Viyana Üniversitesi Ön Kayıt – Ön Başvuru

Viyana Üniversitesi her sene dünyanın bir çok yerinden yüz binlerce başvuru alır. Bu sebepten ötürü kabul belgenizin gelmesi gecikebilir. Üstelik kabul belgeniz geldikten sonra oturum iznine başvuru yapacağınızı da unutmayalım. Ortalama ik üç ay da oturum izni başvurusunun sonuçlanması için gereken süreyi eklersek sizin için her bir gün kıymetli olacaktır.

 

Okulun başlangıç dönemini kaçırmamak için en kısa zamanda Viyana Üniversitesi tarafından kabul belgenizin gelmesi gerekir. En kısa zamandan kastımız bu sürenin iki ayı geçmemesinde fayda vardır.

 

Türk öğrencilerin Viyana Üniversitesine başvuru yapabilmesi için gereken evraklardan biri ÖSYM yerleşme belgesidir. İşte bugüne kadar tüm süreci yavaşlatan  bu belge idi. Çünkü ;Türk öğrenciler ÖSYM yerleşme sonuçlarını beklemek zorunda idiler.

 

Son iki yıldır Viyana Üniversitesi online ; yani internet üzerinden yapılan bir başvuru sistemine geçti. Böylelikle öğrencilerin ÖSYM yerleşme belgesi olmasa bile bu online sistem üzerinden öğrencilerin hesabını açabiliyoruz. Gerekli evrakları ise öğrenci temin ettiği zaman yüklüyoruz.

 

Viyana Üniversitesinin son başvuru tarihi bitip başvurular değerlendirilmeye başlandığı zaman, Viyana Üniversite ilk önce online başvuru sisteminde hesap açan öğrenciden değerlendirmeye başlar ve son hesap açan kişiye doğru gider. Bu sayede Türk öğrenciler lise son sınıfta okudukları yılın Ocak, Şubat aylarında bile başvuru sisteminde hesap açma işlemlerini yapabilirler.

 

İntergenç rehberliğinde bu işlemi yaparak Viyana Üniversitesinden kabul belgenizin gelmesi işlemini hızlandırabiliriz.

Bilgi İstek Formu