St Giles İngilizce dil okulları ilk olarak 1955 yılında Londra’da açılmıştır. Günümüzde İngiltere, Kanada ve Amerika’da toplam 9 şubede İngilizce eğitimi sunan, deneyimli zincir okullar arasında yer almaktadır. Katılımcılara sunulan yüksek düzeyde hizmet ve eğitim, öğrenci memnuniyeti olarak geri dönmektedir. St Giles İngilizce dil okulları, eğitim alanların katıldığı ankette %97 oranında memnuniyet ve tavsiye edilen okul olarak gösterilmiştir.

 

Okulun her şubesinde hemen hemen aynı olanaklar mevcuttur. Bu olanaklar arasında bireysel çalışma merkezi, bilgisayar laboratuvarları, ücretsiz internet erişimi, tüm sınıflarda interaktif beyaz tahtalar ve projektörler, kafeler ve kütüphaneler bulunmaktadır.

 

Önemli Bilgiler:

 • 1955 yılında kurulan çok şubeli İngilizce dil okullarından biri,
 • İngiltere, Amerika ve Kanada’da bulunan toplam 9 okul,
 • 100’den fazla farklı milletten uluslararası öğrencilerin tercihi,
 • Katılımcılardan alınan %97 oranında memnuniyet,
 • English UK üyeliği,
 • British Council akreditasyonu,

 

Okul:

 • Seviyeler: Başlangıç ve İleri
 • Sınıflar: Maksimum 12 kişilik, ort. 8 kişi
 • Konaklama: Aile yanı, Yurt
 • Yetişkinler için İngilizce Kursu : 16+ yaş
 • Şubeler: London Central, London Highgate, Cambridge, Brighton, Eastbourne, New York,
  San Francisco, Vancouver, Toronto
 • Ücretsiz wi-fi erişimi

Okul Malzemeler


Gerekli İngilizce Seviyesi: Temel – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi: 20 veya 22 ders (haftalık)

 

St Giles İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu Brighton, Eastbourne, London Central, London Highgate, New York, San Francisco ve Vancouver şubelerinde yer almaktadır. Haftalık 20 dersten oluşan kurs, Amerika şubelerinde 22 ders olarak sunulmaktadır. Derslerde İngilizce konuşma, yazma, dinleme ve okuma olarak bütün becerilerin aynı zamanda geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Temel – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi: 28 ders (haftalık)

 

Genel İngilizce yoğun kursları, hafta içi tam gün olarak işlenmektedir. Bu kurs seçeneği İngilizce öğrenmede hızla ilerlemek ve hedeflerine etkili bir şekilde ulaşmak isteyenler için oluşturulmuştur. Sabah derslerinde genel konular işlenirken, öğleden sonraları katılımcılar ihtiyaç duydukları konulara odaklanılmakta ve öğrendikleri pekiştirilmektedir. Genel İngilizce yoğun kursunu Brighton, Eastbourne, London Central, London Highgate, New York, San Francisco ve Vancouver şubelerinden birinde alabilirsiniz.

Kayıt Süresi: 2, 3 veya 4 hafta

Ders Süresi: 20, 22 veya 28 ders (haftalık)

 

İngilizce başlangıç (Beginner) seviyesi kursu, İngilizce ile daha önce tanışmamış ve hiç bilgisi olmayan kişiler için tasarlanmıştır. Maksimum 8 kişilik sınıflarda dersler işlenmektedir. 2, 3 veya 4 haftalık eğitim seçeneğinden oluşan kursta haftalık 20, 22 veya 28 ders eğitim alma seçenekleri bulunmaktadır. Başlangıç seviyesi kursunu başarılı bir şekilde tamamlayan katılımcılar genel İngilizce kurslarına devam edebilmektedirler.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Başlangıç – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta

Ders Süresi: 15, 20, 25, 30 veya 35 ders (haftalık)

 

