inBee Konsept

inBee Konsept

1-inBee Exam Platform

2-inBee danışmanlık hizmetleri

inBee Exam Platform

İntergenç öncülüğünde alanında uzma profesörler tarafından Macaristan ve Çekya’daki tıp, diş hekimliği, eczacılık ve diğer sağlık bilimleri bölümlerinin giriş sınavı konularına göre hazırlanmış deneme sınavlarını yapapildiğiniz platforma inBee Exam Platform denir.

Nasıl Çalışır ve Kimlere Uygundur?

Sizleri Macaristan ve Çekya olmak üzere toplamda iki sınav türünde sisteme davet edeceğiz. Kendi hesabınıza giriş yaparak istediğiniz sınavı seçerek başlayabilirsiniz. Her iki ülke içinde birden fazla sınav vardır ve sürekli yeni sınavlar eklenecektir.
 

Sisteme güvenlik gereği yüz tanıma sistemi ile giriş yapılır. Sınav esnasında sizin yerinize başkası oturur ise kamera tespit eder ve sınav iptal olur. Bunların hepsini çok büyük emekler vererek hazırladığımız sınavların, sadece aday öğrenciler tarafından kullanıldığınden emin olmak için yapmak zorundayız.

Sınav esnasında ekran kilitlenir, başka sekme açamaz, ekran görüntüsü alamaz, soruları kopyalayamaz ve fotoğrafını çekemezsiniz. Sistem tüm bunları algılar ve sizi engeller.

Kimlere Uygundur?

Bu platform kesinlikle pre-med hazırlık eğitimi yerini alamaz. Hali hazırda giriş sınavını geçebilecek eğitim alt yapısı olan, sınavlara kendisi çalışırken bir yandan da sınav pratiği yapmak isteyen öğrenciler için uygundur.

Çalışma Kitapları Mevcut Mudur?

Her öğrenciye tarafımızdan sınav konuları ve bu konulara çalışabileceği e-kitaplar temin edilir. Asıl çalışma kaynakları e-kitaplardır. Deneme sınavları ise gerçekleştirdiğiniz çalışmalar sonucunda kendinizi test etmeye yarayan araçlardır. YKS sınavında olduğu gibi ne kadar çok soru çözersem o kadar çok başarılı olurum mantığı yanlıştır. Bu sınavlar ezbere dayalı değildir.

Deneme sınavı soruları tamamen üniversitelerin resmi olarak açıkladığı giriş sınavı konularına göre hazırlanmıştır ancak üniversitenin sorularına birebir benzeyeceği garanti etmek teknik olarak mümkün değildir. Ancak çalıştığınız konularda ne kadar ilerleme sağladığınızı göstermekte çok faydalı bir araç olduğu şüphesizdir.

Her sınav sonucunda hangi konularda iyi, hangi konularda düşük performans gösterdiğinizi gösteren bir raporu sistem otomatik olarak oluşturacaktır.

inBee Exam
inBee Exam
inBee Exam

Hangi Üniversiteler İçin Uygundur?

 • Charles Üniversitesi Hradec Kralove Tıp Fakültesi
 • Semmelweis Üniversitesi
 • Peç Üniversitesi
 • Szeged Üniversitesi

Hangi Bölümler İçin Uygundur?

TIP, Diş Hekimliği, Eczacılık, hemşirelik, fizyoterapi, optimetri ve diğer sağlık bilimleri bölümleri.

Sınav Görünümü:

inBee Exam
inBee Exam

Gelecek Hedefimiz? Mülakat Dersleri

2024 yılında işletme-finans, bilgisayar, mühendislik, mimarlık ve benzeri bölümler için yapılan matematik-fizik giriş sınavları için deneme testleri ve psikoloji bölümü giriş mülakatlarına hazırlık için materyaller eklenecektir. 

