Dünyaca ünlü pek çok şehirde şubesi bulunan The Language Gallery İngilizce dil okulları kaliteli eğitimi modern ekipmanlarla birleştirerek öğrencilerine sunmaktadır. Okulların eğitmenleri deneyimli olup, CELTA ve TESOL sertifikalarına sahiptirler. İngilizce dil okullarında eğitmenlerin pozitif yaklaşımları sayesinde okulun öğrencileri İngilizceyi ikinci ana dilleri gibi konuşmaya teşvik edilmektedir.

 

The Language Gallery İngilizce dil okullarının Bangor University ve Toronto School of Management ile anlaşmaları bulunmaktadır. Bu anlaşmalar sayesinde okulun öğrencileri üniversiteye hazırlık İngilizce kursunda başarılı oldukları takdirde IELTS ya da TOEFL gibi İngilizce sınavlara ihtiyaç duymadan anlaşmalı üniversitelere kayıt yaptırabilmektedirler.

 

 

Önemli Bilgiler:

 • İngiltere, Kanada ve İrlanda’da kampüsleri olan çok şubeli zincir okul,
 • Uzun dönem İngilizce kursunu iki farklı kampüste alma imkânı,
 • Çoğu Avrupalı olan öğrencilerle uluslararası bir ortamda İngilizce öğrenme,
 • 24 saat ulaşılabilir acil durum telefonu,
 • British Council tarafından onaylı
 • English UK üyeliğine sahip

 

Okul: 

 • Seviyeler: Başlangıç ve İleri
 • Sınıflar: Maksimum 16
 • Konaklama: Aile yanı – yurt
 • Şubeler: Londra, Birmingham, Manchester, Dublin, Toronto, Vancouver, Hannover
 • Ücretsiz wi-fi erişimi

 

Yetişkinler için İngilizce Kursu
London, Manchester ve Toronto :16+
Birmingham, Dublin ve Vancouver :18+

Okul Malzemeler


Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 20 ders (haftalık)

 

Dünyanın ortak dili olarak kabul gören İngilizceyi kendine güvenle ve iyi bir şekilde konuşmak kişilere eğitim, iş ve profesyonel hayatta pek çok kapıyı açmaktadır. The Language Gallery İngilizce dil okulunda da sunulan genel İngilizce programı katılımcıların İngilizceyi doğru ve akıcı bir şekilde konuşmaları hedefleyen eğitim yöntemini benimsemiştir. Kurs, sabah 09:00 ile 12:30 veya öğleden sonra 14:30 ile 16:00 saatleri arasında alınabilmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 20 ders (haftalık)

 

İş dünyasında başarılı olmak ve üst düzey pozisyonlarda çalışmak isteyenler İngilizcenin önemini bilmekte ve geliştirmeye çalışmaktadırlar. The Language Gallery İngilizce dil okulunun sunduğu İş İngilizcesi kursu da bu amaca hizmet etmekte ve çalışanların profesyonel hayatta kendilerini akıcı ve özgüvenle İngilizce ifade edebilmeleri için gereken beceriyi onlara kazandırmaktadır. İş İngilizcesi kursu Londra, Manchester ve Toronto şubelerinde bulunmaktadır.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Başlangıç – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 5, 10, 15, 20, 25, 30 (haftalık)

 

Bire bir İngilizce eğitimleri tamamen katılımcıları ihtiyaçlarına yönelik kurslardır. Eğitmenler kişiye özel çalışma programı çıkararak, öğrencilerin eksik oldukları konular ve etkinlikler üzerine yoğunlaşmaktadır. Günlük ders saat sınırlaması olmayan Bire bir İngilizce kursunda ders süresini katılımcıların istekleri belirlemektedir. Bu kurs Londra, Birmingham, Manchester ve Toronto şehirlerinde mevcuttur.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Başlangıç – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 8- 42 hafta arası
Ders Süresi: 20 ders (haftalık)

 

Üniversiteye Hazırlık İngilizce kursu, İngiltere, Kanada veya Almanya’daki bir üniversitede lisans ya da yüksek lisans eğitimi almayı planlayan ve dil gereksinimini karşılamayı hedefleyen uluslararası öğrenciler için tasarlanmış ön hazırlık kursudur. Katılımcılar bu kursta; akademik kurumlar için gerekli olan uygun dil ve çalışma becerilerini tanıma, üniversite için gerekli öğrenme stratejilerini geliştirme ve kişisel sınıf içi işlevsel becerilerini geliştirmeyi öğrenmektedirler. Üniversiteye hazırlık İngilizce kursu Londra, Birmingham ve Manchester şubelerinde bulunmaktadır.