Birebir İngilizce kursları, İngilizce yeteneklerini kısa sürede geliştirmek, istek ve ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde ulaşmak isteyenler için uygundur. Daha çok vakti sınırlı olan iş adamları veya İngilizce sınavlarına hazırlananlar tarafından tercih edilmektedir. 1 dersin 50 dakika sürdüğü kursta haftalık ders yoğunluğu katılımcının isteğine bağlı olarak oluşturulmaktadır. Birebir İngilizce kursu, aynı amaç için İngilizce öğrenmek isteyen kişiler tarafından 5 kişilik mini grup olarak da alınabilmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 24 hafta

Ders Süresi: 22 veya 28 ders (haftalık)

 

18 yaş ve üzeri öğrencilerin kabul edildiği üniversiteye hazırlık programına katılanlar, eğitim sonunda St Giles İngilizce dil okullarının anlaşmalı olduğu kolejlerden birinde ön lisans programlarına başvurabilmektedirler. Sadece San Francisco şubesinde yer alan bu program boyunca katılımcılara akademik danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Anlaşmalı olan kolejler İngilizce Upper-Intermediate veya Advanced sevilerini kabul ettiğinden, öğrencilerin de bu seviyelerde olmaları beklenmektedir. Ayrıca katılımcılardan lise diploması ve tavsiye mektubu da istenmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 4 veya 12 hafta

Ders Süresi: 28 ders (haftalık)

 

Brighton, Eastbourne, London Central, London Hightgate, Cambridge ve Vancouver şubelerinde yer alan Akademik amaçlar için İngilizce kursu, öğrencilerin İngiltere ya da Kanada’da üniversite hayatlarında ihtiyaç duyacakları temel becerileri kazandırmak amacıyla tasarlanmıştır. Yabancı bir dilde ve kültürde üniversite öğrenimi görmek isteyenlerin karşılaşacakları zorluklarla nasıl baş edebilecekleri üzerinde durulmaktadır. 4 veya 12 haftalık kurs seçeneği bulunan programda katılımcılar derslerde not almak, seminere katılma, araştırma yapma, sınavlara hazırlanma, makale yazma ve münazara etme gibi konularda eğitim almaktadırlar.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 2, 4 veya 12 hafta

Ders Süresi: 28 ders (haftalık)

 

İş İngilizcesi kursu, İngilizce iş toplantıları, müzakereler, telefon kullanma, sunum yapma, rapor, mail ve mektuplar yazma gibi konularda sorunsuz iletişim kurmak isteyenler için tasarlanmıştır. İngilizce Intermediate (orta) ve üzeri seviyede olanlar katılabilmektedir. St Giles İngilizce dil okulunun Brighton, Eastbourne, London Central, New York City, San Francisco ve Vancouver şubelerinde bulunmaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 4 hafta

Ders Süresi: 20 veya 28 ders (haftalık)

 

Uluslararası tanınan IELTS sınavı, birçok ülkede lisans ve lisansüstü başvuru için zorunlu olarak talep edilen bir İngilizce seviye belirleme sınavıdır. St Giles İngilizce dil okulunda IELTS sınavına hazırlık kursları Brighton, Eastbourne, London Central, London Highgate ve Vancouver şubelerinde mevcuttur. Kursta haftalık standart 20 veya yoğun 28 ders seçeneği bulunmaktadır. Verilen dersler sayesinde katılımcılar IELTS sınavına en iyi şekilde hazırlanma imkanına sahip olmaktadırlar.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 4 veya 6 hafta

Ders Süresi: 20, 22 veya 28 ders (haftalık)

 

Özellikle Amerika ve Kanada’daki kolej veya üniversitelerde eğitim görmek isteyenlerin girmesi gereken TOEFL sınavı, önemli İngilizce dil sınavlarındandır. TOEFL hazırlık kursu boyunca katılımcılar, öğretmenlerden düzenli, bireysel geribildirim ve destek almaktadırlar. Derste kullanan orijinal materyaller ile katılımcıların performansı artırılmakta ve hedeflerine ulaşmaları sağlanmaktadır. TOEFL hazırlık kursları New York City, San Francisco ve Vancouver şubelerinde yer almaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 4 hafta

