SWAN İrlanda İngilizce dil okulu, İrlanda’nın başkenti Dublin’in en ünlü caddelerinden biri olan Grafton Street’te yer almaktadır. İrlanda’da İngilizce öğrenmek için ideal yerlerden biri olan Dublin’in halkı sıcak, samimi ve iletişimin kolay olduğu insanlardan oluşmaktadır. SWAN İrlanda İngilizce dil okulunda İngilizce kurs seçeneklerini geniş bir yelpazede sunulmakta olup, öğretmenler, nitelikli, profesyonel ve deneyimli kişilerden oluşmaktadır.

 

Modern ve kendini sürekli kendini yenileyen bir okul olan SWAN’da son teknolojik ürünlerle donatılan sınıflar, öğrencilerin kendi kendine çalışabilecekleri kütüphane, ücretsiz internet erişimi, bilgisayar laboratuvarı, mutfak, öğrenci dinlenme salonu ve öğrenci destek ofisi bulunmaktadır.

 

Önemli Bilgiler:

  • Dublin’in kalbinde, merkezi bir lokasyonda İngilizce öğrenme fırsatı,
  • 25 yıldan fazla bir deneyimle sunulan İngilizce eğitimi,
  • 7/24 acil ulaşım hattı,
  • ACELS ve EAQUALS akreditasyonu,
  • MEI üyeliği,

 

Okul:

  • Seviyeler: Başlangıç ve İleri
  • Sınıflar: Maksimum 12 kişilik, ort. 8 kişi
  • Konaklama: Aile yanı, yurt
  • Yetişkinler için İngilizce Kursu: 16+ yaş
  • Ücretsiz wi-fi erişimi

Okul Malzemeler


Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 15 veya 20 saat (haftalık)

 

İngilizcenin tüm yönleriyle öğretildiği genel İngilizce kursunda İngilizce konuşma, yazma, okuma ve dinleme becerileri eşit zamanlı olarak geliştirilmektedir. Kursta sabah programı haftalık 20 dersten oluşmakta ve 09:00 ile 13:00 arasında işlenmektedir. Öğleden sonra programı ise 15 dersten oluşup, 13:45 ile 17:00 arasında işlenmektedir. Ayrıca sabah grubu İngilizce başlangıç (Beginner) seviyesinde öğrenci kabul ederken, öğlen grubu için temel (Elementary) seviye kabul edilmektedir.

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 35 saat (haftalık)

 

Haftada 35 saat ders işlenen yoğunlaştırılmış İngilizce kursunda iki ayrı öğretmenle dersler işlenmektedir. Bu sayede katılımcılar, dil öğrenme konusunda en iyi şekilde faydalanmakta ve farklı deneyimler kazanmaktadırlar. Derslerde haftalık öğretim programına uyulmasının dışında öğrenciler için bireysel öğrenim planı da hazırlanmaktadır. Bireysel öğrenim planı, aylık olarak öğretmenle birebir görüşülerek hazırlanmakta ve öğrencilerin ilerlemeleri değerlendirilmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Başlangıç – İleri Seviye
Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 15, 20, 25, 30, 35 saat (haftalık)

 

SWAN İngilizce dil okulunda dersler, geleneksel dil öğrenme yöntemleri ile en son teknolojilerin ortaklaşa kullanılması ile işlenmektedir. Bire bir İngilizce kurslarının süreleri ve ders yoğunlukları katılımcıların İngilizce seviyeleri, ihtiyaçları ve bütçelerine göre değişiklik göstermektedir. Kurs tek olarak alınabilmenin yanında diğer grup kurslarına ek olarak da alınabilmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye
Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 20 saat (haftalık)

 

SWAN İngilizce dil okulunda yer alan tüm kurs çeşitleri özenle ve titiz bir şekilde oluşturulmuş içerik programlarına sahiptir. Havacılık İngilizce kursu da oldukça deneyimli ve profesyonel bir ekiple öğretilmektedir. İngilizce öğretmenlerinin yanında derslere pilotlar, hava trafik kontrolleri de katılmaktadır. Katılımcılar, havacılığa ait İngilizce terminolojiyi öğrenmekte ve mesleklerinde sorunsuz bir şekilde İngilizce iletişim kurabilecek seviyeye gelmektedirler.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye
Kayıt Süresi: 4 veya 10 hafta
Ders Süresi: 35 veya 15 saat (haftalık)

