Warsaw University

Varşova Üniversitesi | Yurtdışı Eğitimi

Warsaw University, 1816 yılında kurulmuş olup, Polonya’daki en büyük üniversitedir. Üniversitenin ana kampüsü dışında Ochota kampüsü ve Służewiec kampüsü bulunmaktadır. Tüm kampüslerde kütüphaneler, laboratuvarlar, açık ve kapalı spor alanları, öğrenci kulüpleri, öğrenci kariyer merkezleri ve araştırma merkezleri yer almaktadır. Ülkemizde Varşova Üniversitesi olarak bilinen üniversite, 44,400 öğrenci, 3,200 doktora öğrencisi ve 7,200 personele ev sahipliği yapmaktadır.

 

Varşova Üniversitesi, 21 fakülte ve 30’dan fazla araştırma birimine sahiptir. Çok sayıda Lisans ve Lisansüstü programı bulunan üniversitenin 25’ten fazla İngilizce eğitim veren programı mevcuttur. Türkiye’den de pek çok öğrencinin tercihi olan Varşova Üniversitesi, farklı ülkelerden gelen uluslararası öğrencilere de ev sahipliği yapmaktadır.

 

Warsaw University’nin bütçesinin neredeyse üçte biri araştırmaya ayrılmıştır. Toplum için önemli konularla ilgili küresel çapta, disiplinlerarası araştırma projeleri geliştirilmektedir. Üniversitenin yaptığı araştırmalar, akademik dünyada sağlam bir konumdadır. Warsaw University akademisyenleri ve öğrencileri, Avrupa Bilim Vakfı, Bilimsel ve Teknik Araştırma Alanında Avrupa İşbirliği, Avrupa Ekonomik Alanı ve Norveç Hibeleri, Avrupa Moleküler Biyoloji Organizasyonu gibi ulusal ve uluslararası araştırma programları tarafından finanse edilen 1500’den fazla araştırma projesine katılmaktadırlar.

 

Warsaw University, öğrencilerine iyi bir eğitim sunmakla kalmayıp, pek çok araştırma alanı ile interaktif bir öğrenim ortamı sunmaktadır. Ayrıca öğrencilerinin küresel bir görüşe sahip olmaları ve uluslararası iş imkanlarının artması için dünya çapında 100’den fazla üniversite ile öğrenci değişim programına sahiptir.

 

Warsaw University, modern diller, matematik, Uluslararası ilişkiler, sosyoloji, hukuk, psikoloji gibi pek çok alanda QS World University Rankings’te üst sıralarda yer almıştır. Ayrıca QS EECA University Rankings 2018’de 300 üniversite arasından 6. sırada gösterilmiştir.

Warsaw University Lisans Programları

Warsaw University Lisans programları 3 yıl sürmektedir. İngilizce eğitim veren programlarında bulunduğu üniversiteye başvurmak isteyen adaylar, uluslararası öğrencilerden istenen gerekli dökümanları da karşılamak durumundadırlar. İstenen dökümanlar arasında Lise diploması, referans mektupları ve İngilizce yeterlilik belgesi yer almaktadır. İngilizce için istenen skorlar TOEFL IBT’den 87, IELTS’ten 6.0 veya başka bir sınavdan eş değer bir puandır.

 

Warsaw University İngilizce Lisans Programları

Bachelor of American Studies

Bachelor of Archaeology

Bachelor of English Philology

Bachelor of Finance, Investments and Accounting

Bachelor of International Relations

Bachelor of Internal Security

Bachelor of Journalism and Information Studies

Bachelor of Philosophy

Bachelor of Political Science

 

Warsaw University Yüksek Lisans Programları

Warsaw University Yüksek Lisans programları 2 yıl sürmektedir. Yüksek Lisans programlarına başvurmak isteyen adaylardan talep edilen belgeler arasında Lisans diploması, referans mektupları ve İngilizce yeterlilik belgesi bulunmaktadır. Varşova Üniversitesinin İngilizce yeterlilik için istediği skorlar; TOEFL IBT 87, IELTS 6.0 veya uluslararası geçerliliği olan başka bir sınavdan eşdeğer bir puan.

 

Warsaw University İngilizce Yüksek Lisans Programları

Master of American Studies

Master of Applied Petroleum Geosciences

Master of Archaeology

Master of Chemistry

Master of Economics

Master of English Philology

Master of Environmental Management

Master of European Administration

Master of Finance, Investments and Accounting

Master of Humanitarian Action

Master of Informatics and Econometrics – Data Science

Master of International Business Program

Master of International Relations

Master of Internal Security

Master of Political Science

Master of Psychology

Master of Quantitative Finance

Master of Teachig English to Young Learners

Residence: Warsaw University öğrencilerine kampüs dışında toplam 2500 kişi kapasiteli 6 adet yurt imkanı sunmaktadır. Her yurtta öğrencilerin ders çalışabilecekleri etüt salonları, televizyon odası, bilgisayar odası ve çamaşırhane mevcuttur. Yurtlarda oda seçenekleri birbirinden farklı olup, tek kişilik, iki veya daha fazla kişilik olarak bulunabilmektedir. Banyo ve tuvaletler oda içerisinde ya da koridorlarda ortak alan olarak mevcuttur.

 

Öğrenci Evi: Warsaw University öğrencileri, dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ev veya oda kiralamaktadırlar. Genellikle hem şehir merkezine hem de kampüse yakın konumdaki yerlerde konaklama tercihleri yapılmaktadır. Öğrenci evleri internetten ya da üniversite panolarındaki ilanlardan bulunabilir. Öğrenciler genelde bütçelerine göre evlerde tek, iki, üç veya dört kişi kalabilmektedir. Herkesin kendine ait odaları olmakta, yemek ve kişisel harcamalar hariç tüm giderleri ortaklaşa karşılamaktadırlar.

Bilgi İstek Formu