Ders Süresi: 22 veya 28 ders (haftalık)

 

TOEIC, uluslararası iş ortamlarında İngilizce yeterliliği kanıtlamak için kullanılan uluslararası kabul görmüş İngilizce dil sınavıdır. Vancouver şubesinde haftalık 28 ders olarak TOEIC hazırlık eğitimi verilmektedir. New York City ve San Francisco şubelerinde ise 22 ders olarak sunulmaktadır. 4 hafta süren kursta TOEIC sınavına yönelik tüm noktalara değinilmektedir. Katılımcılardan en az Intermediate (orta) ve üzeri İngilizce bilgisi beklenmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta Üstü – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 4, 6, 8 veya 13 hafta

Ders Süresi: 20, 22 veya 28 ders (haftalık)

 

Kariyer veya akademik hayat fark etmeksizin birçok kurumun kabul ettiği Cambridge sınavları, uluslararası tanınan, saygın İngilizce sınavlarındandır. FCE, CAE ve CPE sınavlarına hazırlık kurslarının farklı başlangıç tarihleri bulunmakta ve her kurs için farklı İngilizce seviyesi gerekmektedir. St Giles İngilizce dil okulunun Brighton, Eastbourne, London Central, London Highgate, New York City, San Francisco ve Vancouver şubelerinde bulunmaktadır. FCE, CAE ve CPE hazırlık kursları hakkında ayrıntılı bilgiyi İntergenç yurtdışı eğitim danışmanlarından alabilirsiniz.

Öğrenciler için iki çeşit konaklama seçeneği sunulmaktadır. Bunlar; Residence ve Homestay konaklama çeşitleridir. Residence konaklama bizim dilimizde daha çok yurt anlamına gelmekte ve Homestay ise aile yanı konaklama olarak bilinmektedir. Konaklama seçeneği öğrencinin tercihine bağlı olarak değişmektedir.

 

Residence: Residence konaklama seçeneği tek veya iki kişilik odalardan oluşmaktadır. İki kişilik oda konaklamalarında okullar, öğrencilerin farklı bir ülkeden geliyor olmaları ve farklı bir ana dile sahip olmaları konusunda titiz davranmaktadırlar. Residence’larda ortak kullanılan bir mutfak ve dinlenme salonu bulunmaktadır. Öğrenciler mutfakta kendi yiyeceklerini hazırlayabilir ya da dışarıdan söyleyebilirler. Bazı yurtlarda tuvalet ve banyolar oda içerisinde yer alırken bazılarında ise katlarda ortak kullanım alanı olarak mevcuttur. Residence’larda öğrenciler boş zamanlarında ortak salonda farklı ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaş olup, İngilizce pratik yaparak sosyalleşebilme imkanı yakalamaktadırlar.

 

Homestay: Homestay yani aile yanı konaklamalarda okullar aileleri seçerken özenli ve dikkatli davranmakta ve yıl boyunca belli aralıklarla aileleri ziyaret etmektedirler. Homestay konaklamada seçilecek aile, dil okuluna katılacak öğrencinin istekleri doğrultusunda ayarlanmaktadır. Tek kişilik mi çift kişilik mi oda da kalmak istiyor? Evde evcil hayvan olsun mu olmasın mı? Sabah ve akşam yemeklerini aile ile birlikte mi yiyecek yoksa sadece tek öğün mü tercih edecek.. gibi pek çok seçenek öğrencinin isteği doğrultusunda düzenlenmektedir. Ayrıca öğrencinin bir rahatsızlığı varsa ya da düzenli kullanması gereken bir ilaç veyahut alerjisi olan bir durum gibi önemli konular Homestay konaklamadaki aileye bildirilmektedir. Homestay konaklamada ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında kalan öğrenciler, aile ile gün içerisinde İngilizce konuşmak zorunda olduklarından İngilizce pratik yapmaktadırlar.