UARD Üniversitesi (Bölgesel Kalkınma ve Endüstriyel Tarım Üniversitesi)

UARD Üniversitesi (Bölgesel Kalkınma ve Endüstriyel Tarım Üniversitesi), 1992 yılında kurulan özel bir üniversitedir. Üniversitenin kuruluş amaçları arasında Bulgaristan’da tarım ve bölgesel kalkınmayı sağlamak yer almaktadır. Bulgaristan Hükümeti’nin almış olduğu karar neticesinde kurulan üniversite, Bakanlar konseyince akredite edilmiştir.

 

Bulgaristan’da yer alan üniversite, Türk öğrencilere uzaktan eğitim imkanı sunmaktadır. UARD Üniversitesi, YÖK denkliği olan bir üniversite olup, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde eğitim sunmaktadır. Eğitim kalitesi Bulgaristan hükümeti tarafından desteklenen üniversitede öğrenciler, programlara göre teorik ve pratik eğitim almaktadırlar.

 

Türkiye’nin YÖK denkliği verdiği UARD Üniversitesi, dünyanın pek çok ülkesinde de denkliğe sahiptir. İngilizce bilgileri yetersiz olan öğrenciler, Alliance Language School’da İngilizce & Akademik hazırlık eğitimi almaktadırlar. Hazırlık eğitimlerinin ücretleri 1,250 Euro’dur.

 

UARD Üniversitesinin eğitim dili İngilizce’dir. Uzaktan öğretim ile sunulan Lisans programlarının yıllık peşin ücreti 10,900 TL, aylık 1,240 TL taksitli fiyatı ise 14,900 TL’ye denk gelmektedir. Öğrenciler, vize ve final sınavlarına Bulgaristan’da girmekte ve sınavlar haftasonu yapılmaktadır.

 

UARD Üniversitesi Yüksek Lisans programlarının yıllık ücretleri alan içi peşin 6,900 TL, taksitli 9,900 TL’dir. Alan dışı ise peşin 10,900 TL ve taksitli 13,900 TL olarak belirlenmiştir.

UARD Üniversitesi Lisans Programları

UARD Üniversitesi Lisans programlarının eğitim süreleri 4 yıldan oluşmaktadır. Başvuru koşulları arasında lise diploması, transkript ve İngilizce dil sertifikası yer almaktadır. İngilizce dili yeterli olamayan adaylar hazırlık programına katılmaktadırlr.

 

İşletme Yönetimi

Bankacılık ve Finans

 

UARD Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

UARD Üniversitesi Yüksek Lisans programlarının eğitim süreleri alan içi 2 dönem ve alan dışı 3 dönemden oluşmaktadır. Başvuru koşulları arasında lisans diploması, transkript ve İngilizce dil sertifikası yer almaktadır. İngilizce dili yeterli olamayan adaylar hazırlık programına katılmaktadırlar.

 

İşletme Yönetimi

Bankacılık ve Finans

Bilgi İstek Formu