Seneca College

Seneca College, 1967 yılında kurulmuş ve 50 yıldan fazla bir süredir deneyimle eğitim vermeye devam eden uygulamalı bilimler devlet üniversitesidir. Üniversitenin Toronto ve York bölgesi ve Peterborough’da toplamda 10 kampüsü bulunmaktadır. Öğrencilerin sürekli değişen ihtiyaçlarını karşılamak ve kaliteli eğitim deneyimi sunmak için güncel ekipman, gelişmiş öğretim metodolojisi ile teknolojik öğretim ortamı sunmaktadır.

 

Seneca College, lisans, yüksek lisans, diploma ve sertifika düzeylerinde toplamda 30.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Öğrencilerin 5.300’den fazlasını 130 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Üniversite kurulduğu günden bu yana binlerce öğrenciyi mezun etmiş ve onların başarılı yöneticiler, senatörler, pilotlar, moda tasarımcıları, medyacılar ve girişimciler olmaları ile övünmektedir.

 

Kanada’nın en büyük devlet destekli üniversitesi olan Seneca College, uygulamalı araştırma, inovasyon ve girişimcilik ile dünya sorunlarına çözümler bulmaya çalışarak toplum refahını yükseltmeyi hedeflemektedir. Üniversite araştırma çalışmalarını yürütürken dünyadaki 60’tan fazla üniversite, enstitü ve endüstri liderleriyle iş birliği yapmaktadır. Yapılan araştırma ortakları arasında Canadian Society of Microbiologists, Network of Networks, Pharmaceutical Sciences Group ve Clinical Research Association of Canada yer almaktadır.

 

Seneca College, öğrencilerinin küresel bakış açılarını geliştirmek ve farklı ülkeler tanımalarını sağlamak amacıyla dünya çapında pek çok üniversite ile öğrenci değişim anlaşmasına sahiptir. Bu üniversiteler arasında Artevelde University College, Robert Gordon University, Business Academy Aarhus, EFAP Paris ve University of Applied Sciences Utrecht bulunmaktadır.

Seneca College Lisans Programları

Seneca College Lisans programları 3 veya 4 yıllık eğitim sürelerinden oluşmaktadır. Üniversitenin Lisans programlarının kabul şartları arasında lise diploması, referans mektupları ve İngilizce dil yeterliliği bulunmaktadır. İngilizce dil yeterliliği IELTS, TOEFL veya PTE gibi sınavlarla kanıtlanabileceği gibi üniversitenin kendi yapmış olduğu sınavada girilebilir. Yeterli seviyede İngilizce bilgisine sahip olmayan öğrenciler, üniversitenin İngilizce hazırlık kursuna katılabilmektedirler.

 

Lisans Programları

Bachelor of Aviation Technology

Bachelor of Behavioural Psychology

Bachelor of Child Development

Bachelor of Commerce – Business Management

Bachelor of Commerce – Business Technology Management

Bachelor of Commerce – Financial Services Management

Bachelor of Commerce – Human Resources Strategy and Technology

Bachelor of Commerce – International Accounting and Finance

Bachelor of Commerce – International Business Management

Bachelor of Commerce – Marketing

Bachelor of Community Mental Health

Bachelor of Healthcare Management

Bachelor of Interdisciplinary Studies

Bachelor of Technology – Informatics and Security

Bachelor of Technology – Software Development

Bachelor of Therapeutic Recreation

Nursing (Collaborative BScN Degree Program with York University)

 

Seneca College Yüksek Lisans Sertifika Programları

Seneca College Yüksek Lisans sertifika programları Lisans sonrası ilgili olduğu alanda uzmanlaşmak isteyen kişiler için tasarlanmıştır. Genellikle 2 sömestr yani 1 yıllık eğitimlerden oluşmaktadır. Katılımcıların Lisans diplomasına, referans mektubuna ve yeterli seviyede İngilizce bilgisine ihtiyaçları vardır. IELTS, TOEFL veya PTE skorları olmayan adaylar, üniversitenin sunduğu İngilizce hazırlık programına katılabilmektedirler.

 

Yüksek Lisans Sertifika Programları

3D Animation

Advanced Accounting and Finance

Advanced Investigations and Enforcement

Airline Pilot Flight Operations

Applied Electronics Design

Bioinformatics

Brand Management

Clinical Research

Cosmetic Science

Database Application Developer

Documentary and Non-Fiction Media Production

Energy Management – Built Environment

Event Management – Event and Exhibit Design

Event Marketing – Sports, Entertainment, Arts

Financial Planning

Financial Services Compliance Administration

Fraud Examination and Forensic Accounting

Game Art and Animation

Global Hospitality Business Development

Global Hospitality Operations Management

Global Hospitality Services Leadership

Government Relations

Human Resources Management

Infant and Early Child Mental Health

International Business Management

Large Animal Health and Production

Marketing Management

Mental Health Intervention

Non-Profit and Social Sector Management

Pharmaceutical Regulatory Affairs and Quality Operations

Professional Accounting Practice

Project Management – Environmental

Project Management – Information Technology

Public Administration

Public Relations – Corporate Communications

Public Relations – Investor Relations

Public Relations – Investor Relations

Sales Force Automation and CRM Analytics

Social Media Analytics

Social Media

Strategic Marketing and Marketing Analytics

Supply Chain Management – Global Logistics

Sustainable Business Management

Technical Communication

Visual Effects for Film and Television

Residence: Seneca College, öğrencilerine kampüs içinde yurt olanağı sunmaktadır. Güvenli ve elverişli bir ortam sunan yurtlar hem Newnham hem de King kampüslerinde bulunmaktadır. Yurtlarda odalar tek kişilik olarak sunulmakta, banyo ve tuvaletler ise paylaşımlı olarak kullanılmaktadır. Yurtlarda yer alan büfelerden öğrenciler alışveriş yapabilmekte ve ortak kullanılan mutfakta yiyeceklerini hazırlayabilmektedirler. Ayrıca oturma odası, çalışma salonu, çamaşırhane, oyun odası ve spor salonu gibi ortak kullanılan alanlarda mevcuttur. Yurtlarda konaklamak öğrencileri her ay yaşayacakları fatura ve kira gibi endişelerden uzak tutmaktadır.

 

Öğrenci Evi: Seneca College öğrencileri, dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ev veya oda kiralamaktadırlar. Genellikle hem şehir merkezine hem de kampüse yakın konumdaki yerlerde konaklama tercihleri yapılmaktadır. Öğrenci evleri internetten ya da üniversite panolarındaki ilanlardan bulunabilir. Öğrenciler genelde bütçelerine göre evlerde tek, iki, üç veya dört kişi kalabilmektedir. Herkesin kendine ait odaları olmakta, yemek ve kişisel harcamalar hariç tüm giderleri ortaklaşa karşılamaktadırlar.

 

Aile Yanı Konaklama: Aile yanı konaklama seçeneği üniversite öğrencilerinin bir diğer tercihidir. Genellikle üniversitede ve yurtdışında ilk senesi olanlar tarafından tercih edilir. Gidilen ülkenin kültürüne, diline ve üniversiteye daha kolay adapte olmak isteyen öğrenciler yerli bir ailenin yanında güven içinde konaklayabilmektedirler. Aile yeni konaklamalarda yine internet üzerinden bulunabilmektedir. Öğrenciler tek kişilik odalarda kalmakta, mutfak, tuvalet ve banyo gibi yerleri aile ile ortaklaşa kullanmaktadırlar.