İngiltere’nin Cambridge kentinde yer alan Studio Cambridge İngiltere dil okulu, 1954 yılında kurulmuştur ve kentte kurulan ilk ve en eski dil okuludur. Her yıl dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere profesyonel ve samimi bir ortamda İngilizce dil eğitimi sunulmaktadır. Okulda modern donanımlı derslikler, internet erişimi, bilgisayar odası, öğrenci dinlenme salonu mevcuttur.

 

İngiltere’de dil eğitimi konusunda çokça tercih edilen Studio Cambridge İngiltere dil okulu, dünyanın pek çok yerinde kabul edilen Cambridge sınavlarının yetkili merkezlerinden biridir. Böylece okulda eğitim alan öğrenciler, aynı merkezde sınava girebilmektedirler. Katılımcılar, hafta içi ders sonraları ve hafta sonları dünyaca ünlü kentlerden biri olan Cambridge keşfetme imkanına sahiptirler.

 

Önemli Bilgiler:

 • 1954 yılında kurulmuş, Cambridge’deki en eski dil okulu,
 • Cambridge sınavları yetkili merkezi,
 • 7/24 acil ulaşım hattı,
 • Dünyanın en iyi üniversitelerinden birinin yer aldığı Cambridge’de İngilizce öğrenme imkânı,
 • British Council akreditasyonu,
 • English UK üyeliği,

 

Okul:

 • Seviyeler: Başlangıç ve İleri
 • Sınıflar: Maksimum 16 kişilik, ort. 10 kişi
 • Konaklama: Aile yanı, yurt
 • Yetişkinler için İngilizce Kursu: 16+ yaş
 • Ücretsiz wi-fi erişimi

Okul Malzemeler


Kayıt Süresi:Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 20 ders (haftalık)

 

Studio Cambridge İngilizce dil okulu genel İngilizce kursunda hafta içi işlenen 20 dersin dışında öğretmenler, öğrencilere ödevler vermekte ve böylece öğrendiklerini pekiştirmeleri sağlanmaktadır. Aynı zamanda öğretmenlerin yaptıkları küçük denemeler ve gözlemler sayesinde derslerden sonra öğrencilere geri bildirim verilmekte olup, İngilizcede güçlü ve zayıf yönleri bildirilmektedir.

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 28 ders (haftalık)

 

Genel İngilizce yoğun kursunda haftalık 28 ders işlenmekte ve İngilizce bütün yönleriyle ele alınmaktadır. 20 ders, sabahları işlenmekte olup, günlük konuşma İngilizcesi, kelime ve dil bilgisine odaklanılmaktadır. Öğleden sonraları işlenen 8 derste ise dil becerileri, İngiliz kültürü ve dilbilim çalışmaları konusunda eğitimler sunulmaktadır. Sabahları 09:15’te başlayan dersler öğleden sonraları 15:15’te son bulmaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye
Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 28 ders (haftalık)

 

Globalleşen dünya düzeni her meslek grubundan insanın İngilizce bilmesi gerekliliğini zorunlu kılmaktadır. Studio Cambridge iş İngilizcesi kursu katılımcılara İngilizce ticari anlaşmalar, sözleşmeler, resmi yazılar, konferanslar, toplantılar, rapor hazırlama ve analiz etme, telefon becerileri ve satış müzakereleri gibi iş dünyasında karşılaşılan durumlara yönelik eğitim sunmaktadır. Kursa Intermediate (orta) seviyede İngilizce bilenler katılmaktadır. Haftada 28 dersin 20’sinde genel İngilizce ve 8’inde iş İngilizcesi işlenmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta– İleri Seviye
Kayıt Süresi: 4 veya 6 hafta
Ders Süresi: 28 ders (haftalık)

 

IELTS sınavına hazırlık kursunun amacı, öğrencilerin almak istedikleri IELTS skoruna en iyi şekilde hazırlamaktadır. Kurs için gerekli İngilizce seviyesi Intermediate (orta) seviyedir. Öğrenciler, IELTS sınavına hazırlık kursunda, sınavın yapısı olan İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma bölümlerine hazırlanmakta ve sınavın önemli noktalarını öğrenmektedirler.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta üstü – İleri Seviye
Kayıt Süresi: 5, 6 veya 8 hafta
Ders Süresi: 28 veya 32 ders (haftalık)

