Malvern House İngiltere dil okulu, 2000 yılında Londra’nın merkezinde kurulmuştur. Okulun Londra’daki merkezi ünlü eğlence ve sosyal mekânlara yakın bir konumda yer almaktadır. En son teknoloji ile desteklenen birinci sınıf malzemelerle donatılmış sınıflara sahip olan Malvern House İngiltere dil okulunda engelli erişim alanları mevcuttur. Ayrıca okulda internet erişimi, bilgisayar laboratuvarı, öğrenci merkezi, oyun masası ve kantin yer almaktadır.

 

Malvern House İngiltere dil okulunda dersler, deneyimli ve birinci sınıf eğitmenler tarafından işlenmektedir. İngiltere’de dil eğitimi alan katılımcılar, derslerin dışında sunulan sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar. Bu sosyal aktivitelere eğitmenler de katılmakta ve öğrencilerin daha çok İngilizce pratik yapmalarını sağlamaktadırlar.

 

Önemli Bilgiler:

  • 1999 yılından itibaren 100 farklı ulustan öğrenciye eğitim sunma,
  • İngiltere’de 3 farklı şubeye sahip olma,
  • İngilizce öğreniminin yanında pek çok farklı alanda eğitim alma imkânı,
  • Uluslararası öğrenci profili,
  • British Council akreditasyonu,

 

Okul:

  • Seviyeler: Başlangıç ve İleri
  • Sınıflar: Maksimum 15 kişilik, ort. 10 kişi
  • Konaklama: Aile yanı, yurt
  • Yetişkinler için İngilizce Kursu: 16+ yaş
  • Ücretsiz wi-fi erişimi

Okul Malzemeler


Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 20 ders (haftalık)

 

İngilizce Beginner seviyesinden Advanced seviyesine kadar her seviyede eğitim alma imkânı sunan genel İngilizce kursları genellikle İngilizcesini günlük yaşam için geliştirmek isteyen ya da İngilizceye yeni başlangıç yapan kişiler tarafından tercih edilmektedirler. Haftada 20 dersten oluşan eğitimlerde katılımcılar İngilizceyi tüm yönleriyle öğrenmektedirler.

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 25 ders (haftalık)

 

Genel İngilizce yoğun kursunda katılımcılar ekstra olarak 5 ders fazla almaktadırlar. Dersler, ders kitabına dayalı işlense de öğretmenler dersin içeriğine bağlı olarak yararlı ve ilginç materyaller kullanarak öğrencilerin dikkatlerini üst düzeye çıkarmaktadır. Derse katılımın yüksek önem gördüğü Malvern House İngilizce dil okulunda katılımcılar aktif ve dinamik bir ortamda eğitim almaktadırlar.

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 30 ders (haftalık)

 

Genel İngilizce süper yoğun kursu, hızlı bir şekilde İngilizce bilgilerini geliştirmek isteyenler için tasarlanmıştır. Katılımcılar doğru telaffuzla ve akıcı bir şekilde İngilizce konuşmayı öğrenmektedirler. Eğitmenlerin titiz davranışlarıyla öğrencilerin konuşma ve yazma hataları düzeltilmektedir. Ayrıca her hafta verilen ödevler ile öğrencilerin ilerleme durumu gözlemlenmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye
Kayıt Süresi: 4 hafta
Ders Süresi: 20, 25 veya 30 ders (haftalık)

 

Malvern House İngilizce dil okulu İş İngilizcesi kursu, iş dünyasıyla eş zamanlı kendini yenileyen ders içeriği sayesinde katılımcıların iş İngilizcesi becerilerini geliştirip onları küresel iş dünyasına hazırlamaktadır. 4 hafta süren bu kursta katılımcılar haftalık 20, 25 veya 30 ders seçeneklerinden istediklerini seçebilmektedirler. Kursa katılım için Intermediate (orta) seviyesinde İngilizce bilgisi gerekmektedir. Genel derslerin yanında katılımcılar dilerlerse turizm ve medya gibi alanlara yönelik İngilizce terminolojiyi de öğrenmektedirler.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta Altı – İleri Seviye
Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 20, 25 veya 30 ders (haftalık)

 

IELTS, akademik İngilizce’de uluslararası tanınmış bir nitelikte olup, dünya genelinde çok geniş bir bilinirliğe sahiptir. Kursta katılımcılar her bir beceriye ayrı ayrı odaklanırken, geniş kapsamlı sınav uygulamasını da öğrenmektedirler. Pre-Intermediate (orta-altı) ve üzeri İngilizce dil gerekliliği şart koşulan IELTS sınavına hazırlık kursunda her hafta 20, 25 veya yoğun 30 ders alma seçenekleri mevcuttur.

Öğrenciler için iki çeşit konaklama seçeneği sunulmaktadır. Bunlar; Residence ve Homestay konaklama çeşitleridir. Residence konaklama bizim dilimizde daha çok yurt anlamına gelmekte ve Homestay ise aile yanı konaklama olarak bilinmektedir. Konaklama seçeneği öğrencinin tercihine bağlı olarak değişmektedir.

 

Residence: Residence konaklama seçeneği tek veya iki kişilik odalardan oluşmaktadır. İki kişilik oda konaklamalarında okullar, öğrencilerin farklı bir ülkeden geliyor olmaları ve farklı bir ana dile sahip olmaları konusunda titiz davranmaktadırlar. Residence’larda ortak kullanılan bir mutfak ve dinlenme salonu bulunmaktadır. Öğrenciler mutfakta kendi yiyeceklerini hazırlayabilir ya da dışarıdan söyleyebilirler. Bazı yurtlarda tuvalet ve banyolar oda içerisinde yer alırken bazılarında ise katlarda ortak kullanım alanı olarak mevcuttur. Residence’larda öğrenciler boş zamanlarında ortak salonda farklı ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaş olup, İngilizce pratik yaparak sosyalleşebilme imkanı yakalamaktadırlar.

 

Homestay: Homestay yani aile yanı konaklamalarda okullar aileleri seçerken özenli ve dikkatli davranmakta ve yıl boyunca belli aralıklarla aileleri ziyaret etmektedirler. Homestay konaklamada seçilecek aile, dil okuluna katılacak öğrencinin istekleri doğrultusunda ayarlanmaktadır. Tek kişilik mi çift kişilik mi oda da kalmak istiyor? Evde evcil hayvan olsun mu olmasın mı? Sabah ve akşam yemeklerini aile ile birlikte mi yiyecek yoksa sadece tek öğün mü tercih edecek.. gibi pek çok seçenek öğrencinin isteği doğrultusunda düzenlenmektedir. Ayrıca öğrencinin bir rahatsızlığı varsa ya da düzenli kullanması gereken bir ilaç veyahut alerjisi olan bir durum gibi önemli konular Homestay konaklamadaki aileye bildirilmektedir. Homestay konaklamada ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında kalan öğrenciler, aile ile gün içerisinde İngilizce konuşmak zorunda olduklarından İngilizce pratik yapmaktadırlar.