Sisteme 2024 Eylül ayından itibaren tıp fakültelerine hazırlık için çalışma kitaplarına ek olarak konu odaklı çalışma özetleri eklenecektir. Ayrıca talep eden öğrenciye profesörler tarafından mülakatlara yönelik çevrimiçi birebir özel dersler verilecektir.

Bu sene başta sistem alt yapısı olarak kendimizi test etmek istiyoruz. Aynı anda çok fonksiyonlu bir yapının birçok öğrenci tarafından kullanılması teknik kapasite ve sorunsuz çalışma zorunluluğu gerektiriyor. 

Ancak bu haliyle bile Türkiye’de ilk ve tek olmanın gururunu yaşıyoruz.

inBee 
danışmanlık 
danışmanlık 
hizmetleri
individual- logo

inDividual Bee

Amacımız her öğrencinin ihtiyaçlarına göre seçenekler sunmak ve öğrencinin yanında destek için bulunurken, yeni başladığı hayatında özgüvenini kırmadan, bazı konularda kendi ayakları üstünde durmasını sağlamak. 

Öğrenci türlerini arılardan esinlenerek isimlendirdik. Türleri ifade eden sıfatlar ”in” harfleri ile başlamakta ve ”inBee” arı türlerini oluşturmaktadır. 

inDividual Bee 

Günümüzde bazı öğrenciler özellikle lise hayatı boyunca bir kaç kez yurtdışına gerek seyahat amaçlı, gerekse eğitim amaçlı çıkmış olabiliyor. Bu süreçlerden kısa süreliğine de olsa geçen öğrenciler kendi süreçlerini kendileri yönetmek istiyorlar.

Bu öğrenciler genellikle hazırlık eğitimine ihtiyacı olmayan, lisans veya yüksek lisans bölümlerine direk birinci sınıftan başlayabilecek İngilizce dil seviyesine sahip öğrenciler.

Biz bu kategorideki öğrencilerin üniversite başvurularını üniversitelerin Türkiye resmi temsilcisi olarak ücretsiz yapıyoruz. Ayrıca tercihe bağlı olarak öğrenci talep ederse ve başvurduğu bölümün bir giriş sınavı var ise, ilgili sınavlara çalışmak için bizden deneme sınavları ve e-kitaplar içeren Exam Platform’u satın alabilir.

Ayrıca ülkeye varış sonrası neyi, nasıl, nerede yapması gerektiğini anlatan dijital bir rehber temin ediyoruz.

Intelligent Bee 

”2024 yılında sadece Macaristan’da uygulanacak pilot uygulamadır.”

Intelligent Bee öğrencileri istedikleri zaman birçok şeyi yapabilecek kabiliyete sahip öğrencilerdir. Ancak hayatlarında ilk defa yurtdışına çıktıkları için veya daha önce çıkmış olsalar bile böyle bir süreci tek başlarına yönetmeye alışkın olmadıkları için, bir yandan yeni bir ülkeye ve üniversiteye adapte olurken, bir yandan farklı işlemleri yönetmeye çalışarak eğitim hayatlarına olan adaptasyon sürecini sekteye uğratmak istemeyen öğrencilerdir.

Bu öğrencilerle olan hizmet anlayışımızı Türkiye ve Türkiye sonrası olarak ikiye arıyoruz. 

Türkiye’deki süreçte:

 • Üniversite ve giriş sınavlarına başvuru
 • Eğer gerek varsa giriş sınavları için exam platform
 • D vizesi başvurusunda danışmanlık
 • Konaklama seçimi ve rezervasyonu

konularında destek sunuyoruz.

Eğitim hayatına başlayacağı ülkeye varıştan sonra:

Yeni nesil danışmanlığın exam platoform’dan sonra ikinci önemli noktası da inbuddy sistemidir.

