Kanada’da Dil Eğitimi Sonrasında Üniversiteye Kolay Geçiş

Kanada’da İngilizce dil eğitiminden sonra dil okulunun anlaşmalı olduğu üniversitelere kolayca geçiş sağlanabilmektedir. Bu program “Pathway” olarak bilinmekte ve Kanada üniversitelerinden kabul almakta zorlanan öğrenciler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Kanada’da üniversiteye hazırlık (Pathway) aşaması olarak düşünülen bu program sayesinde öğrenciler hem yeterli İngilizce seviyesine ulaşmakta hem de akademik anlamda temellerini oluşturmaktadırlar.

 

Kanada’da üniversite hazırlık (Pathway) programlarında öğrenciler, Kanada’da okumak istedikleri bölüme ait derslerin akademik düzeyde temel eğitimini de almaktadırlar. İngilizce eğitimiyle birlikte sunulan bu akademik dersler sayesinde öğrenciler üniversiteye kendilerinden daha emin olarak başlamakta ve başarılı olma oranları artmaktadır. Kanada’da üniversite hazırlık (Pathway) programında yeterli seviyeye gelen öğrenciler, TOEFL, IELTS gibi İngilizce sınavlara girmeden anlaşmalı olan üniversitelere geçiş yapabilmektedirler.

 

Kanada’da üniversite hazırlık (Pathway) programları ILAC bünyesinde yapılmaktadır.  ILAC’ta sunulan hazırlık programlarında başarılı olan öğrenciler, ILAC’ın anlaşmalı olduğu üniversitelere kolayca geçebilmektedirler. Kanada’da üniversite hazırlık (Pathway) programlarının eğitim süreleri öğrencinin durumuna göre değişiklik göstermekte olup, 2 ay sürebileceği gibi 1 yılda sürebilmektedir. Akademik İngilizce düzeyi iyi olan öğrenciler daha kısa sürede hazırlık eğitimini tamamlamaktadırlar.

 

Kanada’da üniversite hazırlık (Pathway) programı ile öğrenciler İngilizcelerini geliştirip, akademik hayata hazırlanmanın yanında hazırlık dönemi boyunca Kanada’da nasıl yaşanacağını, Kanada’nın kültürünü öğrenmekte ve yeni arkadaşlar edinerek çevrelerini genişletmektedirler.

 

ILAC iş birliği ile Kanada’da üniversite hazırlık (Pathway) programları Toronto ve Vancouver şehirlerinde sunulmaktadır.

 

Kanada’da üniversite hazırlık (Pathway) programları hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru için İntergenç Eğitim Danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi İstek Formu