İrlanda’da Dil Eğitimi ve Çalışma İmkanı

İrlanda’da 25 haftalık bir dil okuluna kayıt olan öğrenciler, sunulan fırsat sayesinde  İrlanda’da çalışma iznine sahip olmaktadırlar. Çalışma izni, minimum 25 haftalık bir dil okuluna kayıt yapıldığı takdirde haftada 20 saat Part-Time (yarı zamanlı) olarak düzenlenmiştir. İrlanda’da çalışma izni sağlayan bu programın adı Work and Study olsa da, programın adı çok az kişi tarafından bilinmektedir. Katılımcılar, İrlanda’da hem dil eğitimi hem de çalışma fırsatı yakalayacakları Work and Study ile hem bütçelerini koruyabilmekte hem de çalıştıkları zamanlarda daha çok İngilizce pratik yapma imkanına sahip olmaktadırlar.

 

İrlanda’da çalışma fırsatı sunan programda, 25 haftalık dil eğitimi ve Part-Time çalışma süresi bittikten sonra katılımcılar İrlanda’da 7 hafta daha kalarak haftada 40 saat Full-Time çalışma iznine sahip olmaktadırlar. Bu sayede dil okulu biten bir öğrenci İrlanda’da 7 hafat tam zamanlı olarak bulduğu bir işte çalışabilmektedir.

 

İrlanda’da çalışma izni sağlayan bu programda, haftada 40 saat Full-Time çalışmak için belli tarihler sunulmuştur. Bu tarihler Avrupa Birliği dışından gelen katılımcılar için geçerli olup, belirtilen tarihlerin dışında İrlanda’da tam zamanlı çalışma izni bulunmammaktadır. 5 ay olarak belirlenen bu tarihler;

          1 Mayıs – 31 Ağustos (4 ay)

          15 Aralık – 15 Ocak (1 ay)

 

Belirlenen bu tarihler sadece Full-Time çalışma tarihleri olup, dil okulu boyunca haftada 20 saat Part-Time çalışmayı etkilememektedir.

 

İngilizce dil eğitimi sonrasında İrlanda’da çalışma iznine sahip olmak ve haftada 40 saat çalışmak isteyen adayların yukarıda belirtilen tarihleri göz önünde bulundurarak dil okulu tarihlerini belirlemelilerdir. Örneğin; Kasım ayında dil okuluna başlayan bir öğrenci Nisan ayına kadar 25 hafta dil eğitimi + haftada 20 saat çalışma fırsatı yakalar. Kursu biten öğrenci, Mayıs ayından başlayarak 7 hafta boyunca haftada 40 saat İrlanda’da çalışabilmektedirler.

 

İrlanda’da çalışma izni ve 25 hafta dil eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi için İntergenç Eğitim Danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi İstek Formu