Wroclaw University of Science and Technology

Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Wroclaw University of Science and Technology, Polonya’nın önde gelen bilimsel eğitim merkezidir. 1945 yılında kurulan üniversite, kurulduğu zamandan itibaren teknik eğitimin önemli bir merkezi olmuştur. Dünya standartlarında, modern binalarda eğitim sunan üniversitenin Jelenia Gora, Legnica ve Walbrzych adında 3 kampüsü bulunmaktadır. Modern kütüphaneler, laboratuvarlar, internet erişimi, interaktif derslikler üniversitenin sahip olduğu özellikler arasında bulunmaktadır. Sahip olduğu kampüs standartları ile üniversite, dünyanın en güzel üniversiteleri sıralamasında ilk 15’te yer almıştır.

 

Wroclaw University of Science and Technology, 28,815 lisans ve yüksek lisans öğrencisi ve 854 doktora öğrencisine sahiptir. Dünyanın pek çok yerinden öğrencilerinde teknik eğitim için tercih ettiği üniversite, 16 fakülteye sahiptir ve bilinen bir çok mühendislik ve bilim departmanlarını da bünyesinde barındırmaktadır.

 

Wroclaw University of Science and Technology, bulunduğu bölgenin en büyük teknik enstitüsü olarak, çağdaş bilim ve ekonominin zorluklarına yönelik araştırma geliştirme faaliyetleri yürütmektedir. Üniversite 26 bilim dalında 400’den fazla araştırma konusuna sahiptir. Araştırmaların bazıları ulusal ve uluslararası enstitüler ve firmalar iş birliği ile yapılmaktadır. Bu firmalar arasında CERN, European Space Agency, Microsoft ve Siemens gibi dünyanın en büyük şirketleri de yer almaktadır.

 

Bugün, Polonya’daki en iyi ve en prestijli teknik üniversitelerden biri olan Wroclaw University of Science and Technology, QS World University Rankings 2017’de mühendislik ve teknoloji alanında dünyada 292. olarak gösterilmiştir. EECA sıralamasında ise dünya üniversiteleri arasında %1’lik kısımda yer almıştır. Ayrıca 2012 yılında Computerworld Magazine USA tarafından Bilgi Teknolojileri alanında en iyi teknik üniversiteler ve en yenilikçi üniversiteler arasında 1. sırada gösterilmiştir.

Wroclaw University of Science and Technology Lisans Programları

Wroclaw University of Science and Technology lisans programlarının eğitimleri 3 veya 3,5 yıl sürmektedir. Uluslararası öğrencilerin başvuruları için gerekli belgeler arasında IELTS 6.5 veya TOEFL IBT 87 skorları, lise diploması, transkript ve referans mektupları bulunmaktadır. İngilizce yeterlilik puanını karşılayamayan öğrenciler, hazırlık eğitimine katılmaktadırlar. Başvurular için ayrıntılı bilgiyi İntergenç yurtdışı eğitim danışmanlarından alabilirsiniz.

 

Wroclaw University of Science and Technology İngilizce Lisans Programları

Bachelor of Science in Electronic and Computer Engineering

Bachelor of Science in Computer Science

Bachelor of Science in Information and Communication Management

Bachelor of Science in Organizational Management

Bachelor of Science in Mechanical Engineering

 

Wroclaw University of Science and Technology Yüksek Lisans Programları

Wroclaw University of Science and Technology yüksek lisans eğitim süresi programlara göre değişmekte olup, 1,5 veya 2 yıldan oluşmaktadır. Yüksek lisans programlarına başvuru için öğrencilerden talep edilen belgeler arasında lisans diploması, transkript, referans mektupları ve İngilizce dil yeterlilik belgesi yer almaktadır. İngilizce yeterlilik için TOEFL IBT’den 87 veya IELTS’ten 6.5 istenmektedir.

 

Wroclaw University of Science and Technology İngilizce Yüksek Lisans Programları

Master of Science in Architecture

Master of Science in Spatial Planning

Master of Science in Civil Engineering

Master of Science in Bioinformatics

Master of Science in Medicinal Chemistry

Master of Science in Applied Chemical Engineering

Master of Science in Technology of Fine Chemicals

Master of Science in Embedded Robotics

Master of Science in Advanced Applied Electronics

Master of Science in Internet Engineering

Master of Science in Modern Telecommunications

Master of Science in Advanced Informatics and Control

Master of Science in Control In Electrical Power Engineering

Master of Science in Renewable Energy Systems

Master of Science in Environmental Quality Management (EQM)

Master of Science in Business Information Systems

Master of Science in Computer Engineering

Master of Science in Refrigeration and Cryogenics

Master of Science in Renewable Sources of Energy

Master of Science in Automotive Engineering

Master of Science in Production Management

Master of Science in Computer Security

Master of Science in Electronics, Photonics and Microsystems

Master of Science in Applied Mathematics

Residence: Wroclaw University of Science and Technology’nin yurtları, ana kampüse yakın mesafede yer almaktadır. Yurtlarda çalışma salonları, bilgisayar odaları, kafeler, donanımlı mutfaklar, çamaşırhaneler ve araba park alanları mevcuttur. Güvenli ve sakin bir çevrede yer alan yurtlarda ücretlere tüm faturalar ve internet erişimi dahildir. Yurtlarda genellikle çoğu odalar iki kişilik olup, sınırlı sayıda tek ve üç kişilik olanları da bulunmaktadır. Banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanlarıdır.

 

Öğrenci Evi: Warsaw University of Science and Technology öğrencileri, dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ev veya oda kiralamaktadırlar. Genellikle hem şehir merkezine hem de kampüse yakın konumdaki yerlerde konaklama tercihleri yapılmaktadır. Öğrenci evleri internetten ya da üniversite panolarındaki ilanlardan bulunabilir. Öğrenciler genelde bütçelerine göre evlerde tek, iki, üç veya dört kişi kalabilmektedir. Herkesin kendine ait odaları olmakta, yemek ve kişisel harcamalar hariç tüm giderleri ortaklaşa karşılamaktadırlar.

Bilgi İstek Formu