Lazarski University

Lazarski University, 1993 yılında, Polonya’nın başkenti Varşova’da kurulan özel bir üniversitedir. Polonya’nın en iyi özel üniversiteleri arasında yer alan Lazarski University,  20.000 metrekarelik bir kampüs içerisinde yer almaktadır. Varşova şehir merkezinde 4 metro durağı uzaklıkta yer alan kampüste öğrencilere sunulan olanaklar arasında kütüphaneler, kafeteryalar, bilgisayar laboratuvarları, ücretsiz internet erişimi, spor salonu, araştırma kulüpleri ve hukuk öğrencilerinin patik yapmaları için mahkeme odası bulunmaktadır.

 

Lazarski University, yenilikçi ve gelişime önem veren bir üniversite olarak güçlü bir uluslararası profil oluşturmuştur. Dünyanın dört bir yanından 90’dan fazla üniversite ile öğrenci değişim programına sahiptir. Anlaşmalı olduğu üniversiteler arasında Boston University ve Coventry University’de yer almaktadır. Öğrenciler, değişim programları sayesinde çift diploma ile mezun olabilmektedir.

 

Araştırma çalışmalarına önem veren Lazarski University, pek çok araştırma kulübüne ve enstitüsüne sahiptir. Sürekli gelişim ve ilerleme için toplum sorunları ile ilgili araştırmalar da yapan üniversite, araştırmalarını anlaşmalı olduğu enstitü ve şirketlerle birlikte yürütmektedir. Anlaşma içerisinde olunan kurumlar arasında SAP, PWC, Chartered Institute of Cooperation, Personal Brand Institute, HPR Group ve İAB Polska yer almaktadır.

 

Lazarski University, dünya genelinde 1200’den fazla üniversitenin Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen global sıralama kurumu U-Multirank tarafından Polonya’nın en iyi üniversitesi seçilmiştir. Ayrıca üniversitenin pek çok programı da çeşitli değerlendirme kurumları tarafından üst sıralarda gösterilmiştir.

 

Lazarski University Lisans Programları

Lazarski University, İngilizce dilindeki Lisans programlarının başvuruları için uluslararası öğrencilerden bazı belgeler talep etmektedir. İstenen belgeler arasında lise diploması, referans mektupları ve İngilizce yeterlilik belgesi yer almaktadır. İngilizce yeterlilik için TOEFL IBT’den en az 87, IELTS’ten en az 5.5 veya diğer İngilizce sınavlarından eş değer bir puan gerekmektedir.

 

Lazarski University İngilizce Lisans Programları

Bachelor of Arts in Management

Bachelor of Arts in Economics

Bachelor of Arts in International Relations

Bachelor of Arts in Business Economics

Bachelor of Arts in International Relations and European Studies

Bachelor of Arts in Tourism and Travel Manegement

Bachelor of Logistics

Bachelor of Arts in European Studies

 

Lazarski University Yüksek Lisans Programları

Lazarski University Yüksek Lisans programları 2 yıllık eğitim sürelerinden oluşmaktadır. Başvurmak isteyen adaylar Lisans diplomasına, referans mektuplarına, TOEFL IBT’den 87 veya IELTS’ten 5.5 puanına sahip olmalıdır. İngilizce yeterlilik için diğer uluslararası sınavlarda kabul edilmektedir. Ayrıntılı bilgi için İntergenç yurtdışı eğitim danışmanlarına başvurabilirsiniz.

 

Lazarski University İngilizce Yüksek Lisans Programları

Master of Arts in Economics

Master of Arts in International Relations

Master of Arts in European Administration

Master of Arts in Leadership and Statecraft

Master of Science in International Business Economics

Residence: Lazarski University’nin öğrencileri genellikle kampüse 5-10 dakika uzaklıkta ya da maksimum 50 dakika uzaklıkta bulunan yurtlarda kalmaktadırlar. Yurtlar, öğrencilerin ihtiyaç duyabilecekleri tesis ve olanaklar ile donatılmıştır. Çamaşır ve saç kurutma makineleri, televizyon, oyun konsolu, kütüphane ve internet erişimi yurtlarda bulunan olanaklar arasındadır. Odalar tek, iki, üç veya dört kişilik olarak bulunabilmektedir. Mutfak, oturma odası, banyo ve tuvaletler ise paylaşımlı kullanılan alanlardır.

 

Öğrenci Evi: Lazarski University öğrencileri, dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ev veya oda kiralamaktadırlar. Genellikle hem şehir merkezine hem de kampüse yakın konumdaki yerlerde konaklama tercihleri yapılmaktadır. Öğrenci evleri internetten ya da üniversite panolarındaki ilanlardan bulunabilir. Öğrenciler genelde bütçelerine göre evlerde tek, iki, üç veya dört kişi kalabilmektedir. Herkesin kendine ait odaları olmakta, yemek ve kişisel harcamalar hariç tüm giderleri ortaklaşa karşılamaktadırlar.

Bilgi İstek Formu