Uzun yıllara dayanan tecrübemiz sonucunda büyük çıkarımlar elde ettik. Varış sonrası verilen bazı hizmetler çok kritik olduğu gibi, bazı zamanlarda da öğrencinin yapılan bazı işlemlerin aslında kendisinin veya bir buddy eşliğinde yapacağı kolaylıkta işlemler olduğunu fark etmesine birçok kez şahit olduk.

Aslında en önemli nokta; çocuklarımıza Türkiye’deki hayatlarında iyilik olarak tarif edemeyeceğimiz, onları koruduğumuzu düşünerek yapmış olduğumuz davranışların yurtdışında da devam etmemesi.

Bu demek değildir ki onları yalnız bırakalım ve kendi başlarının çaresine baksınlar. En kritik zamanlarda yanlarında destek olmak başlıca görevimizdir.

Bir örnek vermek gerekirse; kendi işlerine hiç el vermeyen öğrenci, bir yılın sonunda oturum izni uzatma başvurusunu nasıl, nerden, hatta belki ne zaman yapması gerektiğini bile kaçırabiliyor.

Peki biz nasıl çalışıyoruz?

Budapeşte merkezli bir firma olan inBee, öğrencilerin konaklamasından tutun, varış sonrası göçmenlik ofisi işlemleri, adres bildirimi gibi kritik işlemelere kadar bizzat organize eder ve yönetir. Sahada yapılması gereken işler inBee/İntergenç tarafından eğitilen ve denetlenen inbuddy’ler tarafından gerçekleştirilir. Bu sistemde her öğrenciye bir inBuddy atanacaktır.

Varış sonrası hizmet listesi:

 • Öğrenci inbuddy tarafından havalimanında karşılanır ve konaklamasına yerleştirilir. Öğrenci varış yapmadan önce havalimanı transfer aracı, kalacağı yurda öğrencinin saat kaçta giriş yapacağının bildirilmesi gibi işlemler inBee/İntergenç tarafından yapılmıştır. Herhangi bir sorun esnasında öğrenci kendisi ile paylaşılan telefon numarası ile inBee/İntergenç yetkilisine ulaşabilir, gerek görüldüğü takdirde öğrencinin bulunduğu yere intikal edilir.
 • Her öğrenciye varış öncesinde sim kart temin edebileceği operatör firmaları, bunların öğrenci paketleri ve ücretleri gibi bilgiler paylaşılır. Öğrenci istediği bir zamanda inbuddy’si ile iletişime geçip, beraber sim kart temin etmeye gidebilir. Burada amaç; öğrencinin kendi işini takip etmesi ve neyi, ne zaman yapması gerektiğine karar verebilmesidir.
 • Oturum kartının ilgili makamdan alınması: Sim Kart örneğinde olduğu gibi eğer öğrencinin oturum kartını devlet dairesi veya üniversitenin ilgili ofisinden alması gerekiyorsa, bunun için kaç günü olduğu öğrenciye bildirilir. Macaristan’da 30 gün içinde alınmalıdır.Öğrenci bu süreyi takip ederek kendisine uygun bir zamanda inbuddy yardımı ile bu işlemi gerçekleştirebilir.

Her defasında örnek vererek uzatmamak adına aşağıdaki maddelerden itibaren sadece hizmet isimlerini belirterek listeyi tamamlıyoruz:

 • 1 yıl süreli seyahat sağlık sigortası (inbuddy desteği ile)
 • Banka hesabı açılması (inbuddy desteği ile)
 • Şehir oryantasyonu (inBee/İntergenç yetkilisi tarafından verilir)
 • Bilgilendirme toplantıları (inBee/İntergenç yetkilisi tarafından verilir)
 • 1 yıl boyunca tam danışmanlık (inBee/İntergenç yetkilileri sorumludur.)- Eğitim, konaklama, oturum izni vs. ile alakalı sorunlarda her zaman ilgili yetkili yardımcı olur.
 • Eğer öğenci hazırlık öğrencisi ise, sene sonu lisans başvurusunun yapılması(inBee/İntergenç yetkilileri sorumludur.)