University of Canada West

Kariyer odaklı eğitim sistemini benimseyen University Canada West, 2004 yılında Vancouver şehrinde kurulmuştur. Eğitim sisteminde, teorik derslerin yanında iş dünyasında başarı için uygulamalar da yapılmakta ve öğrencilerin istihdam avantajları güçlendirilmektedir. University Canada West, British Columbia Eğitim Bakanlığı tarafından akredite edilmiştir. Ayrıca EQA (Eğitim Kalite Gücencesi) ve ACBSP tarafından da akredite edilmiştir.

 

Vancouver şehir merkezinde, tarihi Londra binasında yer alan University Canada West, tren istasyonu, deniz otobüsü ve otobüs güzergahları gibi toplu taşıma alanlarına kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Üniversitenin bulunduğu cadde, Vancouver’ın ticaret bölgesi olarak bilinmekte ve dünyanın en büyük şirketlerinden pek çoğu aynı cadde üzerinde yer almaktadır. Vancouver, The Economist dergisi tarafından dünyanın en canlı ve dinamik 3. şehri seçilmiştir.

 

Üniversite Lisans ve Yüksek Lisans düzeyindeki başarılı öğrencilere burs, ödül ve hibe avantajları sunmaktadır. Uluslararası öğrencilerinde faydalanabileceği bu burslar belli koşullar altında ve değerlendirmeler sonucunda verilmektedir. Sınırlı sayıda verilen burs, hibe ve ödüller, her dönem öğrencilerin eğitim ücretlerine yansıtılmaktadır.

 

University Canada West, Lisans ve MBA programlarında öğrencilerin eleştirel düşünme, ikna edici iletişim ve iş etiği konularında yetkinlik kazanmalarını hedeflemektedir. Özellikle MBA mezunları global olarak etkili liderler olmakta, karmaşık iş zorluklarını kolaylıkla üstlenmekte ve çeşitli problem çözme yöntemleri geliştirebilecek seviyeye gelmektedirler.

University Canada West Lisans Programları

Universtiy Canada West Lisans programları 4 yıllık eğitimlerden oluşmaktadır. Giriş koşulları arasında lise diploması, IELTS sınavından en az 6.5 ve referans mektupları bulunmaktadır. Uluslararası öğrenciler için Lisans programlarının 4 yıllık toplam ücretleri 63,000 $ civarındadır. Öğrenciler almış oldukları burs ve hibelerle öğrenim ücretini daha uygun bir miktara indirebilmektedirler.

 

İşletme Fakültesi

Bachelor of Commerce

Bachelor of Arts in Business Communication

 

 

University Canada West Yüksek Lisans Programları

University Canada West, MBA (Master of Business Administration) programı 2 yıl sürmektedir. Başvuru yapmak isteyen öğrencilerin yüksek lisans ortalamasına, IELTS’ten 6.5 skoruna, GMAT veya GRE puanlarına sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca 2 yıllık iş deneyimi ve referans mektupları da talep edilen belgeler arasında yer almaktadır. MBA programının 2 yıllık toplam maliyeti 32,400 $ dolaylarındadır.

MBA (Master of Business Administration)

University Canada West’in öğrenci yurdu bulunmamaktadır. Üniversite yetkilileri yeni başlayan öğrencilere konaklama konusunda yardımcı olmaktadırlar. Aile yanı, oda veya ev kiralama seçenekleri, konaklama alternatifleri arasında yer almaktadır.

 

Öğrenci Evi: University Canada West öğrencileri, dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ev veya oda kiralamaktadırlar. Genellikle hem şehir merkezine hem de kampüse yakın konumdaki yerlerde konaklama tercihleri yapılmaktadır. Öğrenci evleri internetten ya da üniversite panolarındaki ilanlardan bulunabilir. Öğrenciler genelde bütçelerine göre evlerde tek, iki, üç veya dört kişi kalabilmektedir. Herkesin kendine ait odaları olmakta, yemek ve kişisel harcamalar hariç tüm giderleri ortaklaşa karşılamaktadırlar.

 

Aile Yanı Konaklama: Aile yanı konaklama seçeneği üniversite öğrencilerinin bir diğer tercihidir. Genellikle üniversitede ve yurtdışında ilk senesi olanlar tarafından tercih edilir. Gidilen ülkenin kültürüne, diline ve üniversiteye daha kolay adapte olmak isteyen öğrenciler yerli bir ailenin yanında güven içinde konaklayabilmektedirler. Aile yeni konaklamalarda yine internet üzerinden bulunabilmektedir. Öğrenciler tek kişilik odalarda kalmakta, mutfak, tuvalet ve banyo gibi yerleri aile ile ortaklaşa kullanmaktadırlar.

Bilgi İstek Formu