Thompson Rivers University

Thompson Rivers University, 1970 yılında Kanada’nın Britanya Kolumbiya eyaletinde yer alan Kamloops kentinde kurulmuş lisans, yüksek lisans ve sertifika programları sunan bir kamu öğretim ve araştırma üniversitesidir. Üniversitenin ana kampüsü Kamloops ve diğer kampüsü Williams Lake kampüstür. Her iki kampüste de toplamda yaklaşık 26.000 öğrenci eğitim görmektedir. Merkezi bir konumda yer alan Kamploops kampüsü, 250 hektarlık bir alana sahiptir. Kampüste modern öğrenim merkezleri, parklar, spor alanları, medikal merkez, kafeler, kütüphaneler, laboratuvarlar, açık toplantı alanları ve konferans salonları yer almaktadır.

 

Uluslararası öğrencilerin de tercihleri arasında yer alan Thompson Rivers University, öğrencilerin akademik ve profesyonel başarılarını artırmak için eleştirel düşünmelerini, zorlayıcı sorular sormayı ve zorlayıcı cevaplar arama yeteneklerini geliştirmektedir. Üniversitede toplamda 49.000’den fazla mezun verilmiş ve bunların 15.000’inden fazlasını uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır.

 

Thompson Rivers University’nin Yeni Zelanda, Çin, Güney Kore, Birleşik Arap Emirlikleri de dahil dünyanın dört bir yanından 60’tan fazla üniversite ile öğrenci değişim anlaşması bulunmaktadır. Anlaşma sağlanan üniversiteler arasında Tianjin University of Technology ve Kyunghee University de bulunmaktadır.

 

Thompson Rivers University, uluslararası öğrencilerine mezuniyetleri sonrasında kampüs içinde ya da kampüs dışında çalışma imkânı sunmaktadır. Eğitimleri süren öğrenciler çalışmak isterlerse haftalık 20 saat olarak hak tanınmaktadır. Eğitimlerinden sonra ya da ara tatillerde tam zamanlı olarak çalışabilmektedirler.

Thompson Rivers University Lisans Programları

Thompson Rivers University’de Lisans eğitimlerinin süreleri 4 yıldan oluşmaktadır. Başvuru için uluslararası öğrencilerden istenen belgeler arasında Lise diploması, referans mektupları, IELTS 6.5 skoru veya TOEFL IBT 88 skoru bulunmaktadır. Yeterli seviyede İngilizce bilmeyen öğrenciler, Üniversitenin hazırlık programından faydalanabilmektedirler.

 

Turizm, Gezi ve Mutfak Sanatları Fakültesi

Bachelor of Tourism Management

Bachelor of Interdisciplinary Studies

Culinary Arts Certificate

Professional Cook – Red Seal Certification

 

Sanat Fakültesi

Bachelor of Communication

Bachelor of Criminology

Bachelor of Economics

Bachelor of Economic and Political Studies

Bachelor of English

Bachelor of Geography and Environmental Studies

Bachelor of History

Bachelor of Science in Mathematics

Bachelor of Mathematics and Economisc

Bachelor of Philosophy

Bachelor of Psychology

Bachelor of Sociology

Bachelor of Theatre

Bachelor of Fine Arts (Visual Arts)

Bachelor of Journalism

Bachelor of Interdisciplinary Studies

 

İşletme ve Ekonomi Okulu

Bachelor of Business Administration

Bachelor of Arts in Economics

Bachelor of Natural Resource Sciences

Bachelor of Tourism

 

Eğitim ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Bachelor of Education (Elementary)

Bachelor of Education (Secondary)

Bachelor of Social Work

 

Sağlık ve Hemşirelik Okulu

Bachelor of Science in Nursing

Bachelor of Health Science, dual credential with Respiratory Therapy

Bachelor of Health Science

 

Fen Bilimleri Fakültesi

Bachelor of Science in Animal Biology

Bachelor of Science in Biology

Bachelor of Science in Cellular, Molecular and Microbial Biology

Bachelor of Science in Chemical Biology

Bachelor of Science in Chemistry

Bachelor of Science in Computing Science

Bachelor of Science in Computing Science and Mathematics

Bachelor of Science in Ecology and Environmental Biology

Bachelor of Science in Environmental Chemistry

Bachelor of Science in General Science

Bachelor of Science in Physics

 

Ticaret ve Teknoloji Okulu

Bachelor of Technology

Bachelor of Technology: Trades & Technology Leadership

 

 

Thompson Rivers University Yüksek Lisans Programları

Thompson Rivers Universtiy’de master eğitimi almak isteyen adaylar, üniversite diplomasına, İngilizce yeterlilik belgesine ve referans mektuplarına sahip olmalılardır. MBA programına katılmak isteyen adaylardan ayrıca minimum 2 yıl iş deneyimi istenmektedir. Adaylar İngilizce dil yeterliliklerini IELTS’den 6.5 veya TOEFL IBT’den 88 alarak sunabilmektedirler.

 

İşletme Fakültesi

Master of Business Administration

Master’s Degrees in Environmental Economics and Management

 

Eğitim Fakültesi

Master of Education

 

Fen Bilimleri ve Sağlık Fakültesi

Master of Nursing

Master of Science in Environmental Science

Residence: Thompson Rivers University, TRU Residence ve McGill Housing olarak kampüs içerisinde iki farklı yurt seçeneği sunmaktadır. Toplamda 800’den fazla öğrenci kapasitesine sahip bu yurtlarda kalmak isteyen öğrencilere erken başvuru yapmaları tavsiye edilmektedir. Yurtlar, tek veya iki kişilik daire şeklinde sunulmaktadır. Daire içerisinde mutfak, banyo ve tuvalet alanları mevcuttur. İki kişilik dairelerde odalar ayrı olarak sunulmaktadır. Yurtlarda 24 saat güvenlik hizmeti sağlanmaktadır. Öğrenciler, internet erişimi, çamaşırhane, oturma odası gibi olanakları paylaşımlı olarak kullanmaktadır.

 

Öğrenci Evi: Thompson Rivers University öğrencileri, dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ev veya oda kiralamaktadırlar. Genellikle hem şehir merkezine hem de kampüse yakın konumdaki yerlerde konaklama tercihleri yapılmaktadır. Öğrenci evleri internetten ya da üniversite panolarındaki ilanlardan bulunabilir. Öğrenciler genelde bütçelerine göre evlerde tek, iki, üç veya dört kişi kalabilmektedir. Herkesin kendine ait odaları olmakta, yemek ve kişisel harcamalar hariç tüm giderleri ortaklaşa karşılamaktadırlar.

 

Aile Yanı Konaklama: Aile yanı konaklama seçeneği üniversite öğrencilerinin bir diğer tercihidir. Genellikle üniversitede ve yurtdışında ilk senesi olanlar tarafından tercih edilir. Gidilen ülkenin kültürüne, diline ve üniversiteye daha kolay adapte olmak isteyen öğrenciler yerli bir ailenin yanında güven içinde konaklayabilmektedirler. Aile yeni konaklamalarda yine internet üzerinden bulunabilmektedir. Öğrenciler tek kişilik odalarda kalmakta, mutfak, tuvalet ve banyo gibi yerleri aile ile ortaklaşa kullanmaktadırlar.

Bilgi İstek Formu