Kanada’da Dil Eğitimi Sonrasında Üniversiteye Kolay Geçiş

Kanada’da İngilizce dil eğitimi sonrasında üniversiteye geçiş programlarına “Pathway” denilmektedir. Kanada’da üniversite okumak isteyen ancak yeterli İngilizce seviyeye ve akademik bilgiye sahip olmayan öğrenciler, üniversiteye hazırlık programlarına katılarak yeterli konuma gelmektedirler.

 

Kanada’da üniversite hazırlık (Pathway) programlarında Kanada’da üniversite okumak isteyen öğrencilere akademik İngilizce dil eğitimi ile okumak istedikleri bölüme yönelik bazı derslerin temel eğitimi de sunulmaktadır. Akademik anlamda alınan bu temel dersler ile öğrencilerin üniversite hayatında başarılı bir yol izlemesine yardımcı olunmaktadır. Öğrenciler almış oldukları eğitim ile yeterli seviyeye geldikleri takdirde IELTS, TOEFL gibi İngilizce sınavlarına girmeden üniversiteye geçiş yapabilmektedirler.

 

Kanada’da üniversite hazırlık (Pathway) programları ILAC iş birliği ile yürütülmektedir. Öğrenciler, almış oldukları hazırlık eğitimi sonrasında ILAC’ın anlaşmalı olduğu üniversitelere kolayca yerleşebilmektedirler. ILAC iş birliği ile Kanada’da üniversite hazırlık (Pathway) eğitimlerinin süresi katılacak öğrencilerin akademik İngilizce seviyesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu durumda 2 ay hazırlık eğitimi alıp üniversiteye geçiş yapılabileceği gibi 1 yıllık hazırlık eğitimi sonrasında da geçilebilmektedir.

 

Kanada’da üniversite hazırlık (Pathway) programları sayesinde öğrenciler sadece İngilizcelerini geliştirip, akademik hayata hazırlanmakla kalmamakta aynı zamanda hazırlık süreci boyunca Kanada’da nasıl yaşanacağını, kültürünü öğrenmekte ve yeni arkadaşlar edinerek çevrelerini genişletmektedirler. Bu sayede üniversiteye kendilerinden daha emin olarak başlamaktadırlar.

 

ILAC iş birliği ile Kanada’da üniversite hazırlık (Pathway) programları Toronto ve Vancouver şehirlerinde sunulmaktadır.

 

Kanada’da üniversite hazırlık (Pathway) programları hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru için İntergenç Eğitim Danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi İstek Formu