Conestoga College

Conestoga College, 1967 yılında kurulmuş olup, Politeknik eğitim alanında Ontario eyaletinde en hızlı büyüyen kamu üniversitelerinden biridir. Üniversitenin 8 ayrı kampüsü bulunmakta ve toplamda 12.500’den fazla öğrenci eğitim görmektedir. Öğrencilerin 3.200’den fazlasını dünya çapında 80 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Öğrencilerin başarılı bir kariyer inşa edebilmeleri için teorik tabanlı eğitimden ziyade uygulamalı eğitim benimsenmiştir.

 

Üniversitenin ana kampüsü, Doon (Kitchener) kampüsüdür. Diğer kampüsleri; Cambridge Campus, Guelph Campus, Waterloo Campus, Brantford, Cambridge Downttown, Ingersoll Skills Training Centre ve Staratford. Modern bir üniversitenin sahip olması gereken tüm tesis ve olanaklara sahip olan Conestoga College’da medikal merkez, kütüphaneler, laboratuvarlar, öğrenim merkezleri, spor alanları, öğrenci kulüpleri, sağlık hizmeti, kariyer merkezi, yemekhane ve ulaşım servisi bulunmaktadır.

 

Conestoga College, uygulamalı sanat ve teknoloji alanında adını duyuran bir üniversite olup, kamu tarafından finanse edilen ve Kanada’da teknoloji enstitülerinin sesi olan Polytechnics Canada’nın kurucu üyelerinden biridir. Üniversitenin üç temel araştırma kaynağı vardır; uygulamalı araştırma, araştırma etiği incelemesi ve kurumsal araştırma. Öğrenciler bu üç temel araştırma kaynağı doğrultusunda toplumu meşgul eden konular üzerine araştırma yapmaları konusunda teşvik edilmektedir.

 

Lisans, diploma ve sertifika düzeyinde 200’den fazla programa sahip olan üniversite, günümüze kadar 124,000’in üzerinde mezun vermiştir. Kariyer merkezinin de desteğiyle, mezun öğrenciler, iş istihdamı konusunda kolayca fırsat yakalayabilmektedirler. Sektörden alınan geri bildirimlerin gösterdiği kadarıyla firmalarda iş verenlerin Conestoga College mezunlarından memnuniyet oranı Ontorio eyaletindeki üniversiteler arasında en iyilerdendir.

Conestoga College Lisans Programları

Conestoga College’da Lisans eğitimi almak isteyen aday öğrenciler, lise diplomasına, İngilizce yeterlilik belgesine ve referans mektuplarına sahip olmalılardır. İngilizce yeterlilik için TOEFL IBT 88 veya IELTS 6.5 gerekmektedir. Yeterli puanı alamayan öğrenciler, üniversitenin sunduğu İngilizce hazırlık kursuna katılabilmektedirler.

 

Turizm ve İşletme Fakültesi

Bachelor of Business Administration – International Business Management

Bachelor of Business Administration – Accounting, Audit and Information Technology

Bachelor of Public Relations

 

Mühendislik ve Bilgi Teknolojileri Fakültesi

Bachelor of Applied Technology – Architecture – Project and Facility Management

Bachelor of Engineering – Building Systems Engineering

Bachelor of Engineering – Electronic Systems Engineering

Bachelor of Engineering – Mechanical Systems Engineering

Bachelor of Interior Design

 

Sağlık, Yaşam Bilimleri ve Toplum Hizmetleri Fakültesi

Bachelor of Applied Health Information Science

Bachelor of Community and Criminal Justice

Bachelor of Early Learning Program Development

Bachelor of Environmental Public Health

 

Media ve Tasarım Fakültesi

Bachelor of Design

Residence: Conestoga College’ın Cambridge ve Kitchener kampüslerinin yanında, kendi öğrencileri için özel yurtları mevcuttur. Yurtlarda odalar tek kişilik ve özel banyo-tuvaletli olarak bulunmaktadır. 24 saat güvenlik hizmetinin sunulduğu yurtlarda öğrencilerin ortaklaşa kullanabileceği oturma odası, mutfak, ders çalışma odası, spor salonu, oyun odası ve çamaşırhane gibi alanlar bulunmaktadır. Conestoga College’ın yurtlarında konaklamak isteyen öğrencilerin erken başvuru yapmaları tavsiye edilmektedir.

 

Öğrenci Evi: Conestoga College öğrencileri, dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ev veya oda kiralamaktadırlar. Genellikle hem şehir merkezine hem de kampüse yakın konumdaki yerlerde konaklama tercihleri yapılmaktadır. Öğrenci evleri internetten ya da üniversite panolarındaki ilanlardan bulunabilir. Öğrenciler genelde bütçelerine göre evlerde tek, iki, üç veya dört kişi kalabilmektedir. Herkesin kendine ait odaları olmakta, yemek ve kişisel harcamalar hariç tüm giderleri ortaklaşa karşılamaktadırlar.

 

Aile Yanı Konaklama: Aile yanı konaklama seçeneği üniversite öğrencilerinin bir diğer tercihidir. Genellikle üniversitede ve yurtdışında ilk senesi olanlar tarafından tercih edilir. Gidilen ülkenin kültürüne, diline ve üniversiteye daha kolay adapte olmak isteyen öğrenciler yerli bir ailenin yanında güven içinde konaklayabilmektedirler. Aile yeni konaklamalarda yine internet üzerinden bulunabilmektedir. Öğrenciler tek kişilik odalarda kalmakta, mutfak, tuvalet ve banyo gibi yerleri aile ile ortaklaşa kullanmaktadırlar.

Bilgi İstek Formu