 

Cambridge sınavlarından olan FCE ve CAE, dünyadaki en yaygın İngilizce dil testleri arasında yer almaktadır. Studio Cambridge’te yer alan FCE ve CAE kurslarında haftalık standart 28 veya yoğun 32 ders seçeneği bulunmaktadır. Kursların belli başlangıç tarihleri vardır ve kurs bitiminde katılımcılar aynı merkezde sınava girebilmektedirler. Sınıfla işlenen derslerin dışında öğrenciler, kütüphanede ve öğrenme merkezinde sınava yönelik pratik yapabilmektedirler.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta üstü – İleri Seviye
Kayıt Süresi: 4 hafta
Ders Süresi: 28 veya 32 ders (haftalık)

 

Onaylı CELTA sertifika merkezi olan Studio Cambridge’de 18 yaş ve üzeri gruplara haftalık 28 veya 32 ders eğitim sunulmaktadır. CELTA sertifikası, anadili İngilizce olmayan öğretmenlerin ya da öğretmen adaylarının iş başvurularında okullara kabul edilmelerini sağlayan bir İngilizce öğretmeni sertifikasıdır. Her yıl kasım ve şubat aylarında verilen kurslar 4 hafta sürmektedir. Derslerde adaylara öğretme metodolojisi, ders programı hazırlama, sınıf yönetimi, materyal kullanımı öğretilmekte ve küçük öğrenci gruplarıyla uygulamalı pratik yaptırılmaktadır. Kursu başarıyla tamamlayan adaylara CELTA sertifikası verilmektedir.

Öğrenciler için iki çeşit konaklama seçeneği sunulmaktadır. Bunlar; Residence ve Homestay konaklama çeşitleridir. Residence konaklama bizim dilimizde daha çok yurt anlamına gelmekte ve Homestay ise aile yanı konaklama olarak bilinmektedir. Konaklama seçeneği öğrencinin tercihine bağlı olarak değişmektedir.

 

Residence: Residence konaklama seçeneği tek veya iki kişilik odalardan oluşmaktadır. İki kişilik oda konaklamalarında okullar, öğrencilerin farklı bir ülkeden geliyor olmaları ve farklı bir ana dile sahip olmaları konusunda titiz davranmaktadırlar. Residence’larda ortak kullanılan bir mutfak ve dinlenme salonu bulunmaktadır. Öğrenciler mutfakta kendi yiyeceklerini hazırlayabilir ya da dışarıdan söyleyebilirler. Bazı yurtlarda tuvalet ve banyolar oda içerisinde yer alırken bazılarında ise katlarda ortak kullanım alanı olarak mevcuttur. Residence’larda öğrenciler boş zamanlarında ortak salonda farklı ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaş olup, İngilizce pratik yaparak sosyalleşebilme imkanı yakalamaktadırlar.

 

Homestay: Homestay yani aile yanı konaklamalarda okullar aileleri seçerken özenli ve dikkatli davranmakta ve yıl boyunca belli aralıklarla aileleri ziyaret etmektedirler. Homestay konaklamada seçilecek aile, dil okuluna katılacak öğrencinin istekleri doğrultusunda ayarlanmaktadır. Tek kişilik mi çift kişilik mi oda da kalmak istiyor? Evde evcil hayvan olsun mu olmasın mı? Sabah ve akşam yemeklerini aile ile birlikte mi yiyecek yoksa sadece tek öğün mü tercih edecek.. gibi pek çok seçenek öğrencinin isteği doğrultusunda düzenlenmektedir. Ayrıca öğrencinin bir rahatsızlığı varsa ya da düzenli kullanması gereken bir ilaç veyahut alerjisi olan bir durum gibi önemli konular Homestay konaklamadaki aileye bildirilmektedir. Homestay konaklamada ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında kalan öğrenciler, aile ile gün içerisinde İngilizce konuşmak zorunda olduklarından İngilizce pratik yapmaktadırlar.