FORM DOLDURUN
Hayallerinden Vazgeçme İntergenç Yanında

Macaristan’da Yüksek Lisans Seçenekleri

Macaristan’da Yüksek Lisans

 

Macaristan’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler lisans eğitiminin yanı sıra yüksek lisans eğitimlerine de katılabilirler. Macaristan’da yüksek lisans eğitimi de aynı lisans eğitimi gibi bir çok batı ülkesine göre daha ekonomiktir.

 

Macaristan’da yüksek lisans / master ne kadar sürer ?

Genellikle iki yıl süren yüksek lisans eğitimi bazı üniversitelerde bir yıl sürmektedir. Örneğin International Business School’da tüm yüksek lisans bölümleri bir yıl sürmektedir. Ayrıca mezuniyet sonrası üniversite tüm öğrencilerine kariyer ofisi aracılığı ile iş imkanı ayarlamaktadır. Buckinhgam üniversitesi ile iş birliği içerisinde olan IBS Budapeşte tüm öğrencilerine bu ünivesitenin diploması olan İngiltere diploması verir.

 

Kabul Şartları Nelerdir ?

Macaristan’da yüksek lisans eğitimi almak için bir üniversite tarafından kabul edilmenin ilk şartı İngilizce yeterliliğiniz olmasıdır. İngilizce yeterliliğinizi IELTS/TOFL/TOEIC gibi belgeler ile kanıtlayabilirsiniz. Bazı bölümler için lisans mezuniyetinizin yüksek lisans yapmak istediğiniz bölüm ile alakalı olması gerekmektedir. Bazı bölümlerde ise hangi lisans programından mezun olduğunuz önemli değildir.

 

Macaristan’da Yüksek Lisans eğitimi alabileceğim üniversiteler :

 

  • ELTE Üniversitesi
  • Szeged Üniversitesi
  • McDaniel College
  • International Business School
  • Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi
  • Corvinus Üniversitesi
  • Budapeşte Metropolitan Üniversitesi

 

Yüksek Lisans maliyetleri ne kadardır ?

Macaristan’da yüksek lisans fiyatları yıllık 3 bin Euro ile 5 bin Euro arası değişmektedir. Üniversiteler dünya sıralamasında ilk 500’de ve tarihi üniversitelerdir. Ayrıca Macaristan hükümeti her sene Macaristan’da üniversite okumak isteyen 150 Türk öğrenciye tam burs vermektedir.

Works with AZEXO page builder