Varşova Teknoloji Üniversitesi

Warsaw University of Technology, 1826 yılında Polonya’nın başkenti Varşova’da kurulmuştur. Polonya’nın en eski ve en iyi teknik üniversitesi olarak bilinmektedir. Büyük bir kampüse sahip olan üniversite, bilgisayar laboratuvarı, kütüphaneler, yurt ve yemekhane, açık ve kapalı spor sahaları ve alanları, medikal merkez, kariyer merkezi, öğrenci medya merkezi ve diğer bir çok tesis ve olanaklara sahiptir.

 

Warsaw University of Technology, Türkiye’de Varşova Teknoloji Üniversitesi olarak bilinmekte ve pek çok Türk öğrenci tarafından da tercih edilen üniversiteler arasında yer almaktadır. Üniversite 2017 yılı itibariyle toplamda 36,092 öğrenciye eğitim sunmaktadır. Varşova Teknoloji Üniversitesi’nde 19 fakülte, 1 kolej ve 48 çalışma alanı bulunmaktadır. Üniversite yaptığı pek çok aktivite ile öğrencilerin gerçekten neye ilgi duyduklarını seçmelerine olanak tanımaktadır. Bu sayede sadece öğrenmeyi değil, aynı zamanda öğrencilerin kişisel katılım, liderlik ve topluluk oluşturma yeteneklerini de geliştirmeye yardımcı olmaktadır.

 

Varşova Teknoloji Üniversitesi’nde yürütülen bilimsel ve gelişim araştırmaları, modern dünyanın bilim ve ekonomisinin zorluklarına bir cevap niteliği taşımaktadır. Teknoloji transfer merkezi, üniversitenin bir inovasyon ve girişimcilik merkezi olarak misyonunun önemli bir parçasıdır. Warsaw University of Technology, yapmış olduğu araştırmaları ulusal ve uluslararası şirketler ile iş birliği içerisinde yürütmektedir.

 

Warsaw University of Technology öğrencilerin gelişimi ve başarıya ulaşmalarını sağlayarak dünyayı yeni bir perspektifle görmelerini ve iş hayatına bu perspektifle başlamalarına yardımcı olmaktadır. Bu amaçla da dünya çapında pek çok üniversite ile öğrenci değişim anlaşmasına ve ortak araştırma projelerine sahiptir.

 

Warsaw University of Technology, Polonya üniversiteleri sıralamasında 9 yıl boyunca hep ilk sırayı almıştır. Üniversite, EECA University Rankings’te 19 sırada gösterilmiştir. Ayrıca araştırma ve bilim alanlarında da QS World University Rankings’te üst sıralamalarda yer almaktadır.

 

Warsaw University of Technology Lisans Programları

Warsaw University of Technology Lisans programlarının eğitim süreleri 3, 3.5 veya 4 yıldan oluşmaktadır. Lisans programlarına başvurmak isteyen adaylardan Lise diploması, referans mektupları, İngilizce yeterlilik belgesi ve diğer bazı belgeler talep edilmektedir. İngilizce yeterliliği için adayların TOEFL IBT’den minimum 87, IELTS’ten minimum 6.0 puanlarına sahip olmaları beklenmektedir.

 

Warsaw University of Technology İngilizce Lisans Programları

Bachelor of Electric and Hybrid Vehicle Engineering

Bachelor of Civil Engineering

Bachelor of Electrical

Bachelor of Computer Science

Bachelor of Environmental Engineering

Bachelor of Mechatronics

Bachelor of Power Engineering

Bachelor of Aerospace Engineering

Bachelor of Telecommunications

 

Warsaw University of Technology Yüksek Lisans Programları

Warsaw University of Technology, İngilizce eğitim sunan MBA ve Yüksek Lisans programlarına sahiptir. Adayların bu programlara başvurabilmesi için gerekli koşulları karşılamaları gerekmektedir. Bu koşullar arasında Lisans mezunu olmak, referans mektuplarına sahip olmak, TOEFL IBT’den 87 veya IELTS’den 6.0 almak bulunmaktadır.

 

Warsaw University of Technology İngilizce Yüksek Lisans Programları

MBA – International

Master of Science in Architecture

Master of Science in Biotechnology

Master of Science in Civil Engineering

Master of Science in Environmental Engineering

Master of Science in Electrical Engineering

Master of Science in Computer Science

Master of Science in Telecommunications

Master of Science in Mechatronics

Master of Science in Photonics

Master of Science in Power Engineering

Master of Science in Power Engineering: specialization: Nuclear Power Engineering

Master of Science in Aerospace Engineering

Master of Science in Robotics

Master of Science in Management and Production Engineering: Global Production Engineering and Management (GPM)

Master of Science in Transport: Transport Systems Engineering and Management

Residence: Warsaw University of Technology’in kampüs içinde ve dışında toplamda 12 adet öğrenci yurdu bulunmaktadır. Yurtlarda odalar tek, iki ve üç kişilik farklı seçeneklerde sunulmaktadır. Tek kişilik odalar genellikle doktora öğrencileri tarafından kullanılsa da diğer öğrencilerde yararlanabilmektedir. Mutfak, oturma odası, banyo ve tuvalet alanları paylaşımlı olarak kullanılmaktadır. Yurt başvuruları ve yerleştirmeleri üniversitenin öğrenci birliği konaklama komisyonu tarafından düzenlenmektedir.

 

Öğrenci Evi: Warsaw University of Technology öğrencileri, dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ev veya oda kiralamaktadırlar. Genellikle hem şehir merkezine hem de kampüse yakın konumdaki yerlerde konaklama tercihleri yapılmaktadır. Öğrenci evleri internetten ya da üniversite panolarındaki ilanlardan bulunabilir. Öğrenciler genelde bütçelerine göre evlerde tek, iki, üç veya dört kişi kalabilmektedir. Herkesin kendine ait odaları olmakta, yemek ve kişisel harcamalar hariç tüm giderleri ortaklaşa karşılamaktadırlar.

Bilgi İstek Formu