FORM DOLDURUN
Hayallerinden Vazgeçme İntergenç Yanında

GÖKHUN ERBEK, BUDAPEŞTE

Gökhun Erbek, Budapeşte Metropolitan Üniversitesi, Budapeşte

Ailemin desteği ile lise son sınıfta yurtdışında eğitim almaya karar verdim. Farklı ülke görmek, yurt dışında yaşamak ve tabiki de dil öğrenmek beni karar almamda etkileyen unsurlardı.

İnternetten yurtdışında okuyanların paylaşımlarını inceledim ve yurtdışı eğitim fuarlarına giderek okullar hakkında bilgi aldım.

Yurtdışı eğitimine karar vermemiz ve işlemlere başlamamızın ilk anından okulda geçireceğim süre dahilinde destek verecek bir danışmanlık firması arıyordum.Okul kaydı , vize ve passaport işlemleri,yurt kaydı,okulun ve şehrin tanıtımı,eve çıkmak için destek ve bunun gibi çoğu işlemlerde yardım aldım.

Yurda uyum sağlamak , yabancı dilim yeterli olmadığı için şehre uyum sağlamak biraz zaman aldı.Budapeşte rahat huzurlu ve cidden tarihi anlamda güzel bir şehir.İnsanlar ne yaptığınızı umursamıyor herkes kendi hayatını yaşıyor.Güzel bir eğitim alıyorum okulun eğitimi gayet iyi.

Aylık 2000 lira civarında bir harcamam oluyor. Bu harcamaya yurt parası , yiyecek,ulaşım ,eğlence dahil.

İleride Erasmus ile başka ülkere gidip yabancı dilimi ve eğitimimi geliştirmek istiyorum.Macaristan ciddi anlamda güzel bir ülke ve ülke birazcık soğuk dilinizi geliştirmek için gelecekseniz gayet güzel bir yer.

 

yorum Yap