FORM DOLDURUN
Hayallerinden Vazgeçme İntergenç Yanında

Malta’da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

MALTA’DA DİL EĞİTİMİ VE ÇALIŞMA İZNİ

 

Malta’da İngilizce dil eğitimi alan öğrencilerin yakın zamana kadar çalışma izinleri yoktu. Ancak yeni düzenleme ile Malta’da kurs süresi olarak 12 hafta üzeri İngilizce dil okullarına kayıt yaptıran öğrenciler çalışma iznine sahip olacaklar.

Malta’da dil eğitimi alırken part-time yani yarı zamanlı, yasal olarak haftada 20 saat çalışma izniniz olacak. Bir turizm adası olan Malta’da otellerden, kafe ve barlara, restoranlara kadar geniş bir yelpazede iş bulabilirsiniz.

Malta dil okullarına giden öğrenciler ilk 90 gün yasal olarak çalışamazlar. Çalışma izniniz 90 günden sonra başlar.Örneğin; 6 aylığına Malta’da dil eğitimi için bulunan bir öğrenci eğitiminin son üç ayında çalışabilir.

Öğrencilere Malta’ya varır varmaz iş aramaya başlamaları tavsiye edilir. Çünkü çalışma izninizin onaylanması 4 hafta sürmektedir. Ayrıca iş yeriniz sizin yerinize çalışma izni başvurunuzu yapabilir.Çalışma izni başvurusu yapmak için ilk 12 haftanın dolmasını beklemeye gerek yoktur.

Çalışma izni başvurusu ücreti 150 Euro’dur ve çalışma izniniz onaylandıktan sonra 80 Euro daha ödenmektedir. Bir diğer önemli husus ise Malta’daki dil okulunda derslere katılımınız %75’in altına düşmemesi gerekiyor.