 

CELT, anadili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenleri için öğretmenlik yapabilirliğini gösteren bir sertifika çeşididir. Kursun part-time (10 hafta – haftalık 15saat) ve full-time (4 hafta – haftalık 35 saat) seçenekleri mevcuttur. Ders müfredatı, uluslararası içeriğe sahip olup, günceldir. İngilizce öğretmen adayları kursta öğretim yöntemleri, ders programı hazırlama, ders anlatmanın yanında kendi İngilizce bilgilerini de geliştirmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye
Kayıt Süresi: 9 ay
Ders Süresi: Tam gün (hafta içi)

 

Uluslararası Foundation programı, İrlanda’da yer alan Institute of Technology Carlow lisans programına doğrudan hazırlık sağlayan bir kurs seçeneğidir. 9 ay süren Foundation programında öğrenciler, İrlanda eğitim sistemi hakkında bilgi sahibi olmakta ve gerekli beceri ve yetkinliği kazanmaktadırlar. Kurs sayesinde öğrenciler, potansiyellerini en üst düzeye çıkarmakta ve başarılı oldukları takdirde yükseköğretime başlamaktadırlar. Uluslararası Foundation programı için gerekli olan dil seviyesi en az Intermediate (orta) derecedir ve adayların IELTS sınavından 4,5 skorunu almış olmaları gerekmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye
Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 20 saat (haftalık)

 

IELTS sınavına hazırlık kursunda katılımcıların hedeflerine ulaşmaları öğretmenler, geleneksel öğretim yöntemleri ile en yeni teknolojilerin karışımı ile ders sunmaktadır. Kursa katılım için en az Intermediate (orta) seviyede İngilizce bilgisi gerekmektedir. Kurs boyunca öğrencilere kendi durumlarını gözden geçirebilmeleri için gerçek zamanlı IELTS deneme sınavı sunulmaktadır.

Öğrenciler için iki çeşit konaklama seçeneği sunulmaktadır. Bunlar; Residence ve Homestay konaklama çeşitleridir. Residence konaklama bizim dilimizde daha çok yurt anlamına gelmekte ve Homestay ise aile yanı konaklama olarak bilinmektedir. Konaklama seçeneği öğrencinin tercihine bağlı olarak değişmektedir.

 

Residence: Residence konaklama seçeneği tek veya iki kişilik odalardan oluşmaktadır. İki kişilik oda konaklamalarında okullar, öğrencilerin farklı bir ülkeden geliyor olmaları ve farklı bir ana dile sahip olmaları konusunda titiz davranmaktadırlar. Residence’larda ortak kullanılan bir mutfak ve dinlenme salonu bulunmaktadır. Öğrenciler mutfakta kendi yiyeceklerini hazırlayabilir ya da dışarıdan söyleyebilirler. Bazı yurtlarda tuvalet ve banyolar oda içerisinde yer alırken bazılarında ise katlarda ortak kullanım alanı olarak mevcuttur. Residence’larda öğrenciler boş zamanlarında ortak salonda farklı ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaş olup, İngilizce pratik yaparak sosyalleşebilme imkanı yakalamaktadırlar.

 

Homestay: Homestay yani aile yanı konaklamalarda okullar aileleri seçerken özenli ve dikkatli davranmakta ve yıl boyunca belli aralıklarla aileleri ziyaret etmektedirler. Homestay konaklamada seçilecek aile, dil okuluna katılacak öğrencinin istekleri doğrultusunda ayarlanmaktadır. Tek kişilik mi çift kişilik mi oda da kalmak istiyor? Evde evcil hayvan olsun mu olmasın mı? Sabah ve akşam yemeklerini aile ile birlikte mi yiyecek yoksa sadece tek öğün mü tercih edecek.. gibi pek çok seçenek öğrencinin isteği doğrultusunda düzenlenmektedir. Ayrıca öğrencinin bir rahatsızlığı varsa ya da düzenli kullanması gereken bir ilaç veyahut alerjisi olan bir durum gibi önemli konular Homestay konaklamadaki aileye bildirilmektedir. Homestay konaklamada ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında kalan öğrenciler, aile ile gün içerisinde İngilizce konuşmak zorunda olduklarından İngilizce pratik yapmaktadırlar.