Viyana İşletme ve Ekonomi Üniversitesi (Wirthschafts Universität Wien)

Viyana İşletme ve Ekonomi Üniversitesi (Wirthschafts Universität Wien), 1898 yılında kurulmuş olup, Avrupa’daki işletme ve ekonomiye odaklanan en büyük üniversitedir. Üniversitenin belirlediği hedeflerden biri, dünyanın önde gelen yüksek öğrenim kurumları arasında bir yer edinmek ve sürdürmektedir.

 

Viyana İşletme ve Ekonomi Üniversitesi, İngilizce eğitim veren yüksek lisans programlarını sunarak ve araştırma faaliyetlerinde küreselleşmeyi vurgulayarak küresel profilini güçlendirmeye çalışan yenilikçi bir üniversitedir. Üniversite uluslararası alanda İngilizce ismi olan “Vienna University of Economics and Business” ile anılmaktadır.

 

İşletme ve Ekonomi üniversiteleri için önde gelen üç uluslararası akreditasyon olan EQUIS, AACSB ve AMBA’ya Viyana İşletme ve Ekonomi Üniversitesi de sahiptir. Bu akreditasyonlar üniversitenin yüksek kalitede olduğunun kanıtı niteliğindedir. Dünya üzerindeki üniversitelerin %1’den daha azı bu üç akreditasyona sahip olmak için talepte bulunabilirler. Viyana İşletme ve Ekonomi Üniversitesi, Almanca konuşulan okulların içinde bu akreditasyonlara sahip iki okuldan biri olup, seçkinliğini kanıtlamıştır.

 

Uluslararası öğrenci profiline sahip olan üniversitenin kampüsünde her dört öğrenciden biri yurtdışından öğrenime gelmektedir. 110 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrencilerin sayısı 23.000 bini aşmaktadır.

 

Viyana İşletme ve Ekonomi Üniversitesi’nin modern kampüsü, etkileyici ve ödüllü mimarisi sayesinde öğrencileri ve çalışanlarının dışında bölge sakinleri tarafından da ziyaret edilen bir okuldur. Öğrencilere sunulan olanaklar arasında araştırma kapasitesi geniş bir kütüphane ve öğrenim merkezi, modern interaktif derslikler ve öğretim materyalleri, ofisler, akademik alt yapı tesislerine ilaveten restoranlar, kafeler, fırın, süpermarket, kitapevleri, spor merkezi ve çocuk bakım merkezi gibi halka açık alanlar da sunulmaktadır.

 

Yaklaşık 240 partner üniversite ağına sahip olan Viyana İşletme ve Ekonomi Üniversitesi tüm Avrupa’da, Asya’da ve ABD’de yer alan üniversiteler ile değişim programları ve yaz okulları sayesinde öğrenciler yurtdışındaki deneyimlerden faydalanabilmektedir.

 

QS World University Rankings’te Viyana İşletme ve Ekonomi Üniversitesi’nin Ekonomi ve Ekonometri programı sıralamada 101 ile 150 arasında yer almaktadır.

Viyana İşletme ve Ekonomi Üniversitesi Lisans Programları

Viyana İşletme ve Ekonomi Üniversitesi’nde (Vienna University of Economics and Business) lisans programları 3 yıl sürmekte ve her bir programda öğrenciler 180 AKTS kredisi almaktadırlar. Üniversitenin İşletme Hukuk programı Almancanın yanında İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Rusça ve İspanyolca dillerinde de eğitim sunmaktadır. Ayrıca İşletme ve Ekonomi programında da hem Almanca hem de İngilizce eğitim seçeneği bulunmaktadır. Uluslararası öğrencilerin dönemlik eğitim ücretleri 726,72 EURO olarak düzenlenmiştir.

 

 • İşletme, Ekonomi ve Sosyal Bilimler
 • İşletme ve Ekonomi
 • İşletme Hukuku

 

Viyana İşletme ve Ekonomi Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

Viyana İşletme ve Ekonomi Üniversitesi’nde (Vienna University of Economics and Business) yüksek lisans programları İngilizce ve Almanca programlar olarak ikiye ayrılmıştır. Yüksek Lisans eğitim ücretleri her sömestr başında 726,72 EURO olarak ödenmektedir.

 

 • Ekonomi (İngilizce)
 • Bilgi Sistemleri (İngilizce)
 • Uluslararası Yönetim (İngilizce)
 • Pazarlama (İngilizce)
 • Sosyo-Ekolojik Ekonomi ve Politika (İngilizce)
 • Strateji, İnovasyon ve Yönetim Kontrolü (İngilizce)
 • Tedarik Zinciri Yönetimi (İngilizce)
 • İhracat ve Globalleşme Yönetimi (Almanca)
 • Finans ve Muhasebe (Almanca)
 • Sosyoekomi (Almanca)
 • Yönetim (Almanca)
 • Vergilendirme ve Muhasebe (Almanca)
 • İşletme Hukuku (Almanca)
 • İşletme Eğitimi (Almanca)

Viyana’da üniversite eğitimi alacak öğrenciler özel yurtlarda ve devlet yurtlarında kalabilir. Avusturya’da tüm yurt organizasyonları devlet denetiminde olan OEAD isimli kuruluş tarafından yapılır. OEAD’ya bağlı bir çok özel ve devlet yurdu vardır.

 

Viyana’daki yurtlar temiz, modern ve bakımlıdır. Tek kişilik ve iki kişilik olmak üzere iki seçenek mevcuttur. Bazı odaların banyo ve tuvaleti kendi içinde , bazı odaların ise paylaşımlıdır.

 

Mutfak kullanımı ise genellikle diğer odalarla ortaktır.

Aylık yurt kiranız yukarıda da belirttiğimiz özelliklere göre değişir.

 

Aylık kiralar 250 Euro’dan başlar 400 Euro’ya kadar çıkar. Tamamen sizin tercihlerinize göre belirlenecektir.

Bilgi İstek Formu