matematik becerileri üzerinde durulmaktadır. Kurs bitiminde öğrenciler, gerçeğine benzer bir SAT deneme sınavına girmektedirler.

 

Öğrenciler için iki çeşit konaklama seçeneği sunulmaktadır. Bunlar; Residence ve Homestay konaklama çeşitleridir. Residence konaklama bizim dilimizde daha çok yurt anlamına gelmekte ve Homestay ise aile yanı konaklama olarak bilinmektedir. Konaklama seçeneği öğrencinin tercihine bağlı olarak değişmektedir.

 

Residence: Residence konaklama seçeneği tek veya iki kişilik odalardan oluşmaktadır. İki kişilik oda konaklamalarında okullar, öğrencilerin farklı bir ülkeden geliyor olmaları ve farklı bir ana dile sahip olmaları konusunda titiz davranmaktadırlar. Residence’larda ortak kullanılan bir mutfak ve dinlenme salonu bulunmaktadır. Öğrenciler mutfakta kendi yiyeceklerini hazırlayabilir ya da dışarıdan söyleyebilirler. Bazı yurtlarda tuvalet ve banyolar oda içerisinde yer alırken bazılarında ise katlarda ortak kullanım alanı olarak mevcuttur. Residence’larda öğrenciler boş zamanlarında ortak salonda farklı ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaş olup, İngilizce pratik yaparak sosyalleşebilme imkanı yakalamaktadırlar.

 

Homestay: Homestay yani aile yanı konaklamalarda okullar aileleri seçerken özenli ve dikkatli davranmakta ve yıl boyunca belli aralıklarla aileleri ziyaret etmektedirler. Homestay konaklamada seçilecek aile, dil okuluna katılacak öğrencinin istekleri doğrultusunda ayarlanmaktadır. Tek kişilik mi çift kişilik mi oda da kalmak istiyor? Evde evcil hayvan olsun mu olmasın mı? Sabah ve akşam yemeklerini aile ile birlikte mi yiyecek yoksa sadece tek öğün mü tercih edecek.. gibi pek çok seçenek öğrencinin isteği doğrultusunda düzenlenmektedir. Ayrıca öğrencinin bir rahatsızlığı varsa ya da düzenli kullanması gereken bir ilaç veyahut alerjisi olan bir durum gibi önemli konular Homestay konaklamadaki aileye bildirilmektedir. Homestay konaklamada ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında kalan öğrenciler, aile ile gün içerisinde İngilizce konuşmak zorunda olduklarından İngilizce pratik yapmaktadırlar.