Viyana’da Konaklama Seçenekleri

Viyana’da eğitim alacak öğrenciler için en uygun seçenek öğrenci yurtlarıdır. Viyana ve Avusturya ülke genelinde yurtlar çok iyi fiziki şartlara sahip ve temiz yurtlardır. Yurtlarda ; tek kişilik ve çift kişilik odalar bulunmaktadır. Banyosu, mutfağı , tuvaleti oda içinde olan yurtlar da vardır , diğer odalarla paylaşımlı olan odalar da vardır.

 

Aylık yurt kiraları 280 Euro’dan başlar 400 Euro’ya kadar çıkar. Bu fiyat odanın özelliklerine göre değişir. Örneğin banyosu ve tuvaleti kendine ait iki kişilik bir odayı aylık ortalama 320-330 euro ücret karşılığı tutabilirsiniz.

 

Avusturya’daki tüm öğrenci yurtları devlet kontolündedir ve devlet tarafından akreditasyona sahiptir. Kiralamak istediğiniz yer özel bir yurt dahi olsa tüm yurt kiralama işlemleri devlet kontrolünde olan resmi bir kurum üzerinden yapılır.

 

Yurt haricinde bir diğer seçenek ise ev kiralamaktır. Fakat Viyana’da ev tutmak kolay bir iş değildir. Çok fazla kiralık ev yoktur ve bir eve bir çok kişi talip olur. Ev sahibi ise bu taliplerin arasından bir kişiyi seçer. Genelde iş sahibi, geliri garanti olan kişiler ev sahiplerinin tercihidir. Olur da şansınız yaver gider ise iki kişilik bir evi arkadaşınızla birlikte aylık ortalama 850-900 Euro kira karşılığı tutabilirsiniz. Stüdyo evler ise 600-700 Euro civarındadır.

Bilgi İstek Formu