 

Gerekli İngilizce Seviyesi: Orta – İleri Seviye

Kayıt Süresi: 8- 42 hafta arası
Ders Süresi: 20 ders (haftalık)

 

IELTS ve TOEFL sınavlarına hazırlık kursları İngilizce eğitim sunan bir yükseköğretime kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler için gereklidir. IELTS sınavına hazırlık kursu Londra, Manchester, Birmingham ve Toronto şubelerinde mevcuttur. TOEFL sınavına hazırlık kursu ise Toronto ve Vancouver şubelerinde mevcuttur. The Language Gallery İngilizce dil okulunda sınavlara hazırlanan öğrenciler, okulun sunduğu deneme sınavlarına da katılmakta ve deneyim elde etmektedirler. Kursa yılın her dönemi, pazartesi günleri başlanabilmektedir.

Gerekli İngilizce Seviyesi: Başlangıç – İleri Seviye

Kayıt Süresi: Minimum 1 hafta
Ders Süresi: 15, 20, 25 ders (haftalık)

 

Grup İngilizce kursları, gelen talepler üzerine oluşturulduğundan The Language Gallery okullarının tüm şubelerinde yapılabilmektedir. Özel seçenekler için oluşturulan kursta ders içeriğini ve çalışma saatlerini katılan gruplar belirlemektedir. Katılımcılar öğrenci grupları ve şirket ekipleri gibi grup halinde olmalıdır. Gruplardaki tüm kişilerin aynı seviyede İngilizce dil bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Özel gruplarda alınabilecek konu seçenekleri arasında; Hukuk, Finans, Mühendislik, Otomotiv Endüstrisi, Havacılık, Medya, Tıp, Reklam ve Pazarlama, İnsan Kaynakları, Cambridge sınavlarına hazırlık ve Turizm yer almaktadır.

Öğrenciler için iki çeşit konaklama seçeneği sunulmaktadır. Bunlar; Residence ve Homestay konaklama çeşitleridir. Residence konaklama bizim dilimizde daha çok yurt anlamına gelmekte ve Homestay ise aile yanı konaklama olarak bilinmektedir. Konaklama seçeneği öğrencinin tercihine bağlı olarak değişmektedir.

 

Residence: Residence konaklama seçeneği tek veya iki kişilik odalardan oluşmaktadır. İki kişilik oda konaklamalarında okullar, öğrencilerin farklı bir ülkeden geliyor olmaları ve farklı bir ana dile sahip olmaları konusunda titiz davranmaktadırlar. Residence’larda ortak kullanılan bir mutfak ve dinlenme salonu bulunmaktadır. Öğrenciler mutfakta kendi yiyeceklerini hazırlayabilir ya da dışarıdan söyleyebilirler. Bazı yurtlarda tuvalet ve banyolar oda içerisinde yer alırken bazılarında ise katlarda ortak kullanım alanı olarak mevcuttur. Residence’larda öğrenciler boş zamanlarında ortak salonda farklı ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaş olup, İngilizce pratik yaparak sosyalleşebilme imkanı yakalamaktadırlar.

 

Homestay: Homestay yani aile yanı konaklamalarda okullar aileleri seçerken özenli ve dikkatli davranmakta ve yıl boyunca belli aralıklarla aileleri ziyaret etmektedirler. Homestay konaklamada seçilecek aile, dil okuluna katılacak öğrencinin istekleri doğrultusunda ayarlanmaktadır. Tek kişilik mi çift kişilik mi oda da kalmak istiyor? Evde evcil hayvan olsun mu olmasın mı? Sabah ve akşam yemeklerini aile ile birlikte mi yiyecek yoksa sadece tek öğün mü tercih edecek.. gibi pek çok seçenek öğrencinin isteği doğrultusunda düzenlenmektedir. Ayrıca öğrencinin bir rahatsızlığı varsa ya da düzenli kullanması gereken bir ilaç veyahut alerjisi olan bir durum gibi önemli konular Homestay konaklamadaki aileye bildirilmektedir. Homestay konaklamada ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında kalan öğrenciler, aile ile gün içerisinde İngilizce konuşmak zorunda olduklarından İngilizce pratik yapmaktadırlar.