İrlanda Dil Okulları

İrlanda dil okulları son yıllarda popüler olmaya başlamış , Amerika ve Kanada’yı geride bırakmıştır. İrlanda’da son yıllarda dil okulları sayısının artmasıyla birlikte ülkenin bir çok yerinde öğrenciler için farklı seçenekler oluşmuştur. Ana dilinin İngilizce olması ve Türkiye’ye yakın bir mesafede olmasından ötürü İrlanda dil okulları, İngiltere dil okullarından sonra en çok tercih edilen okullardır.

 

İrlanda Dil Okulları ve Avantajları ?

İrlanda’da dil eğitimi alan öğrenciler 25 hafta ve üzeri programlara kayıt olduklarında hafta 20 saat çalışma iznine sahip olurlar. Bazı dil okulları öğrencilere iş bulma konusunda yardımcı olur.

 

Eğitim ve konaklama maliyetleri İngiltere,Amerika ve Kanada’ya göre daha ekonomiktir. İrlanda dil okulları için Malta dil okullarından sonra en ekonomik ikinci dil okulları diyebiliriz.

 

İrlanda’nın başkenti olan Dublin, aynı zamanda dünyanın teknoloji başkentidir. Microsoft , Google gibi dünya çapında şirketler ve diğer bir çok IT firmasının merkezi Dublin’dedir.Dolayısyla part-time çalışmak isteyen öğrenciler için kaliteli iş olanakları mevcuttur.

 

İrlanda Dil Okulları Denetleniyor Mu ?

Ülkedeki tüm dil okulları MEI ( Marketing English in Ireland ) tarafından denetlenmektedir. Bu sebepten  İrlanda’da dil eğitimi alacak öğrenciler akredite edilmiş okullara kayıt olmaktadır.

 

İrlanda’da Dil Eğitimi Seçenekleri

İrlanda dil okulları; genel İngilizce ,IELTS , TOEFL , mesleki İngilizce gibi bir çok program sunmaktadır. Tüm bu programlara ek olarak en çok tavsiye ettiğimiz program ise üniversite hazırlık programıdır. Dünyanın neresinde üniversite eğitimi alacağınız farketmez , İrlanda’da İngilizce hazırlık görüp daha sonra üniversite eğitiminize devam edebilirsiniz.

 

İrlanda’da Dil Eğitimi Süresi

Üniversite hazırlık programına katılacak öğrenciler için eğitim süresi 30 haftadır. Genel İngilizce programlarına katılacak öğrenciler ise en az 4 hafta , en fazla 52 hafta olmak üzere kendi tercihlerine göre diledikleri hafta sayısını seçebilirler. IELTS ve TOELF programı ise genellikle 2 ay süren programlardır.

 

İrlanda Dil Okulları Konaklama Seçenekleri

İrlanda’da dil eğitimi alacak öğrenciler için ilk tavsiyemiz diğer ülkelerde de olduğu gibi aile yanı konaklama seçeneğidir.Ana dili İngilizce olan bir aile ile konakladığınızda yaşadğınız ev sizin için adeta ikinci bir okul gibi olacaktır.

 

İrlanda dil okulları aynı zamanda öğrenci rezidansı ( yurt ) ve paylaşımlı öğrenci evi olmak üzere iki seçenek daha sunmaktadır.

Bilgi İstek Formu