Dil Okullarını incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İngiltere Dil Okulları

İngiltere dil okulları, İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için bize göre en iyi seçimdir. İngiltere’de dil eğitimi almanın, kültürel tecrübe, dünya görüşü gibi konularda da öğrencilere katkı yaptığını düşünmekteyiz. İngiltere’nin Türkiye’ye mesafesi , İngilizce dilinin ana ülkesi olması, konserlerden futbola Türk insanın ilgisini çeken bir çok şeye sahip olması İngiltere’yi en gözde ülke yapmaktadır.

 

İngiltere Dil Okullarının Bulunduğu Bölgeler

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler ülkenin kuzeyinden güneyine bir çok şehirde eğitim alabilirler. Ülkenin başkenti olan Londra en popüler şehirdir. Ayrıca Manchester, Liverpool, Brighton, Bournemouth, Oxford ve Cambridge gibi şehirler de kesinlikle İntergenç tarafından tavsiye edilmektedir.

 

Hangi Şehir Benim İçin Daha Uygun ?

Londra, İngiltere’de dil eğitimi ve kültürel tecrübe açısından en cazip şehirdir fakat İngilizce dil seviyesi en az orta seviye olan öğrenciler için tavsiye etmekteyiz. Londra ,İstanbul gibi büyük bir şehir olduğu için İngilizce seviyesi başlangıç seviyesinde olan öğrenciler böyle büyük bir metropolde sosyal hayata daha zor adapte olabilir. Dolayısıyla öğrenciler sürekli İngilizce pratik yapamayacak ise yurtdışına dil eğitimine gitmenin anlamı kalmaz.

 

Hem Şehir Hayatı Yaşayacağım Hem De Kolay Uyum Sağlayabileceğim Yerler Var Mıdır ?

Eğer şehir hayatını seviyorum , ufak bir şehir de sıkılırım diyorsanız Liverpool ve Manchester alternatifiniz olabilir.Bu iki şehir İngilitere’nin ikinci ve üçüncü büyük şehri olduğu için hareketli şehirler olduğu gibi sosyal hayata adapte olması da kolay şehirlerdir.

 

Kendine Has Tarihsel Bir Şehirde İngilizce Dil Okulu Var Mıdır ?

İngiltere’de dil okulları Oxford , Cambridge gibi ikon olmuş şehirlerde de bulunmaktadır. Bu şehirler tarihi üniversite binalarının olduğu adeta eğitim başkentleridir. Ayrıca İngiltere kültürünü en üst seviyede hissettiğiniz kendine has  bu iki şehir, küçük şehirlerde eğitim almayı planlayan öğrenciler için en iyi iki seçenektir. Bu tarz küçük şehirlerde  yaşam masraflarınız daha az olacağı gibi, sosyal hayata adapte olması da kolay olacaktır.

 

İngilizce Dil Eğitimi Almak İstiyorum Ama Yaz Tatilimden de Vazgeçemem

İngiltere’de dil eğitimi almak istiyorum , tek boş vaktim yaz tatili ama  tatilimi sadece eğitim ile geçirmek istemiyorum diyorsanız; Brighton,Bournemouth gibi sahil şehirleri yazın hareketli ve renkli hayatı ile size hem eğitimi hem de tatili bir arada sunacaktır. Ayrıca küçük diyebileceğimiz bu iki şehir yaşam masrafları ve sosyal hayata alışmanız açısından avantajlı olacaktır.

 

İngiltere Dil Okulları Denetleniyor Mu ?

İngiltere’deki dil okulları British Council ve English UK tarafından akredite edilmektedir. Bu iki kurum İngiltere devletine bağlı resmi kurumlardır. Akreditasyonu olan okullarda gönül rahatlığı ile eğitim alabilirsiniz.

 

İngiltere’de Dil Eğitimi Seçenekleri

İngiltere dil okulları öğrencilere ihtiyaçlarına göre seçenekler sunar.İngilizce seviyesini geliştirmek isteyen öğrenciler Genel İngilizce programlarına katılırlar. Genel İngilizce programları standart ve yoğun olmak üzere ikiye ayrılır. İngilizce seviyesi üst seviye olan öğrenciler ise IELTS,TOEFL,mesleki İngilizce programlarına katılabilirler. Üniversiteye hazırlanmak isteyen öğrenciler ise üniversite için dil hazırlık programı veya foundation programları mevcuttur.

 

İngilitere’de Dil Eğitimi Süresi

İngiltere dil okulları  ister kısa dönem, ister uzun dönem olmak üzere istediğiniz kadar eğitim almanıza müsaade etmektedir. İngiltere’de dil eğitimi süresini tamamen öğrenci kendisi belirler. En az 4 hafta , en fazla 52 haftaya kadar İngilizce eğitimi alabilirsiniz.

 

İngiltere Dil Okulları Konaklama Seçenekleri

İngiltere dil okulları genellikle öğrencilere aile yanı ve öğrenci rezidansı olmak üzere iki seçenek sunmaktadır. Aile yanı seçeneği kesinlikle ilk tercihimizdir. Ana dili İngilizce olan bir aile ile aynı evin içerisinde  bolca pratik yapma şansınız olacaktır.Ayrıca aile yanı konaklama fiyatları öğrenci residansına göre biraz daha ekonomiktir.

 

Öğrenci rezidansı konaklamasını daha çok konforuna düşkün , tanımadığı insanlarla yaşamaya sıcak bakmayan öğrenciler için tavsiye edebiliriz. Ayrıca pratik yapma şansınız daha az olduğu için İngilizce seviyesi düşük öğrenciler için faydalı olmayabilir.

Bilgi İstek Formu