İlk olarak 1977 yılında kurulan okul Shane Global olarak bilinmekteydi. Günümüzde Shane English School UK olarak adı değişen İngiltere dil okulunun Edinburgh ve Hastings’te iki ayrı şubesi yer almaktadır. İngilizce öğretme konusunda yılların deneyimiyle hareket eden okul, 1998 yılında İngilizce öğretimindeki başarısından dolayı Heraldic hanedanın kraliçesi tarafından ödüle layık görülmüştür.

 

Shane English UK İngiltere dil okulu, genel İngilizce, IELTS hazırlık, Cambridge sınavlarına hazırlık gibi pek çok kurs seçeneği sunmaktadır. Okullarda yer alan olanaklar arasında ücretsiz internet erişimi, bilgisayar laboratuvarı, öğrenci dinlenme salonu, kütüphane ve bahçe alanı mevcuttur. İngiltere’de dil eğitimi alan katılımcılara aile yanı ve yurt konaklama seçenekleri sunulmakta olup, konaklama alanları okula yakın mesafelerde yer almaktadır.

 

Önemli Bilgiler:

 • 1977’den bu yana İngilizce öğretme konusunda mükemmel deneyim,
 • İki ünlü lokasyonda eğitim; Edinburgh ve Hastings,
 • Profesyonel eğitmenler ve küçük sınıflar,
 • 7/24 acil ulaşım hattı,
 • British Council akreditasyonu,
 • English UK üyeliği,

 

Okul:

 • Seviyeler: Temel ve İleri
 • Sınıflar: Maksimum 15 kişilik, ort. 10 kişi
 • Konaklama: Aile yanı, yurt
 • Şubeler: Edinburgh ve Hastings
 • Yetişkinler için İngilizce Kursu: 16+ yaş
 • Ücretsiz wi-fi erişimi

Okul Malzemeler


Gerekli İngilizce Seviyesi: Temel – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi: 15 saat (haftalık)

 

Shane English UK dil okulu genel İngilizce kursunda 1 haftadan 1 yıla kadar eğitim alınmaktadır. Kurs, İngilizce konuşma, dinleme, okuma ve yazma gibi dört temel beceriyi aynı anda öğreterek bir bütün halinde ilerlemenizi sağlamaktadır. Eğitmenler derslerde öğrencileri konuşmaya teşvik etmekte ve bu yönde sınıf içi oyunlar oynatmaktadırlar. Genel İngilizce kursunda hafta içi her gün toplamda 15 saat ders işlenmekte ve dersler sabah 09:00 ile 12:15 arasında sürmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Temel – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi: 15, 20, 25 veya 30 saat (haftalık)

 

Eğitmenler bu kursta İngilizce eksiklik ve ihtiyaçlarınıza odaklanabileceğiniz özel dersler vermektedir. Dersler katılımcıların istedikleri saatlerde ve tercih ettikleri günlerde yapılmaktadır. Esnek ders saatleri sunan birebir İngilizce kursunda eğitmenler, öğrencileri hızlı ve doğru bir öğrenmeye teşvik etmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Temel – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi: 20 saat (haftalık)

 

İngilizce Konuşma ve Telaffuz kursunda haftalık 20 saat ders işlenmektedir. 20 saatin 15’nde genel İngilizce eğitimi sunulmakta ve 5’inde İngilizce konuşma ve telaffuza odaklanılmaktadır. Eğitmenler, öğrencilerin diğerleriyle konuşmaya alışmaları konusunda deneyim sahibidirler ve bu konuda iyi bir rehberdirler. Shane English UK eğitmenleri en utangaç öğrencileri bile konuşturmayı ve derse katılmalarını sağlayacak şekilde eğitim vermektedirler.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi: 20 saat (haftalık)

 

IELTS sınavına hazırlık kursunda; test sorularına yaklaşım ve cevaplama teknikleriyle stratejileri öğretilmektedir. Kursta katılımcıların istedikleri skora ulaşmaları konusunda kendine güven ve İngilizce yetenek verilmektedir. Minimum Intermediate (orta) seviye İngilizce bilgisine sahip olanların katılabileceği kursta haftada 20 saat ders işlenmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta Üstü – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi: 20 saat (haftalık)

 

Shane English UK dil okulunun Edinburgh şubesinde sunulan FCE ve CAE sınavlarına hazırlık kursları haftalık 20 saatlik eğitimden oluşmaktadır. FCE kursu için gerekli İngilizce seviye Upper-Intermediate (orta üstü) olurken CAE kursu için Advanced (ileri) seviyesidir. Katılımcılar, sınava yönelik tüm stratejileri öğrenmekte olup, hız ve pratik kazanmaktadırlar.

Öğrenciler için iki çeşit konaklama seçeneği sunulmaktadır. Bunlar; Residence ve Homestay konaklama çeşitleridir. Residence konaklama bizim dilimizde daha çok yurt anlamına gelmekte ve Homestay ise aile yanı konaklama olarak bilinmektedir. Konaklama seçeneği öğrencinin tercihine bağlı olarak değişmektedir.

 

Residence: Residence konaklama seçeneği tek veya iki kişilik odalardan oluşmaktadır. İki kişilik oda konaklamalarında okullar, öğrencilerin farklı bir ülkeden geliyor olmaları ve farklı bir ana dile sahip olmaları konusunda titiz davranmaktadırlar. Residence’larda ortak kullanılan bir mutfak ve dinlenme salonu bulunmaktadır. Öğrenciler mutfakta kendi yiyeceklerini hazırlayabilir ya da dışarıdan söyleyebilirler. Bazı yurtlarda tuvalet ve banyolar oda içerisinde yer alırken bazılarında ise katlarda ortak kullanım alanı olarak mevcuttur. Residence’larda öğrenciler boş zamanlarında ortak salonda farklı ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaş olup, İngilizce pratik yaparak sosyalleşebilme imkanı yakalamaktadırlar.

 

Homestay: Homestay yani aile yanı konaklamalarda okullar aileleri seçerken özenli ve dikkatli davranmakta ve yıl boyunca belli aralıklarla aileleri ziyaret etmektedirler. Homestay konaklamada seçilecek aile, dil okuluna katılacak öğrencinin istekleri doğrultusunda ayarlanmaktadır. Tek kişilik mi çift kişilik mi oda da kalmak istiyor? Evde evcil hayvan olsun mu olmasın mı? Sabah ve akşam yemeklerini aile ile birlikte mi yiyecek yoksa sadece tek öğün mü tercih edecek.. gibi pek çok seçenek öğrencinin isteği doğrultusunda düzenlenmektedir. Ayrıca öğrencinin bir rahatsızlığı varsa ya da düzenli kullanması gereken bir ilaç veyahut alerjisi olan bir durum gibi önemli konular Homestay konaklamadaki aileye bildirilmektedir. Homestay konaklamada ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında kalan öğrenciler, aile ile gün içerisinde İngilizce konuşmak zorunda olduklarından İngilizce pratik yapmaktadırlar.