Viyana’da Almanca Hazırlık

Viyana’da eğitim alacak öğrencilerin B2 seviyesinde Almanca dil bilgisine sahip olması gerekir. Eğer yeterli Almanca seviyesine sahip değilseniz Viyana’da üniversite eğitimine başlamadan önce toplam dört dönem , yani iki sene Almanca hazırlık alma hakkına sahipsiniz.

 

Viyana’daki Almanca hazırlık eğitimi iki dönemde bitirebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Olur da iki dönem sizin için yeterli olmaz ise daha önce de belirttiğimiz gibi iki dönem daha hazırlık alma hakkınız olacaktır.

 

Almanca Hazırlık Programlarına Kimler Katılabilir :

Viyana’daki devlet üniversitelerinden kabul almış tüm öğrenciler Almanca hazırlık programına katılabilir. Avusturya’da hazırlık programları ortaktır. Örneğin ; Viyana’da Almanca hazırlık veren üç tane eğitim kurumu vardır. Bu program Viyana’da üniversite eğitimi alacak ve yeterli dil yeterliliğine sahip olmayan öğrencileri hazırlayan üniversite hazırlık programıdır.

Orijinal adı : Vorstudienlehrgangs der Wiener Universitäten (VWU).

 

VWU eğitimi veren kurumlar :

        Sprachenzentrum der Universität Wien: die Barater

        Deutsch-Kolleg – Österreichische Orient-Gesellschaft Hammer-Purgstall (ÖOG)

 

Yukarıdaki kurumlardan en bilindik olanı ise Viyana Üniversitesinin kendi hazırlık okuludur. Ana kampüsten bağımsız bir dil eğitim kampüsü vardır ve ismi Sprachenzentrum der Universität Wien olarak geçer. Burada sadece Viyana Üniversitesi’nden kabül alan öğrenciler değil , diüer üniversitelerden kabul alan öğrenciler de hazırlık eğitimi alabilir.

 

Almanca Hazırlık Ücreti :

Viyana’da almanca hazırlık eğitiminin dönemlik ücreti 1180 Euro’dur.

Bilgi İstek Formu