İrlanda’da 25 Hafta Dil Eğitimi ve Çalışma İmkanı

İrlanda’da 25 haftalık bir dil okuluna giden öğrenciler, İrlanda’da çalışma iznine sahip olarak haftada 20 saat Part-Time (yarı zamanlı) çalışabilmektedirler. Programın adı daha çok Work & Study olarak anılsa da çok az kişi tarafından bilinmektedir. İrlanda’da hem dil eğitimi hem de çalışma imkanı sunan bu program sayesinde katılımcılar daha uygun bir bütçe ile hareket edebilmekte ve çalıştığı zamanlarda İngilizce konuştuğundan dilini daha çok geliştirebilmektedirler.

 

İrlanda’da çalışma izni sağlayan program, 25 hafta dil eğitimi ve Part-Time çalışma sonrasında katılımcılara 7 hafta boyunca haftada 40 saat Full-Time (tam zamanlı) çalışma imkanı sunmaktadır. Böylece katılımcılar İngilizce kursları bittikten sonra İrlanda’da kalmaya devam ederek buldukları bir işte 7 hafta boyunca çalışabilmektedirler.

 

İrlanda’da çalışma izni ile haftada 40 saat tam zamanlı olarak çalışabilmek için belirlenmiş tarihler bulunmaktadır. Bu tarihler Avrupa Birliği dışından gelen katılımcılar için geçerlidir. Toplamda 5 aydan oluşan bu tarihler şöyledir;

          • 1 Mayıs – 31 Ağustos (4 ay)

          • 15 Aralık – 15 Ocak (1 ay)

 

Bu tarihler dışında katılımcıların tam zamanlı çalışma hakları bulunmamakta sadece dil eğitimleri devam ederken haftada 20 saat çalışma imkanları bulunmaktadır.

 

Haftada 40 saat İrlanda’da çalışma iznine sahip olmak isteyenler, kurs katılım tarihlerini de yukarıda belirtilen tarihlere uygun olarak seçmelilerdir. Bu durumda Kasım ayında dil okuluna başlayan bir öğrenci Nisan ayına kadar 25 hafta boyunca hem dil eğitimini almakta hem de haftalık 20 saat çalışma imkanına sahip olmaktadır. Kursu biten öğrenci Mayıs ayından başlayarak 7 hafta boyunca haftada 40 saat çalışabilmektedir.

 

İrlanda’da çalışma izni ve 25 hafta dil eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi için İntergenç Eğitim Danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi İstek Formu