Dublin International Foundation College

Dublin International Foundation College, 1999 yılında kurulmuş, İngiltere, Amerika, İrlanda ve Avustralya’da ortak olduğu üniversitelere giriş için uluslararası öğrencileri hazırlayan ve özel kurslar sunan bir kolejdir. Lisans ve Lisansüstü programlara girmek isteyen öğrenciler, hazırlık programlarına katılabilmektedir. Kolej şimdiye kadar sunduğu Foundation programları sayesinde ortak olduğu üniversitelere 1000’den fazla öğrenci yerleştirmiştir.

 

Dublin International Foundation College, dünyadaki en iyi 100 üniversitenin 5’i de dahil olmak üzere 40’dan fazla üniversite ile ortaklığa sahiptir. Foundation ve Pre-Masters programlarını başarıyla geçen tüm öğrenciler, seçtikleri alanda bir üniversiteye yerleşmektedirler. Ortak olunan üniversiteler arasında University of Manchester, University of Kent, University of Birmingham, University of Bristol, University of Limerick ve California State University bulunmaktadır.

 

Dublin International Foundation College, Dublin’de şehir merkezine sadece 15 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Griffith College’in kampüsünde yer almaktadır. Öğrenciler, kampüste yer alan toplamda 500 bilgisayara sahip olan 8 adet bilgisayar laboratuvarını, kütüphaneyi, kafe ve spor salonlarını, sosyal kulüpleri, akademik destek ve sosyal tesisleri kullanabilmektedirler.

 

İyi bir eğitim sunan ve öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarında onlara gereken bilgi ve desteği sağlayan Dublin International Foundation College, ACELS, NCUK (The University Consortium) ve MEI (Marketing English in Ireland) tarafından akredite edilmiştir.

Üniversite Hazırlık Programları (Foundation)

Üniversite Hazırlık Programları, uluslararası öğrencilerin lisans programlarına girişlerini sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Programlar 7 ile 9 ay sürmektedir. Derslerde yoğun akademik çalışmalar, İngilizce dil hazırlığı, ders çalışma becerileri ve kültürel yaklaşımlar incelenmektedir. Üniversite Hazırlık Programlarına katılmak isteyenlerin en az 17 yaşında, lise diplomasına sahip ve IELTS’ten minimum 5.0 skoruna sahip olmaları gerekmektedir. Gerekli İngilizce seviyesine sahip olmayan öğrenciler, Dublin International Foundation College’in İngilizce kursunda eğitim alabilmektedirler.

 

Business & Management Foundation Course

Engineering & Technology Foundation Course

Health Science (Medicine) Foundation Programme

Sciences Foundation Course

 

Yüksek Lisans Hazırlık Programları (Pre-Master)

Yüksek Lisans Hazırlık Programı, uluslararası öğrencilerin İngilizce eğitim veren bir üniversitede ders çalışma yöntemlerini ve İngilizce dil becerilerini geliştirebilmeleri için tasarlanmıştır. 6 ay süren hazırlık programları yılda iki kez (Eylül ya da Ocak ayları) yapılmaktadır. Yüksek Lisans Hazırlık Programına katılmak isteyenlerin Lisans diplomasına ve IELTS’ten 5.0 veya eşdeğeri bir sınavdan puan almış olmaları gerekir.

 

Pre-Master Preparation

 

İngilizce Hazırlık Programı (Pre-Foundation)

İngilizce Hazırlık Programı, Üniversiteye Hazırlık ya da Yüksek Lisans Hazırlık programlarına giriş için tasarlanmıştır. Dublin International Foundation College’ın programları için gerekli olan IELTS 5.0 skorunu sağlayamayan öğrenciler, İngilizce Hazırlık Programında eğitim almaktadırlar. Eğitimler Kolejin anlaşmalı olduğu Dublin, Cork veya Galway’deki İngilizce dil okulları tarafından verilmektedir. Eğitimler 3 ya da 6 ay sürmektedir.

 

Foundation Year Language Preparation

Residence: Dublin International Foundation College’ın kampüs içinde Residence’ı bulunmaktadır. Odalar tek ve iki kişilik seçeneklerde sunulmaktadır. Banyo ve tuvaletler ise ortak kullanım alanları olarak katlarda yer almaktadır. Residence’ta ortak kullanıma açık olan mutfak ve oturma odası mevcuttur. Çok fazla talep olmasından dolayı Residence’ta konaklamak isteyen öğrencilerin başvuruları erken bir tarihte yapmaları gerekmektedir.

 

Öğrenci Evi: Dublin International Foundation College öğrencileri, dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ev veya oda kiralamaktadırlar. Genellikle hem şehir merkezine hem de kampüse yakın konumdaki yerlerde konaklama tercihleri yapılmaktadır. Öğrenci evleri internetten ya da üniversite panolarındaki ilanlardan bulunabilir. Öğrenciler genelde bütçelerine göre evlerde tek, iki, üç veya dört kişi kalabilmektedir. Herkesin kendine ait odaları olmakta, yemek ve kişisel harcamalar hariç tüm giderleri ortaklaşa karşılamaktadırlar.

 

Aile Yanı Konaklama: Aile yanı konaklama seçeneği üniversite öğrencilerinin bir diğer tercihidir. Genellikle üniversitede ve yurtdışında ilk senesi olanlar tarafından tercih edilir. Gidilen ülkenin kültürüne, diline ve üniversiteye daha kolay adapte olmak isteyen öğrenciler yerli bir ailenin yanında güven içinde konaklayabilmektedirler. Aile yeni konaklamalarda yine internet üzerinden bulunabilmektedir. Öğrenciler tek kişilik odalarda kalmakta, mutfak, tuvalet ve banyo gibi yerleri aile ile ortaklaşa kullanmaktadırlar.

Bilgi İstek Formu