Kanada Dil Okulları

Kanada dil okulları son yıllarda İngilizce dil eğitiminde Amerika kadar popüler olmaya başlamıştır. Dünyanın en refah ve yaşam kalitesi yüksek ülkelerinden biri olması, eğitim ve konaklama fiyatlarının İngiltere ve Amerika’ya göre biraz daha ekonomik olması Kanada’yı öne çıkaran unsurlardan bazılarıdır.

 

Kanada’da Yaşam Kalitesi

Kanada, BM raporlarına göre dünyada kişi başına en çok eğitim ve sağlık imkanlarının düştüğü , bu imkanlara herkesin eşit şartlarda erişebildiği ülkedir. Ayrıca Toronta ve Vancouver şehirleri çok güvenli ve temiz şehirlerdir. Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler en çok bu iki şehri seçmektedir.

 

Hem İngilizce Hem de Fransızca Öğrenme imkanı

Kanada’nın İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki resmi dili bulunmaktadır. Ülkenin bazı yerlerinde Fransızca konuşulur. Fransızca konuşan halkın çoğunluğu Quebec eyaletinde yaşar. Kanada’da dil eğitimi için geçirdiğiniz zamanın bir kısmınında İngilizce dil eğitimi, bir kısmında ise Fransızca dil eğitimi alabilirsiniz.

 

Kanada’da Dil Eğitimi Seçenekleri

Kanada dil okulları öğrencilere bir çok farklı program sunar. Bu programlar aşağıdaki gibidir.

Genel İngilizce

Üniversite Hazırlık

IELTS

TOEFL

Mesleki İngilizce Programları

 

Kanada Dil Okulları Eğitim Süresi

Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler en az 4 hafta en fazla 52 hafta olmak üzere istedikleri kadar eğitim alabilirler. Eğitim süresi tamamen öğrencinin tercihine ve bütçesine bağlıdır.IELTS ve TOEFL programları ise genelde 2 ay süren programlardır.

 

Kanada Dil Okulları Konaklama Seçenekleri

Kanada dil okulları genellikle öğrencilere aile yanı ve öğrenci rezidansı olmak üzere iki seçenek sunmaktadır. Bizim en çok tavsiye ettiğimiz seçenek aile yanı seçeneğidir. Kanada’da gerçekten çok kaliteli aileler denk gelmektedir. Ayrıca ana dili İngilizce olan bir aile ile aynı evde yaşamak İngilizce pratik yapmanız açısından bulunmaz bir nimettir.

Öğrenci rezidansı (yurt seçeneği) Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için ikinci bir seçenektir. Yurtlarda bir veya iki kişilik odalar bulunur. Diğer yurt arkadaşlarınız sizin gibi dünyanın farklı yerlerinden gelen uluslararası öğrenciler olacaktır.

 

Kanada’da Dil Eğitimi Kaliteli Midir?

Dil okulları Kanada hükumeti tarafından denetlenmektedir. Dolayısıyla tüm Kanada dil okulları belirli bir eğitim kalitesine ve standardına sahiptir.

Bilgi İstek Formu