Yaz ve Kış Okulları

Yurtdışı Yaz Okulları

Yurtdışı yaz okulları; yaz tatilinde 7-18 yaş arası çocuk ve gençlerin katıldığı İngilizce öğrenme amaçlı programlardır. Bu programlarda öğrenciler hem İngilizce dersleri alır, hem de sportif, kültürel , sanatsal aktivilere ve tam gün gezilere katılır.

Öğrenciler dünyanın farklı yerlerinden gelen bir çok öğrenciyle aynı sınıfta ders görür, aynı yerde konaklar, gezi ve aktivitelere beraber katılır. Farklı milletten öğrencilerle İngilizce pratik yapma şansı bulan öğrenci özgüven kazanır ve öğrendiği İngilizce bilgisini daha iyi kullanır.

Yurtdışı yaz okullarına en az 2 hafta , en fazla ise 6 hafta katılabilirsiniz. Programa katılmanız için tavsiye ettiğimiz ülkeler ; İngiltere, Malta ve İrlanda’dır. Yurtdışı yaz okulları küçük yaşta öğrencilere hitap ettiği için mesafe olarak çok uzak ülkeleri tavsiye etmemekteyiz. Ayrıca uçuş mesafeleri uçak bileti ücretine etki etmektedir.

Yurtdışı Kış Okulları

Yurtdışı kış okulları program ve eğitim içeriği olarak yaz okulları ile aynıdır. Aradaki tek fark adından da belli olduğu üzere bu programa kış aylarında katılınabilir. 

Ülkemizdeki 2 haftalık ara dönem tatili boyunca en fazla 2 hafta olmak üzere programa katılım gösterilir. Bir yaz tatili adası olmasından ötürü kış aylarında Malta ilgi çekici olmadığı için yurtdışı kış okulları için İngiltere ve İrlanda’yı tavsiye etmekteyiz.


Dünden Bugüne Yurtdışı Yaz ve Kış Okulu Gruplarımız

İngiltere Yaz Okulları

İngiltere yaz okulları programı üniversite kampüslerinde, yatılı İngiliz liselerinde veya dil okullarının kendi binasında yapılır. Öğrenciler okulun kendi rezidansında veya bir İngiliz ailenin evinde konaklar.

En ilgi çekici ve öğrenciye farklı tecrübeler yaşatan tercih üniversite kampüslerinde ve yatılı İngiliz liselerinde yapılan programlardır.Öğrenciler gerçek bir İngiliz okulunda eğitim görmenin tecrübesini yaşarlar.

İngiltere yaz okulları için en popüler şehirler Londra, Manchester, York, Brighton, Cambridge , Oxford, Bournemouth gibi şehirlerdir. Londra gezip görülecek çok şeye sahip olduğu için en fazla talep edilen şehirdir ancak biz İngiliz kültürünü daha çok yaşatan diğer saydığımız şehirleri tavsiye ederiz. Ayrıca bu şehirlerdeki okullar şehir içine sıkışmış kampüslerden ziyade çok daha geniş , bir çok sportif tesise sahip kampüslere sahiptir. İngiltere yaz okulları programı boyunca öğrenciler haftasonları tam gün farklı şehirlere geziye gittiği için Londra’yı mutlaka göreceklerdir.

İngiltere Kış Okulları

İngiltere kış okullarında seçenek yaz okullarına göre daha azdır. Üniversite kampüsleri ve yatılı liseler kış döneminde İngiliz öğrencilere eğitim verdiği için İngiltere kış okulları dil okullarının kendi binasında gerçekleşir.

Konaklama türü olarak en çok aile yanı konaklama seçilir. Ara dönem tatilinde İngiltere’de kış okulu düzenleyen okullar açısından bir değerlendirme yaptığımızda en iyi seçenek Londra’daki okullardır.

Malta Yaz Okulları

Malta yaz okulları hem yaz tatili yapmak isteyen hem de İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için idealdir. Bizim ülkemizde yaz tatili genelde deniz,kum ve güneş manasına gelir. Bazı öğrenciler yaz tatili yapmak ile İngilizce eğitim almak arasında karar veremezler. İşte Malta yaz okulları size ikisini de sunan bir tatil adasıdır. Dünyanın her yerinden bir çok öğrenci tatil yapmaya ve İngilizce öğrenmeye ana dili İngilizce olan Malta adasına gelir.

Malta yaz okulları dil okullarının kendi binasında gerçekleşir. Konaklama seçenekleri olarak  aile yanı, okul rezidansı veya otel olmak üzere üç seçenek mevcuttur.