Collegium Civitas

Collegium Civitas, Polonya’nın başkenti Varşova’da 1997 yılında kurulmuştur. Varşova şehir merkezinde yer alan üniversite, ünlü Palace of Culture and Science yapısında eğitim sunmaktadır. Üniversitenin şehrin merkezinde yer alması öğrencilere pek çok avantaj sağlamaktadır. Pek çok yer yürüme mesafesinde bulunmakta ve bu sayede öğrenciler daha rahat hareket etme imkanı bulmaktadırlar.

 

Collegium Civitas, disiplinler arası yaklaşımlar, yakın öğretim üyesi-öğrenci ilişkileri, yurtdışı eğitim programları, stajlar ve bireysel öğrenci araştırma projelerini desteklemektedir. Avrupa Birliği öğrenci değişim programlarına sahip olan Collegium Civitas, pek çok üniversite ile anlaşmaya sahiptir. Ayrıca öğrenciler değişim programlarının haricinde, üniversitede yer alan uluslararası öğrenciler ile de kültürel farklılıkları keşfetmektedirler.

 

Araştırmalara öenm veren Collegium Civitas, araştırma hibelerini kendi bünyesindedi çeşitli projelere dağıtmaktadır. Üniversite, 3 araştırma enstitüsüne sahiptir. Bunlar; Sosyoloji Enstitüsü, Kamu Siyaseti Enstitüsü ve Uluslararası İlişkiler ile Sürdürülebilir Kankınma Enstitüsü’dür.

 

Collegium Civitas, 2000 yılından bu yana Polonya’nın önde gelen dergilerinin, gazetelerinin veya eğitim kurumlarının akademik ve üniversite sıralamalarında birinci veya ikinci sırada yer almıştır. Üniversite Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Sosyoloji alanlarında Polonya’daki devlet üniversiteleri hariç en iyi üniversite olarak bilinmektedir. Ayrıca Perspektywy Yüksek Öğretim Enstitüsünün sıralamasına göre Polonya’da devlet olmayan üniversiteler arasında 6. olarak gösterilmiştir.

Collegium Civitas Lisans Programları

Collegium Civitas Lisans programlarının eğitim süreleri 3 yıldan oluşmaktadır. Uluslararası öğrencilerin başvurularında talep edilen belgeler arasında Lise diploması, transkript, referans mektupları ve İngilizce yeterlilik belgesi bulunmaktadır. İngilizce yeterlilik için TOEFL IBT’den minimum 87, IELTS’ten minimum 6.0 veya kabul edilen diğer uluslararası İngilizce sınavlarından eşdeğer bir puan almaları beklenmektedir.

 

Collegium Civitas İngilizce Lisans Programları

Bachelor of Arts in Sociology

Bachelor of Arts in Public Relations, Marketing, New Media

Bachelor of Arts in Multimedia Communication

Bachelor of Arts in Business Management

Bachelor of Arts in International Business

Bachelor of Arts in Startup Workshop

Bachelor of Arts in User Experience Design

Bachelor of Arts in New Media and Journalism

Bachelor of Arts in Media, Diplomacy and International Negotiations

Bachelor of Arts in International Relations

Bachelor of Arts in International Business and Marketing

Bachelor of Arts in Central and Eastern European Studies (International Relations)

 

Collegium Civitas Yüksek Lisans Programları

Collegium Civitas Yüksek Lisans programları 2 yıllık eğitimlerden oluşmaktadır. Üniversitenin başvuru koşulları arasında Lisans diploması, transkript, referans mektupları ve İngilizce yeterlilik belgesi bulunmaktadır. İngilizce için adayların IELTS’ten 6.0, TOEFL IBT’den 87 veya diğer İngilizce sınavlarından eşdeğer bir puan almaları gerekmektedir.

 

Collegium Civitas İngilizce Yüksek Lisans Programları

Master of Arts in Sociology

Master of Arts in Social Media Marketing

Master of Arts in Criminal Justice (Criminology)

Master of Arts in CSR and Sustainable Development

Master of Arts in Transnational Criminology and Cybersecurity

Master of Arts in Criminal Justice (double degree with Anglia Ruskin University)

Master of Arts in Criminal Justice

Master of Arts in International Relations

Master of Arts in International Business and Negotiations

Master of Arts in Diplomacy and Negotiations in the Age of Information

Master of Arts in International Peace and Conflict Studies

Master of Arts in International History and Security Studies – Trans-Atlantic M.A. Dual Degree Graduate Program

Master of Arts in International Business and Negotiations (double degree with Anglia Ruskin University)

Master of Arts in International Relations (double degree with Anglia Ruskin University)

Residence: Collegium Civitas öğrencileri kampüse ve şehir merkezine yakın mesafelerde yer alan üniversitenin anlaşmalı olduğu yurtlarda kalabilmektedirler. Yurtlarda odalar tek, iki veya üç kişilik olarak bulunmaktadır. Banyo ve tuvaletler oda içerisinde ya da ortak kullanımlı olarak iki seçenekte sunulmaktadır. İnternet erişimi, araba ve bisiklet park alanı da bulunan yurtlarda mutfak ve oturma odası gibi alanlar paylaşımlı olarak kullanılmaktadır. Collegium Civitas öğrencileri konaklama seçenekleri konusunda üniversitenin konaklama hizmeti sunan personellerinden yardım alabilmektedirler.

 

Öğrenci Evi: Collegium Civitas öğrencileri, dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ev veya oda kiralamaktadırlar. Genellikle hem şehir merkezine hem de kampüse yakın konumdaki yerlerde konaklama tercihleri yapılmaktadır. Öğrenci evleri internetten ya da üniversite panolarındaki ilanlardan bulunabilir. Öğrenciler genelde bütçelerine göre evlerde tek, iki, üç veya dört kişi kalabilmektedir. Herkesin kendine ait odaları olmakta, yemek ve kişisel harcamalar hariç tüm giderleri ortaklaşa karşılamaktadırlar.

Bilgi İstek Formu