SWPS University

SWPS Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi

SWPS University, ülkemizde Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi olarak bilinmektedir. 1996 yılında Polonya’da kurulan ilk özel üniversitedir. Kurulduğu yıldan günümüze kadar öğretim ve araştırmalarıyla dikkat çekmektedir. Üniversite 5 kampüse, 8 fakülteye sahiptir. Kampüsleri Warsaw, Wroclaw, Poznan, Katowice ve Sopot kentlerinde yer almaktadır. Her kampüsün kendine ait kütüphanesi ve öğrencilerin yararlanabileceği spor, sosyal ve kültürel olanakları mevcuttur.

 

Polonya’nın en büyük özel üniversitesi olan SWPS University, 16.500’den fazla lisans, yüksek lisans ve doktora derecesinde öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Güncel ve kaliteli eğitim sunan üniversitede dünyanın farklı ülkelerinden ve kültürlerinden gelen uluslararası öğrenciler de eğitim almaktadırlar.

 

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi, yıllık 300’ün üzerinde araştırma projesi yürütmektedir. 20 adet laboratuvar ve araştırma merkezine sahip olan üniversite, Ulusal Bilim Merkezi tarafından verilen araşturma hibelerinin 5. en büyük faydalanıcısıdır. Ayrıca Avrupa’dan da 35 farklı kurumdan araştırmaları hibe ile desteklenmektedir. Araştırmalar, yerel ve Avrupada yer alan enstitü ve işletmeler ile iş birliği içerisinde yürütülmektedir.

 

SWPS University, öğrencilerin yurtdışında deneyim kazanmalarına yardımcı olmak için dünya çapında yüksek öğretim kurumlarıyla akademik işbirliği ve değişim anlaşmaları imzalamıştır. Bu işbirliği, öğrencilerin iki ayrı üniversiteden diploma ile mezun olmalarını sağlamaktadır. 100’ün üzerinde öğrenci değişim programına sahip olan SWPS University, Avrupa, Türkiye, Çin, Güney Kore ve ABD’deki üniversiteler ile de anlaşmaya sahiptir.

SWPS University Lisans Programları

SWPS University, Lisans düzeyinde eğitimlerin süreleri 3, 3.5 veya 4 yıl sürmektedir. Üniversiteye başvuruda bulunmak isteyen adaylar, Lise diplomasına, yeterli İngilizce seviyeye, referans mektuplarına ve üniversitenin gerekli gördüğü diğer evraklara sahip olmak zorundadır. İngilizce için IELTS’ten minimum 6.0 puanı ya da kabul edilen diğer sınavlardan eş değer bir puana sahip olmak gerekmektedir.

 

SWPS University İngilizce Lisans Programları

Bachelor of English Studies with Chinese (Mandarin)

Bachelor of English Studies with Danish

Bachelor of English Studies

Bachelor of English Studies with German

Bachelor of English Studies with Spanish

Bachelor of International Business Management

Bachelor of Psychology

Bachelor of School of Form

 

SWPS University Yüksek Lisans Programları

SWPS University Yüksek Lisans programları 1 veya 2 yıllık eğitimlerden oluşmaktadır. Programların başvuru koşulları arasında Lisans diploması, referans mektupları, IELTS sınavından 6.0 veya uluslararası geçerliliği olan farklı bir sınavdan eşdeğer bir puan yer almaktadır. Başvuru için gerekli olan diğer belgeleri İntergenç eğitim danışmanlarından öğrenebilirsiniz.

 

SWPS University İngilizce Yüksek Lisans Programları

Master of Applied Social Psychology

Master of Clinical Psychology

Master of English Studies

Master of Psychology

Master of Sciology

Residence: SWPS University öğrencilerine Warsaw, Wroclaw ve Poznan kampüslerinde, kampüs dışında, 10-20 dakika uzaklıkta yurt seçenekleri sunmaktadır. Yurtlarda odalar tek, iki veya daha fazla kişinin kalabileceği seçeneklerde sunulmaktadır. Mutfak, banyo, tuvalet, çamaşırhane ve oturma odası ortak kullanım alanlarıdır. Mutfaklarda öğrencilerin yemek yapabilmeleri için tüm mutfak gereçleri mevcuttur. SWPS University’de okuyacak öğrenciler, yurtlarda yer bulabilmek için başvurularını geciktirmeden yapmalılardır.

 

Öğrenci Evi: SWPS University öğrencileri, dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ev veya oda kiralamaktadırlar. Genellikle hem şehir merkezine hem de kampüse yakın konumdaki yerlerde konaklama tercihleri yapılmaktadır. Öğrenci evleri internetten ya da üniversite panolarındaki ilanlardan bulunabilir. Öğrenciler genelde bütçelerine göre evlerde tek, iki, üç veya dört kişi kalabilmektedir. Herkesin kendine ait odaları olmakta, yemek ve kişisel harcamalar hariç tüm giderleri ortaklaşa karşılamaktadırlar.

Bilgi İstek Formu