EHSEM Üniversitesi

EHSEM Üniversitesi, European Higher School of Economics and Management olarak da bilinmektedir. 2001 yılında kurulan üniversite, Bulgaristan’ın önde gelen genç ve yenilikçi üniversiteleri arasındadır. Üniversitenin temel görüşleri; evrensel insani değerler, anlayış, güven, dürüstlük ve karşılıklı destek gibi profesyonel tutumlara dayanmaktadır.

 

EHSEM Üniversitesi, EFMD, AMBA ve PRİME gibi kuruluşlar tarafından akredite edilmiş olup, uluslararası AACSB kuruluşunun bir üyesidir. Tüm bu akreditasyonlar da üniversitenin yenilikçi, kaliteli ve bilimsel bir üniversite olduğunu göstermektedir. EHSEM Üniversitesinin önemli bir özelliği ise; Avrupa Birliği ülkelerinde ya da diğer ülkelerde kariyer yapmak isteyen öğrencilerine yardımcı olarak onların iş dünyasında yer edinmesini sağlamaktır.

 

Üniversitenin Bulgaristan’da iki ayrı kampüsü yer almakta ve bunlar Sofya ile Plovdiv’de bulunmaktadır. EHSEM Üniversitesi öğrencilere 15 Lisans ve 17 Yüksek Lisans programı sunmaktadır. Üniversitenin eğitim sistemi, tam zamanlı, yarı zamanlı ve uzaktan eğitim seçenekleriyle sunulabilmektedir. Derslerde verilen teorik bilgiler, aynı dönem içerisinde pratikte de uygulanmakta ve bu sayede tecrübeli olan öğrenciler henüz mezun olmadan iş bulma imkanına sahip olmaktadırlar.

 

EHSEM Üniversitesi, öğrencilerine iyi bir eğitim ve kariyer fırsatı sunmak için öğrenci değişim programları (Erasmus) konusunda pek çok üniversite ile iş birliğine ve öğrencilerinin araştırma, staj imkanları için pek çok enstitütü ve şirket ile iş birliğine sahiptir.

 

Üniversitenin eğitim dili İngilizcedir. Yeterli İngilizce seviyeye sahip olmayan öğrenciler, öncelikle üniversitenin Alliance Language School’da sunduğu İngilizce ve Akademik Hazırlık eğitimine katılmaktadırlar. Hazırlık eğitimleri peşin 2,750 Euro veya iki taksit şeklinde toplamda 3,000 Euro olarak ödenebilmektedir.

 

EHSEM Üniversitesinin Lisans eğitim ücretleri 12,900 TL’dir. Aylık taksitler halinde ödenmek istendiği takdirde 16,900 TL olmaktadır. Yüksek Lisans ücretleri ise alan içi peşin olarak 9,900 TL ve taksitli olarak 11,900 TL’den oluşmaktadır. Alan dışı ise peşin 14,850 TL taksitli 16,950 TL’den oluşmaktadır.

 

 

Eğitim ücretleri TL olarak uygulanmakta ve yıl boyunca değişmemektedir.

Ehsem Üniversitesi Lisans Programları 

 

EHSEM Üniversitesi Lisans programlarının eğitim süreleri 4 yıldan oluşmaktadır. Lisans programlarına başvurmak isteyen adayların lise diploması, transkript, IELTS 6.5 veya TOEFL IBT 80 skoruna sahip olmaları gerekmektedir.

 

Finans ve Muhasebe

İşletme Yönetimi

Turizm Yönetimi

Pazarlama ve Satış

Uluslararası İşletme Yönetimi

Bankacılık ve Finans

Uluslararası İş Hukuku

İş / İşletme Psikolojisi

Dijital Ekonomi

Yönetim Bilişim Sistemleri

Ekonomi

Halkla İlişkiler

İnsan Kaynakları Yönetimi

Kurumsal İşletme Yönetimi

Liderlik ve Yönetim

Dijital Toplumda Yönetim ve Yapay Zeka

 

Ehsem Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

 

EHSEM Üniversitesi Yüksek Lisans programlarının eğitim süreleri 1, 1.5 veya 2 yıldan oluşmaktadır. Yüksek Lisans mezuniyetleri Bitirme projesi veya Devlet Komisyon Sınavı ile sonuçlanmaktadır. Yüksek Lisans’a başvurmak isteyen adayların lisans diploması, transkript, IELTS 6.5 veya TOEFL IBT 80 puanlarına sahip olmaları gerekmektedir.

 

MBA

Sigorta ve Risk Yönetimi

Stratejik Liderlik ve Yönetim

Halkla İlişkiler

Dijital Pazarlama

Küresel Yönetim

Kurumsal Yönetim

Girişimcilik ve İnovasyon

İnsan Kaynakları ve Yönetimi

Lojistik Yönetimi

Konaklama İşletmeciliği Yönetimi

Pazarlama ve Marka Yönetimi

Uluslararası İşletme Yönetimi

Yönetim Bilişim Sistemleri

Proje Yönetimi

Organizasyon ve Etkinlik Yönetimi

Uluslararası İş İlişkileri

Bu bölüm güncellenmektedir

Bilgi İstek Formu