Bulgaristan Amerikan Üniversitesi

Bulgaristan Amerikan Üniversitesi (AUBG), ABD ve Bulgaristan hükümetlerinin ortak girişimi sonucunda oluşturulmuş bir kurumdur. Üniversitenin dünyanın her yerinde denkliği mevcuttur. 1991 yılında kurulan üniversite, günümüzde 40’tan fazla ülkeden gelen 1100’ü aşkın öğrenciye eğitim sunmaktadır. Üniversitenin öğretim üyeleri alanında yetkin kişiler olup, dünyanın en iyi okullarından gelmektedirler.

 

Bulgaristan Amerikan Üniversitesi’nde öğrenciler sadece kaliteli Amerikan eğitim sistemi yapısında ders görmekle kalmamakta aynı zamanda hem Amerikan hem de Avrupa diplomasına sahip olmaktadırlar. Çift diploma sayesinde üniversitenin mezunları dünya çapında iş istihdamı konusunda son derece başarılı olmaktadır. Mezunların %98’i kısa sürede bir iş bulmakta ya da lisansüstü programlara kayıt olmaktadırlar.

 

Küreselleşen dünyada iş hayatında başarılı olmak ve özellikle küresel çapta iş istihdamı sağlamak için Bulgaristan Üniversitesi öğrencilerine sayısız avantaj sunmakta ve onları geleceğe hazırlamaktadır. Üniversite bu amaçla dünya çapında önde gelen üniversite, enstitü ve şirketlerle araştırma ve öğrenci değişim programları anlaşmalarına sahiptir. Üniversite, Coca Cola, IBM, Nestle, JP Morgan ve Microsoft gibi uluslararası şirketlerde lisans mezunu öğrencilerine kariyer imkanı sunmaktadır.

 

Bulgaristan Amerikan Üniversitesinin ders müfredatları uluslararası düzeydedir. Üniversite ulusal, ABD ve uluslararası akreditasyonlara sahip olup, Harvard, MIT ve Yale gibi üniversiteleri akredite eden NEASC tarafından akredite edilmiştir.

 

Eğitim Ücretleri

 

Bulgaristan Amerikan Üniversitesinde lisans programlarının eğitim ücretleri yıllık 11,900 USD’dir. İngilizce ve Akademik hazırlık programlarına katılmak isteyen adaylar için hazırlık eğitim ücreti ise 5,850 USD’den oluşmaktadır.

Bulgaristan Amerikan Üniversitesinde kontenjan sınırlaması olduğundan erken başvuru son derece önemlidir

Bulgaristan Amerikan Üniversitesi Lisans Programları

Lisans eğitim süresinin 4 yıl sürdüğü Bulgaristan Amerikan Üniversitesi’nde başvuru için öğrencilerin lise diploması, transkript ve başvuru dilekçesine sahip olmaları gerekmektedir. Eğitim dilinin İngilizce olduğu üniversitede öğrencilerin kabul alması için yeterli düzeyde İngilizce bilmeleri gerekmektedir.

 

İşletme Yönetimi (İngilizce)

Bilgisayar Bilimleri (İngilizce)

Ekonomi (İngilizce)

Avrupa Çalışmaları (İngilizce)

Tarih ve Medeniyet (İngilizce)

Siyaset ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce)

Bu bölüm güncellenmektedir.

Bilgi İstek Formu